Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора ! От стар компютър имам хард диск  и рам памет - 2GB 2RX8 PC2-6400U-555-13-E1-800 1044 TW да я поставя ли на другите слотове на дънната платка или може нещо да се ''счупи'',ако го направя.А колкото до хард диска той е  HITACHI SATA 3.0 GB/s RPM : 7200 500 GB.Това,което искам е да свържа и този хард и да ползвам и двата.Моля ви кажете ми дали е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора ! От стар компютър имам хард диск  и рам памет - 2GB 2RX8 PC2-6400U-555-13-E1-800 1044 TW да я поставя ли на другите слотове на дънната платка или може нещо да се ''счупи'',ако го направя.А колкото до хард диска той е  HITACHI SATA 3.0 GB/s RPM : 7200 500 GB.Това,което искам е да свържа и този хард и да ползвам и двата.Моля ви кажете ми дали е възможно.

Никакъв проблем.Даже е по-добре с повече рам.Стига да е същата като на компа на който ще я слагаш.Същото е и за харда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем.Даже е по-добре с повече рам.Стига да е същата като на компа на който ще я слагаш.Същото е и за харда. 

Защо? Защо не провери какъв тип е паметта и на какво дъно ще се слага? 

Може ли да си сложа гумите от Трабанта на Фиестата? Може, стига да са същите. 

В първи клас ли да се връщаме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? Защо не провери какъв тип е паметта и на какво дъно ще се слага? 

Може ли да си сложа гумите от Трабанта на Фиестата? Може, стига да са същите. 

В първи клас ли да се връщаме?

Би ли конкретизирал,защото нещо не мога да те разбера.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих голяма грешка - сложих хард диска (2рия) и рамта.За да свържа харда махнах кабела от двд записвачката и го свързах с втория хард.Викам си всичко ок,но като пуснах компа започна едно пищене на всеки три,четири секунди.Откачих кабелите от харда и махнах старата рам,пуснах компа отново и пак същия проблем с пищенето и не се пуска.Сега не знам какво да правя,иначе частите на компа ми са в подписа ми. (Пиша от телефон,ако има някакви грешки,моля да ме извините)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не видя ли, че тая РАМ, която си сложил е DDR2 ?

Въобще как я навря ? С чука ?

Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли конкретизирал,защото нещо не мога да те разбера.Благодаря.

Няма нищо за разбиране. Човека иска да сложи DDR2  памет в слот, предназначен за DDR3. Поне това се вижда от подписа и мнение като твоето биха довели до големи поразии. Вярно си намекнал, че ако паметта става, може да се сложи, ама неосведомения като почне да чете първия ти пост си казва...аха, значи става. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих проблема ... всичко е било от рам паммета (разместил съм оригиналната) ...

А относно до хард диска - той е поставен,даже и форматиран и работи.

Все пак благодаря на тези,които се опитаха да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петър Недев

Извинявам се ако съм те подвел по някакъв начин с коментара си.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от Tonislav Koychev
      Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
    • от Ivanov IP
      Здравейте, имам лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi2528 p75imo. Компютъра ми показва налични 3 GB рам памет, но понеже от скоро екрана ми започна да замръзва и лаптопа да сече реших да проверя рамта! Отварям и виждам че имам само една плочка рам памет от 1 GB ?!?!?! Извадих я и машината си тръгна гладко без проблеми. Та някой  сеща ли се къде са ми другите 2 GB рам памет никъде не ги открих под капака. 
      Processor Intel Core 2 Duo T7700 Graphics adapter NVIDIA GeForce 8600M GS Идеи ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.