Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

искам да попитам имам win 7 но ми трябва linux та за да инсталирам какво точно да направя ? Чето някъде и доколкото разбрах трябва да си разделя твърдия диск и на новия диск да го запиша ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още доста какво да четеш. Направи си първо едно LiveCD на линукс, за да го видиш какво представлява и дали ще ти харесва. Ето ти например тази дистрибуция

Смени си и заглавието на темата, за да не я изтрият.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емокостов е прав

Момче,вземи се запри малко бе-стига се излага кат кифладжия на Женския пазар.Туй трупане на брой постове ли е,какво?Пак ще те посъветвам(пари не искам,не съм адвокат)-вземи наблегни на правописа и правоговора,щото ако и компютърджийството ти ако е такова,мале мале :shock11: Пък и ми е бактисало да си вадя очите с подобни писания...... :no-no:

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче,вземи се запри малко бе-стига се излага кат кифладжия на Женския пазар.Туй трупане на брой постове ли е,какво?Пак ще те посъветвам(пари не искам,не съм адвокат)-вземи наблегни на правописа и правоговора,щото ако и компютърджийството ти ако е такова,мале мале :shock11: Пък и ми е бактисало да си вадя очите с подобни писания...... :no-no:

А ти стига си ме критикувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам какво е линукс трябва ми за училище искам ubuntu

Погледни другата тема, която беше пусната малко преди твоята. Можеше да я използваш. Теми от типа на "Въпросче", "Помощ", "Проблем" си просят да бъдат изтрити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти стига си ме критикувал

Критикувам и ще продължавам да критикувам.Забелязал съм,че огромната част от пишещите тук са грамотни хора все пак.А ти с тая твоя визитка направо утрепа коня с лопатата,та чак си префасонирал една точна наука как?- на Матемитакиа.То бива,бива,ама чак да носи твойто име.... :huh:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....А ти с тая твоя визитка направо утрепа коня с лопатата,та чак си префасонирал една точна наука как?- на Матемитакиа.То бива,бива,ама чак да носи твойто име.... :huh:

Хахахахха това чак сега го видях.Знам си аз че, има по-наблюдателни хора от мен ;).

Сега по темата ето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разполагаш с по-мощен хардуер, може да инсталираш линукса и през VirtualBox за да видиш какво  ти харесва и какво не в тази дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разполагаш с по-мощен хардуер, може да инсталираш линукса и през VirtualBox за да видиш какво  ти харесва и какво не в тази дистрибуция.

използвал съм го но ми, трябва операционната с-ма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай тогава някаква дистрибуция и работи. Погледни темите "Снимки на вашият Linux" и си избери подходяща графична среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвал съм го но ми, трябва операционната с-ма

И това, което инсталирате във виртуалната машина не е ли операционна система?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това, което инсталирате във виртуалната машина не е ли операционна система?

е да но въпроса ми е как точна да го направя тъй като 1 мой приятел каза че си е прецакал твърдия диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умни приятели имаш. Кой диск е повредил - виртуалният или физическият ?  Ако решиш да инсталираш - тествай системата първо от Live CD. Ако се стопи CD-то, пусни тема, да ти кажем, как да го извадиш от устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да но въпроса ми е как точна да го направя тъй като 1 мой приятел каза че си е прецакал твърдия диск

Виртуалните дискове (обикновено) са само файлове и няма как да развалят хардуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуалните дискове (обикновено) са само файлове и няма как да развалят хардуера

не виртуалният диск а lunuxa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не виртуалният диск а lunuxa

Това показва че вашия приятел или не е следал процедурите или не е имал знанията как да направи нещата. Обикновено създаването на виртуална машина и работата с нея е безопасен процес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой нямя ли дя ми каже как да инсталирам линукс ubuntu върху win да имам и двете и да вървят без проблем стъпка по стъпка като на някой много бос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да почнем от хардуера. Би ли споделил, с какъв разполагаш. Процесор, RAM памет, видеокарта, дисково пространство. На колко дяла е разделен диска и има ли свободен дял.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да почнем от хардуера. Би ли споделил, с какъв разполагаш. Процесор, RAM памет, видеокарта, дисково пространство. На колко дяла е разделен диска и има ли свободен дял.

http://prikachi.com/images/830/6358830j.png и 3 дяла бяха 2 но разделих за Linux 200gb празен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист , но има много лесен начин , за така желаното Ubuntu ти трябва една малка програма наречена wubi , теглиш я инсталираш и само следваш стъпките посочваш дяла който си заделил и си готов.Когато всичко завърши ще си имаш компютър с две операционни системи и при стартиране ще имаш опция да избираш , коя операционна система да зареди.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист , но има много лесен начин , за така желаното Ubuntu ти трябва една малка програма наречена wubi , теглиш я инсталираш и само следваш стъпките посочваш дяла който си заделил и си готов.Когато всичко завърши ще си имаш компютър с две операционни системи и при стартиране ще имаш опция да избираш , коя операционна система да зареди.

Успех

мерси стана но имам 1 малък проблем не ми работи мишката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси стана но имам 1 малък проблем не ми работи мишката

Някаква по-специална мишка ли е?Лично на мен новото убунту 12.хх не ми допадна затова го смених с Mint 13 Mate http://www.linuxmint.com/edition.php?id=104 , лично за мен с повърхностните ми познания за линукс минт ми се вижда в пъти по-юзър френдли , много по-добре се справя с наличния хардуер откъм драйвъри и е в пъти по-лек от убунту.

Инсталацията протича елементарно теглиш си исо-то от сайта зареждаш го във виртуалното CD и само следваш инструкциите.

П.П. Леле ще взема и да си повярвам щом започнах да давам съвети за Линукс.:)

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква по-специална мишка ли е?Лично на мен новото убунту 12.хх не ми допадна затова го смених с Mint 13 Mate http://www.linuxmint.com/edition.php?id=104 , лично за мен с повърхностните ми познания за линукс минт ми се вижда в пъти по-юзър френдли , много по-добре се справя с наличния хардуер откъм драйвъри и е в пъти по-лек от убунту.

Инсталацията протича елементарно теглиш си исо-то от сайта зареждаш го във виртуалното CD и само следваш инструкциите.

П.П. Леле ще взема и да си повярвам щом започнах да давам съвети за Линукс. :)

:D мен ubuntu ми трябва за програмиране а тъпия плъх :D е марка modecom 

ако някой има идея за мишката да казва

Редактирано от cvibel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.