Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Sarlax1

Конфигурация за игри около 1700-1800лв.

Препоръчан отговор

Здравей те.

Време е да си сменям компютъра и държа процесора да е Intel i5/i7?

А за видео карта  GTX7xx или 79xx?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва?

Монитор трябва ли да влиза в конфигурацията , ако имате наличен и ще оставате с него трябва да се знае каква е максималната резолюция която поддържа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва?

Монитор трябва ли да влиза в конфигурацията , ако имате наличен и ще оставате с него трябва да се знае каква е максималната резолюция която поддържа!

Да и монитора трябва да влезе в кофигурацията,ако може да е 24 инча ще е супер.

Благодаря за предложенията но и монитор трябва да влезе  в кофигурацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едитнах си поста. Тия новите кутии на КМ не изглежат зле. N400 http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/n400.html би трябвало да е достатъчно голяма да поеме GB 760. Доколкото разбрах е с включени в цената вентилатори та не трябва да се купува нищо допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N400-BLACK-USB3-X-2--NO-PSU/description.html 94 лв. На шота в предишния ми пост се виждат цените на всички части които съм дал. Ето тук може да разгледаш и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация става ли?

Gigabyte Z77-DS3H-1155

intel Core i5 3570k/3.4/6mb

Gigabyte GTX760/4GB/GDDR5/256bit

Corsair 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600MHz 

CM B700W

CM Elite 430 Black

Дали става за какво? прочетохте ли важните теми, преди да отваряте тема, в която ще искате препоръки, относно конфигурация, която може би е специфична според нуждите ви? Отваряте и четете тук. И е препоръчително да тагвате линкове, за да знаем от къде ще пазарувате тези компоненти. Всъщност монитора къде е ?

Опишете всичко, което е нужно. Ще правите "overclock", имате ли стари части, които могат да се ползват в новата платформа, и така нататък. Все важна информация.

Моето мнение по темата:

Asus H81-PLUS, socket 1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX х2

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Gainward nVidia GeForce GTX760 Phantom, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

Thermaltake Smart SE 530W

Cooler Master CM 690 II

LED Dell 23'', Wide, DVI, U2312HM

За около 1 844 лева, като процесора и паметта са от никем, а останалата част компоненти от емаг, защото предлагат безплатна доставка. Тук изниква един въпрос. Можете ли да си сглобите конфигурацията?

Сега ще обоснова мнение, към моята конфигурация. Дънната платка е пълно размерна, макар и само със слота за две памети, ще са достатъчни, поне ако става въпрос за игрална машина. Дори и бюджетна, тя е достатъчно качествена, според това, което споделят потребителите на Asus. Вярно, над процесора не може да се прави "овърклок", но за сметка на това, този Xeon процесор начислява производителност колкото един i7 процесор, заради осемте Threads ядра, които притежава, може би в игри се равнява на един отключен i5 процесор. Но всеки както си реши, разбира се. Аз бих взел процесор със отключен множител, но само ако мога да се справя, не от гъзария. Твърдият диск е един от най-бързите в неговия ценови клас. Видеокартата е както безшумна, така и производителна, както и няма да държи кой знае какви високи температури, но уверявам, че nVidiа добре са разработили самата архитектура. Може да погледнете и видеокартата на Asus, която е най-безшумна и е по-евтина. Захранващия блок е напълно достатъчен, освен ако не смятате да правите Crossfire или Sli режим. Той също така е Semi-modular. т.е, полу-модулен, което е предимство и си ползвате конекторите, които са ви нужни и спестявате място за по-добрия въздушен поток в кутията. А какво да кажа за кутията, тя е разкош за цената си, достатъчно голяма за да няма никакви пречки с компонентите. А бе, нямам думи за нея. Монитора е неколкократно предлагат не само във този форум. За него мнението ми е от ясно, по-ясно. Та прегледайте раздела за мониторите, там са дадени и ревюта, ще видите за какво става на въпрос. Предложил съм “новия“ сокет със оглед на бъдещето. т.е, “ъпгрейд" след време, на процесора. Процесорът има две версии в двата сокета, единия 1155, другия 1150. Версия (V) 3 на процесора от сокет 1150 е с 80 TDP, версия (V) 2, сокет 1150 е с 11 TDP по-надолу. А разликата в производителността при игри е минимална, може би са направени оптимизации на самите ядра, при дадени приложения. Процесорът е сървърен, но какво от това, хората  си го ползват и за игри, разбира се. 

