Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги. Закупих си този http://ardes.bg/laptop/Asus+X550CC-XX011-51077 лаптоп преди 2 седмици. Преди десетина дни долу горе си изтеглих дота 2, за да видя как ще ми върви (на какво фпс и какви настройки). Изиграх една игра - всичко беше ок (освен може би температурите, които достигнаха 70 градуса на процесора, но мисля, че това е напълно нормално за такъв лаптоп в режим на игра). На максимум настройки за съответната игра имах 60-65 фпс. От тогава насам не съм цъкал никаква игра и като цяло лаптопа не се е натоварвал кой знае колко (видео картата пък му почти изобщо). Днес реших да изиграя една игра, този път - дота 1, която е в пъти по-лека от дота 2. Пуснах я и фпс-то ми беше 30-тина. Реших, че лаптопът използва вградената видео карта и се поразрових малко да пусна Нвидиата му. Така и не разбрах успял ли съм, или не и си пуснах дота 2, за да видя как ще бъде. В началото имах 30-тина фпс, след което без да правя нищо то падна на 10-13 (ЛТФ?). Снимката показва, че съм с нвидиата, а в същото време фпс-то ми е 10-12, като преди седмица беше 60 без проблеми на същите настройки ...  п.п. Не знам дали има някаква връзка, но по-рано днес бях оставил лаптопа в режим на "заспиване" и като го пуснах мозилата ми правеше някакви проблеми. Не можех да заредя никаква страница, а интернет имах. Преинсталирах я , но въпреки това не се оправи. 

п.п.2 Не разбирам много много от компютри, драйвъри и такива неща.

п.п.3 С windows 7 съм.

едит: Ето и снимка на инсталираните драйвъри.

post-340465-0-21179000-1380231464_thumb.

post-340465-0-25804300-1380232135_thumb.

Редактирано от pokobich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри .Така и не се научиха хората ,че лаптопите не са за игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших, че лаптопът използва вградената видео карта и се поразрових малко да пусна Нвидиата му. Така и не разбрах успял ли съм, или не

Омазал си драйверите или кой знае още какво. Деинсталирай драйверите на двете видеокарти и после инсталирай първо на вградената и после на nVidia-та. За 720М картата си изтегли най-новите драйвери - http://www.geforce.com/drivers/results/66702

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри .Така и не се научиха хората ,че лаптопите не са за игри

А вие така и не се научихте да не пишете безсмислени коментари по теми, които дори не сте прочели (или поне не внимателно) (визирам твоя коментар, не долния).

Иначе дано да стане с преинсталиране на драйвърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.