Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам въпросния фотоапарат, но не съм снимал никога с него, защото го взех втора ръка без батерия, зарядно и usb кабел. Сега си намерих същия за около 100лв. с три батерии (две от които са чисто нови т.е. все още неизползвани), като си има зарядно и кабел. А като подарък ми го предлагат и с чантичка. Въпроса ми е струва ли си инвестицията, или да събирам за по-голям от сорта на Canon PowerShot SX500 IS или Nikon COOLPIX L320?

DSLR не ми е нужен и за това се спрях на въпросните фотоапарати, само ако инвестицията не си заслужава?!

Надявам се на вашите съвети и предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, честно казано, не схванах цялата логика? Като изключим втората част от поста ти, където питаш за конкретни модели, какъв е смисъла да имаш фотоапарат без батерия и да купуваш същия такъв с три батерии? Защо просто не си купиш батерия за този, който имаш? Иначе за конкретните модели, които си посочил канона е по-добър. Ето тук можеш да видиш сравнение на спецификациите на твоя апарат и на канона. Честно казано разликите не са драстични, зависи, разбира се, при какви условия и колко често мислиш да си ползваш апарата. Ако щракаш отвреме на време по семейни/приятелски събирания, екскурзии и т.н. не виждам смисъл да купуваш нов. Ако имаш някакъв интерес към фотографията, който искаш да развиваш или снимките ти да не са просто документиране на местата и събитията, а да са с някаква (макар и минимална за този клас фотоапарати) художествена стойност, то избери канон/никон. В случая от трите апарата канон има голямото предимство, че разполага с пълни ръчни настройки, за разлика от другите 2.

Това ми е мнението. В крайна сметка парите са си твои, ти си решаваш, аз не мога да кажа дали си заслужава иневстицията или не. :) Трябва да прецениш сам, като преди това си отговори на въпросите "колко често ще използваш апарата?", както и "в какви условия?"..  Пак казвам, ако се ползва веднъж или 2 пъти в годината за снимки на Нова година и след това почивката на морето - няма абсолютно никакъв смисъл да си даваш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми пари за панасоника не съм давал (за това е без батерия, зарядно и кабел)! А така ще имам два еднакви с три броя батерии (две от които чисто нови), плюс зарядно и usb кабел! Какво не разбра от тази част в първия ми пост?

Иначе и за предпочитам канона, но за сега няма толкова пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sarcastic какво не схвана от запитването на колегата? Просто казва, че има фотоапарат без батерия, зарядно и кабел за свързавне с компютър. Всъщност се оказва, че няма нищо повече от една скъпа техника, която не може да използва. Със закупуването на въпросния фотоапарат човека ще има два работещи, вместо един паметник! Другите два фотоапарата са много добри, но си трябва доста четене как се използват, защото при тях има много ръчни настройки.

@plamen7 не се чуди ами го взимай. На тази цена си е направо без пари, като се има в предвид, че ще ти станат два броя работещи фотоапарати от клас "компактни" и то с добра оптика. Не забравяй обаче да искаш на 100% опция преглед и тест, защото все пак си е втора ръка до колкото схванах от поста ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си купиш батерия за този, който имаш?

А вие кое не разбрахте от моя въпрос?

С набавянето на консумативите, които в момента липсват ще си има един напълно функционален фотоапарат. За какво са му 2?

Както и да е, пожелавам на автора успех с избора и да се похвали после. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вие кое не разбрахте от моя въпрос?

С набавянето на консумативите, които в момента липсват ще си има един напълно функционален фотоапарат. За какво са му 2?

Както и да е, пожелавам на автора успех с избора и да се похвали после. :)

Пропуснал съм да ти отговоря на този въпрос! Причината е, че където и да търся все ми отговарят, че трябвало първо да доставят тези консумативи от чужбина, и чак тогава да ми ги пратят! Пък и мисля, че две е повече от едно все пак! Не е лошо да ги имам и двата, защото така ще можем двамата с дъщеря ми като ходим из планината да снимаме с еднакви фотоапарати. А кой знае , може и състезания да си провеждаме с еднаквата техника ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече е друго, щом апарата няма да се ползва само от теб и т.н. В такъв случай, взимай го него и се забавлявайте с щерката. :) Ако не ти се занимава тепърва да разучаваш ръчни настройки и всевъзможни други опции и ефекти си взимай панасоника. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фотоапарата пристигна и всичко е точно!

Ето снимки, които направих (публикувани са в тази тема): http://www.kaldata.com/forums/topic/189215-вашите-снимки-на-цветя/?p=2668966

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фотоапарата пристигна и всичко е точно!

Ето снимки, които направих (публикувани са в тази тема): http://www.kaldata.com/forums/topic/189215-вашите-снимки-на-цветя/?p=2668966

Само малко трябва да поработиш върху фокусирането :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само малко трябва да поработиш върху фокусирането :)

Вярно е, че с тия треперещи ръце все бързам да снимам, и недооглеждам фокуса  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.