Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hih13

Син екран причинен от ntkrnlmp.exe

Препоръчан отговор

Колкото и пъти да се пробвам да инсталирам или разархивирам InDesign, без значение коя версия, ми излиза синия екран и ми се рестартира компютъра. 
Изтеглих си WhoCrashed и ми показва, че всички крашове са причинени от ntkrnlmp.exe и тук там някой от ntfs.sys 

Какво да правя?

Изтеглих си една програма на ATI, която ми сравнява операционната система и драйверите, които имам, за да ми каже какви са ми необходими и тн, но ми изписва, че всички драйвери са ми последните и съвпадат точно с всичко..

On Fri 27.9.2013 г/ 07:13:54 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump092713-31278-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x664C0)
Bugcheck code: 0x7A (0xFFFFF6FB40000250, 0xFFFFFFFFC0000185, 0x6AF2E884, 0xFFFFF6800004A000)
Error: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
file path: C:Windowssystem32ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that the requested page of kernel data from the paging file could not be read into memory.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой си е решил проблема с този хотфикс MS hotfix 30615 http://www.sevenforums.com/bsod-help-support/142185-kernal-data-inpage-error.html - третия пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой си е решил проблема с този хотфикс MS hotfix 30615 http://www.sevenforums.com/bsod-help-support/142185-kernal-data-inpage-error.html - третия пост.

Видях, че е инсталирал MS hotfix 30615 и повече е нямал проблеми, но въобще не мога да намеря откъде да сваля файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТО СИ ПИШЕ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА ето ти превод : ТАзи бъг проверка показва, че заявената страница на ядрото на данни от файла за виртуална памет не могат да бъдат прочетени в паметта.
Сривът се състоя в ядрото НА Windows. Вероятно този проблем се причинява от друг ДРАЙВЕР, който не може да бъде идентифициран по това време.

Ако си с windows xp влез в контролният панел после намери Система >>> после hardware после >>> device manager и погледни там дали има на устройствата жълта точка с питанка ако има значи някой драйвер не е сувместим или е повреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти и аз съм имал този проблем ! Понякога ми се оправяше просто с дефрагмент на харда друг пат се оправяше като го оставя изкл 2 часа и в краен случей преинсталация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви разкажа какво се случи. Тази сутрин опитах пак да разархивирам програмата и заби. Не го изчаках да ми крашне, а с power бутона си изключих лаптопа. Включих го пак, стоя поне 10 мин на "Starting Windows" и не се включи. Изключих, включих пак, този път се включи, но влизам и десктопа не ми зарежда, стои си черен, само долу лентата с менюто ми зареди. Нон-стоп едно след друго и така до безкрайност, ми излиза диалог "Windows Explorer спря да работи" / "Windows Explorer се рестартира".

Влязох в диспечър на задачите, направих нова задача за explorer, но пак същото.

Изключих, влязох чрез safe mode + networking. От там изтрих доста "ненужни" неща от десктопа, но повечето просто си ги преместих в единия диск. Изтрих и архива и малкото, което беше разархивирал. Сега се върнах на нормалното стартиране, радващото е, че засега поне няма "windows explorer се рестартира", но не смея вече да пробвам да я опитат наново да инсталирам програмата, че ако пак излезе crash dump...

Иначе най-лошото е, че както и да го гледам, понеделник май, май трябва да го нося за преинсталация на уиндолса..(7, 64б)

Приемам всякакви предположения защо се случи така и как да се предпазя за в бъдеще! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вбъдеще сяка седмица си дефрагментирай харда и проверяваи за вируси троянски коне и такива работи некачвай работи който няма да ти травяват  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.