Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Onesible3

След смяна на CPU компютърът не boot-ва

Препоръчан отговор

Здравейте .От много отдавна не ми е попадало PC в ръцете (все се занимавах с лаптопи) ,но наскоро компютърната зала на един приятел така да се каже фалира и той ми даде да си сглобя едно PC .Ето конфигурацията (нищо особено)

ASRock ALiveNF6G-VSTA

amd athlon ii x3 435 2.9ghz

Radeon HD4670 1gb DDR2

2x2gb DDR2 Buffalo 800Mhz

и некво смотано Codegen 400W Psu

Такаа ,ъпдейтнах BIOS-а до  P2.20 (която е и последната версия в сайта на ASRock) ,която поддържа AM2 + следователно и процесора ,но когато вържа всичко и включа PC-то всички вентилатори се пускат ,но компютъра не BOOT-ва и монитора си остава черен .След това изчистих CMOS-a като извадих батерията и я оставих за около 5 минути ,но без резултат ,реших че на процесора може да му има нещо затова го пробвах на друг компютър с AM2 socket ,който поддържа AM2 + и открих ,че с CPU-то няма нищо нередно и си върви безупречно .Под ръка имах само един стар Sempron 3200+ който да пробвам на моята дънна платка (за да видя дали няма нещо нередно със socket-а) и се оказа ,че си работи .

Ще съм ви много благодарен ако откриете решение за проблема ми и се надявам да съм дал всичко необходимо за решаването му.Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не се поддържа доколкото виждам от CPU Support  List.  

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не се поддържа доколкото виждам от CPU Support  List.  

Това го видях ,но реших че след като mobo-то е по старо от процесора с около 3 години просто списъка не е обновен ,а и видях това http://www.pc-specs.com/mobo/ASRock/ALiveNF6G-VSTA/1289/Compatible_CPUs и тук го има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвал си, видял си какво се получава. Дори да има някаква "тайна" поддръжка от това дъно, явно наистина е тайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не се подържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси някое АМ2+ дъно на старо,ако не ти се дават 80лв за ново такова.Обаче вземи смени и захранването.Тоя Codegen няма нищо общо със събратята си от 2004-5г.

Не е нужно да повтаряш като папагал,при положение че два поста по горе има пост,много подобен(на 100%) и не трябва да се затормозяваме с четене на излишна шлака.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.