Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Процесора ми е Intel Dual core E5700 3ghz не е овърклокнат. Захранване 400W (доста старо захранване на 5-6 години е) От може би седмица насам имам проблем с температурата на захранването под 90 градуса не пада дори и в покой. Един познат ми каза,че Standby волтажа бил леко завижеш с около 0.50V.  Преинсталирах компютъра и сложих нова термо паста,но градусите пак си седят толкова. Преди в покой седеше на около Core 1: 60 Core 2 : 50-55 градуса,но сега Core1 : 95-99 Core2: 80-95 градуса.  Та въпросът ми е има ли опасност за процесора и като цяло за машината. Ето и снимка от Еверест:  Сега като по чудо е по - малко. http://prikachi.com/images.php?images/560/6604560O.jpg  

Редактирано от Иван Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам наистина волтажа е малко висок. Влез в биос и направи ресет на всички настройки, обикновено при ASRock дъната става с F9.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресна BIOS и сега си е на Default,но така като гледам промяна няма.  http://prikachi.com/images.php?images/642/6604642Y.jpg поне вече знам защо поддържа такава топлина. Тук в стаята е доста хладно и пак си седи бая така ГОРЕЩ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност температурата да се отчита неправилно.

Пипнете радиатора на охлаждането с ръка - ако е горещ, значи и процесорът е.

Погледнете отчитането на температурите и в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло използвах още 2 програми за да видя как е работата. Аз и без това си нямам много доверие на този Еверест и все пак е същата температурата,но сега ще погледна и в Bios-а Edit: Така в Bios пише,че е 64 градуса. Изключих комютъра пипнах го и е топъл. Не е така да пари,а е топличък. Колкото до Everest-a което точно трябва да гледам това което е Core 1/2 или там където пише само CPU? Защото до колкото помня преди Core 1/2 бяха с около 15-20 градуса по - хладни от сега.

Редактирано от Иван Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високи са температурите. Трябва да се намери причината, преди да използвате компютъра. Сменили сте пастата, предполагам, че е изчистен радиатора на процесора? Проверете дали е закрепен правилно, дали са хванали всички щипки. Вентилатора дали се върти свободно? Какво е охлаждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опастност за процесора, да. Пробвайте с друго захранване. Ако пак има високи температури, пипнете радиатора на процесора и вижте дали е топъл. Ако не е топъл има проблем с датчика или охлаждането не е прилепнало добре за капачката на процесора Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са доста - лъжливи данни на програмите с които мериш температурите (вероятно датчика е повреден, или не дава точна информация), нужда от смяна на термопаста, недобре наместен охладител, пипани настройки в биос, задръстен охладител от прахоляци и боклуци, дефектно захранване... Тествай най-напред както колегите са те посъветвали - с пръстомера. Ако е парещ - търси проблема в причините, които съм изброил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. При свалянето на вентилатора е почистен от прахоляк.  2. Термо пастата е сменена не от мен,а от човек който разбира. 3. Всичко щипчици на вентолатора са си на места 4. Топъл е радиатора,но не е и горещ,а просто топъл. 5. Колкото до волтажа и биоса.. вече се рових там. Не е от там 6. Захранването. Ами както май вече споменах или пък не? То е на около 5-6 години вече 400W е. Може вече и то да си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете моля,някакви физически измерители има ли тази повишена температура? Забива ли машината? Или само я отчитате с различни програми,и с пръст?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не съм пробвал с измервателен уред,а само с няколко програми които са ми познати и на допир. Машината не забива. Всъщност е случва,но рядко. Просто забива за 2-3с и се чува нещо като изписукване и се оправя след това,но това се случи само веднъж преди няколко дена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.