Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро компютъра работеше с 2 платки рам 2гб по 667mhz но сдухаха едната и ми сложиха една нова 2гб и си работеше, но и другата сдуха (бяха някаква марка бъфало) купих една нова 2гб но на 800mhz и всичко ок.Днес купих още една за да запълня и другия слот същата като предната 2гб 800mhz и двете са Кингстън.Ама не работи с двете платки!Всяка една по отделно си работи в който и слот да я сложа,  но заедно не тръгват.Самия компютър не тръгва (само пуска вентилаторите) Платките са еднакви и не би трябвало да има проблем според мен, здрави са, и слотовете са здрави щом работи по отделно и във двата слота.Дъното предполагам поддържа 2 платки, защото преди си работеше с 2. Дъното ми е Elitegroup GF7050VT M5 V1.0. Надявам се някой да ми подскаже какво мога да направя.В биоса никъде не видях да има за пипане по рам паметта, и само му дадох да оптимизира настройките, но пак не стана нищо.Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид под "сдухаха"? Изгорели са 2-те платки РАМ памета така ли? Ако е така не си ли се замислял, че проблема може и да е от дъното.

Ето ти и този линк със спецификацията на дъното. Виж какво пише за РАМ паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимално поддържана РАМ от твоето дъно:4ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами едната ми я смениха защото изгоряла и ми го върнаха компа.После почна да показва същите неща и махнах другата и се оправи.А може просто да не са били съвместими и да са ме метнали та да си продадат стоката, знам ли.Ако знаех нямаше да питам.Спецификациите ги гледах но нищо не ми говорят. А щом е до 4  две платки по 2 гб, мисля че трябва да тръгнат

Редактирано от importante (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.