Така, че пак повтарям. Напишете всичко, от което ние ще имаме нужда, за да предложим оптималното, защото аз мога да предложа 20 конфигурации с различни компоненти, на една производителност. Това е от мен.

Поздрави и успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Мониторът не е най доброто решение на пазара за сметка на i7 процесора.

Поздрави!

Който в случая е излишен и е за сметка на видеокартата, която има доста по-голямо значение в конфигурация за игри. И 4x4 RAM ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Мониторът не е най доброто решение на пазара за сметка на i7 процесора.

Поздрави!

Изобщо даже не е добро решение. Тогава защо го предлагаш? Играл ли си с него игри? Честно казано, подобни TN  монитори незнам защо изобщо се предлагат на пазара. Би трябвало да ги забранят със закон. Наистина, единственото което поsтигат тия монитори е да накарат потребителя да се набута за сметка на някоя друга примамлива оферта, както в случая i7. A GTX660 не ми се коментира като оферта. Дори GTX760  е някакъв абсолютен минимум за новите игри, което лично мен ме въздържа от покупка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо даже не е добро решение. Тогава защо го предлагаш? Играл ли си с него игри? Честно казано, подобни TN  монитори незнам защо изобщо се предлагат на пазара. Би трябвало да ги забранят със закон. Наистина, единственото което поsтигат тия монитори е да накарат потребителя да се набута за сметка на някоя друга примамлива оферта, както в случая i7. A GTX660 не ми се коментира като оферта. Дори GTX760  е някакъв абсолютен минимум за новите игри, което лично мен ме въздържа от покупка. 

Както вече казах, мониторът и видеокартата са с по слаби параметри за сметка на i7 процесора и другите компоненти в конфигурацията. За да се сглоби конфигурация за гейминг на макс настройки за най новите игри и 5 бона не биха стигнали. Винаги се налага да се прави компромис за дадена част за сметка на друга. В случая за да предложа нещо с по мощно видео карта трябваше да сложа i5 процесор или да отрежа от дъно или захранване.

Все пак авторът преценя какво да си вземе - по добър процесор или по добро видео. Аз лично бих избрал първото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, мониторът и видеокартата са с по слаби параметри за сметка на i7 процесора и другите компоненти в конфигурацията. За да се сглоби конфигурация за гейминг на макс настройки за най новите игри и 5 бона не биха стигнали. Винаги се налага да се прави компромис за дадена част за сметка на друга. В случая за да предложа нещо с по мощно видео карта трябваше да сложа i5 процесор или да отрежа от дъно или захранване.

Все пак авторът преценя какво да си вземе - по добър процесор или по добро видео. Аз лично бих избрал първото.

Тук говорим за калпав монитор, без истински цветове, с лъскава рамка и на който нормално не може да се гледа филм. Единствено става за браузване и то ако е на поне 50-60 сантиметра пред погледа ти, за да не жълтее в краищата. А за цветовете при игри какво да кажа. Останах "очарован" в противоположния смисъл на думата. Не си заслужава точно от монитор да се спестят 50 или 100 лева. Това може да стане дори от процесор, като се дадат над 100 лева по-малко за един Xeon  с 8 трейда. С тая мижава видеокарта няма да загуби абсолютно нищо, но пък ще си има готин монитор, дето няма да го е яд всеки път като пусне компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.