Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще ползвам това дъно и се чудя кой процесор да избера от тези двата. Ще се ползва за игри най-вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 е за предпочитане щом ще е за игри.

Ще се играе доста рядко, та затова се чудя има ли смисъл да се дават 100 лева отгоре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играе доста рядко, та затова се чудя има ли смисъл да се дават 100 лева отгоре ?

Има разбира се. Тепърва ще се изисква по-голяма производителност на процесора от приложенията. Защо не пуснахте тема за конфигурация в раздела за да Ви изготвят колегите подходяща такава според бюджета ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мощният i5 ще ти е от полза не само при игрите, повярвай ми!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е друг.

Ще се ползва за игри най-вече.

Какви, конкретен жанр игри? 

За стратегиите и един дву-ядрен процесор i3 на intel ще се справи страхотно. Другият въпрос е, колкото сте съгласни да дадете за един процесор, с оглед на бъдещето, защото има и игри, които си изискват един 4 ядрен процесор, дори и осем ядрен. Така, че споделете с нас, за да помогнем. А за дънната платка, може да проверите в emag, конкретно Asus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги си заслужава по-мощният процесор. Ще ти се отплати със това, че няма да има нужда да го смениш за по-дълъг период от време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запален геймър така че играя игри на произволен принцип .. когато каквото ми се играе.

Конфигурация съм си направил като мисля да си остана със i5-4440, а като посъбера още някой лев ще си взема видео и още една плочка рам.

24 LG 24EA53VQ-P

ASROCK H81M /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4G DDR3 1600 SILICON POWER 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR CM K350 W/600W PSU CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запален геймър така че играя игри на произволен принцип .. когато каквото ми се играе.

Конфигурация съм си направил като мисля да си остана със i5-4440, а като посъбера още някой лев ще си взема видео и още една плочка рам.

24 LG 24EA53VQ-P

ASROCK H81M /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4G DDR3 1600 SILICON POWER 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR CM K350 W/600W PSU CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV

Ако ще разчитате на вградената, то ще трябва да се примирите с по-ниска резолюция. Иначе ще трябва и по-добра видеокарта за този монитор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предпочитане е да се вземе направо кит памети и да изчакате, ако трябва малко повече, за дискретната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще разчитате на вградената, то ще трябва да се примирите с по-ниска резолюция. Иначе ще трябва и по-добра видеокарта за този монитор. :)

И аз това казвам. Ще събера още парички за още една плочка рам и видео карта. :)

Може да икономисаш  някой лев  като смениш  монитора с този Dell S2340L 23 LED IPS 7ms

разликата е 3 лева :D

За предпочитане е да се вземе направо кит памети и да изчакате, ако трябва малко повече, за дискретната карта.

Не е ли същото да взема конфигурацията и след като събера пари за видео карта да си взема.

Редактирано от overwrite (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.