Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
VipKokata

Проблем с FUJIFILM JV200, няма фокус и снимките ги прави замъглени.

Препоръчан отговор

Здравейте на един познат на фотоапарата му (FUJIFILM JV200) му изчезна фокуса и прави замъглени снимки. Каква е повредата и колко горе-долу ще струва поправката му ? Направих ресет на настройките, но проблема си остана. Като натисна копчето за снимане фотоапарата започва да цъка малко странно и шумно.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали случайно не е пуснат режим макро? Иконката е с едно цветенце и доколкото си спомням на повечето Fuji-ta се пуска и спира от едната посока на джойстика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на един познат на фотоапарата му (FUJIFILM JV200) му изчезна фокуса и прави замъглени снимки. Каква е повредата и колко горе-долу ще струва поправката му ? Направих ресет на настройките, но проблема си остана. Като натисна копчето за снимане фотоапарата започва да цъка малко странно и шумно.  

Може да е проникнала влага и да има конденз в оптичната и електрическата системи. Ако апарата е в гаранция... .Мисля, че се сещаш и сам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е в гаранция и да беше, фотоапарата е закупен в Испания. Искам да разбера каква е повредата и колко горе-долу ще струва, за да не се дава пари за диагностики на шиб*ните сервизи в плевен (пиша плевен с малка буква, защото е като умряло село, дори и "гр." не пиша защото не прилича на град. ) 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни интересува инфото за населеното място. Пробвай това което е споменал колегата. Но първо снимай нещо от около 5-6см, за да се види резултата. Ако снимката е ясна, значи наистина е влючен макро режимът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SR Auto е режима. Сега съм го направил само на Auto и макро режима съм го изключил и проблема си е налице. 

Снимката не е ясна, а е станала още по-замъглена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знам за конкретният апарат откъде се виждат съответните данни, но ако знаеш къде виж какво напрежение има батерията. Не дали и докъде е заредена, а напрежението й.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лепенката на апарата пише "3.7V-3.2W", а на батерията "модел - FUJIFILM NP-45A ; 3.7V ; typ.720mAh ; min.700mAh ; 2.6Wh" Батерията е оригинална ! 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лепенката на апарата пише "3.7V-3.2W", а на батерията "модел - FUJIFILM NP-45A ; 3.7V ; typ.720mAh ; min.700mAh" Батерията е оригинална ! 

Извадете батерията и вижте дали няма една малка батерия, която да пази настройките, извадете и нея. Или вижте из менютата дали не могат да се ресетнат всички настройки от меню

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките както казах в 1-вия пост ги ресетнах от менюто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките както казах в 1-вия пост ги ресетнах от менюто. 

Тогава имате два варианта: сервиз или нова камера :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лепенката на апарата пише "3.7V-3.2W", а на батерията "модел - FUJIFILM NP-45A ; 3.7V ; typ.720mAh ; min.700mAh ; 2.6Wh" Батерията е оригинална ! 

Нямах предвид какво пише на лепенката, това го знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрежението и не мога да го измеря . Има ли някакъв начин напрежението на батерията да се види от апарата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрежението и не мога да го измеря . Има ли някакъв начин напрежението на батерията да се види от апарата ? 

Може би някъде в менютата го има. Нямам идея. Разгледай ги. Впрочем устойчивостта на вода е гарантирана само за година :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма такова нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.