Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Цветомир Димитров

Липса на звук след смяна на кутия

Препоръчан отговор

Помагайте приятели :) Днес си смених кутията на PC-то и звука ми изчезна. Самата кутия имаше HD Audio кабел, който в предишната ми кутия липсваше и като цяло никога не съм имал такъв. Свързах го за дъното, точно зад аудио жаковете както си трябва, но където и да пъхам слушалките звук няма. На предния панел на кутията имам два жака - и в двата не става, отзад в тия на самото дъно нищо не става. Пробвах с други слушалки във всички възможни жакове и отново нищо не става. От Win 7 минах на Win 8 и пак нищо не става. И двата windowsa намират realtek HD audio controller, от сайта на realtek си свалих уж най-новите кодеци, свалих и някакъв хардуерен драйвър - няма никакъв резултат. Когато пусна някакво аудио и цъкна долу в дясно на иконката за звука се вижда, че еквалайзера се движи нормално както си трябва. Тост не е там проблема. Изчерпах се откъм идеи. Надявам се да ми помогнете.

EDIT: Ако има значение дъното ми е Biostar  G31-M7 TE, кутията Raidmax Hurricane 2, a слушалките Philips O'Neill.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в скритите икони (долу вдясно) и отворете realtek hd audio manager, прегледайте настройките и ако трябва ги променете! Нямах звук на скайп и го включих от там. Желая Ви успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма настройка, която да не съм пипнал в тоя аудио меринджей, едва ли е от там проблема. За свързването - какво толкова може да съм объркал ? Ако бях объркал кабелите нямаше ли изобщо да не ми се появи realtek HD audio manager? Плюс това еквалайзера  на иконката за аудиото си се движи нормално както когато има аудио. Всичко по десктопа ми изглежда наред, но въпреки това пуснах темата в раздел драйвъри. Всъщност не знам откъде може да е проблема. Другия мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма настройка, която да не съм пипнал в тоя аудио меринджей, едва ли е от там проблема. За свързването - какво толкова може да съм объркал ? Ако бях объркал кабелите нямаше ли изобщо да не ми се появи realtek HD audio manager? Плюс това еквалайзера  на иконката за аудиото си се движи нормално както когато има аудио. Всичко по десктопа ми изглежда наред, но въпреки това пуснах темата в раздел драйвъри. Всъщност не знам откъде може да е проблема. Другия мнения?

Горният пост, над вашият!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще отворя кутията и ще прегледам пак кабелите, но дайте някакви основни указания кое да гледам защото не съм про в тая материя. Още няколко въпроса имам преди да я отворя. Може ли проблема да е от кабелите, които съм свързал от кутията към дъното? Все пак единствения аудио кабел, който идва може да влезе само и единствено на дъното непосредствено зад аудио жаковете, но пък от друга страна той не е ли единствено за връзка с аудио жаковете на предния панел?  Аз нямам отделна звукова карта, така че отпада варианта да съм я свързал погрешно. Щом дъното ми работи и включвам компютъра значи и аудиото работи. Остават кабелчетата за включване, ресет, LED и т.н., но те какво отношение може да имат към проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биоса има едно опция свързана със звука която определя порта на дъното за предния изход в какъв режим да работи 

единия е AC97 А другия е HD audio, резменете опцията защото в момента звуковата карта може да е леко "объркана" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената аудио опция, която имам в биоса се намира в Chipset и е следната:

Audio Controller : Azalia/All Disabled. Въпросните, за които говориш липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчкал си само аудио настройките в уиндоуса, отвори Realtek HD Audio Manager (отделна програма), ако си инсталирал драйвери за аудио-чипа на дъното то трябва тоз мениджър да присъства в контролният панел в секцията hardware and sound и от там му задай да не disable-ва фронт панела ! Ето снимки, моят чип е ALC892 не помня коя версия на драйвера беше, но и при твоят трябва да е същото.

Първата настройка - Публикувано изображение

Втората настройка - Публикувано изображение

Като на второто когото си го цъкнал/отметнал бутончето значи "активирано", поне при мен е така. В момента си карам със слушалки, а ако не съм дал отметка - не се чува никакъв звук.

Пробвай слушалките, като ги включиш в телефона си и пусни някаква mp3-йка ! Може те да не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Оправих се като извадих един кабел от кутията към дъното, без да пипам абсолютно нищо друго. На въпросния кабел не пишеш нищо, само имаше нарисуван един кръг с черта вътре. Ако някой знае за какво е този кабел нека да сподели, за да знам за напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.