Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Computer7

Фотоапарат за продължително снимане на видео

Препоръчан отговор

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Дефинирайте добро качество. А опцията за прехвърляне я има само при доста скъпи машини. Като цяло отговора е - видеокамера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два)""

Такова чудо като фотоапарат не съществува  - "час и половина - два" Евтино, да прехвърля снимките, да е с обикновени батерии и т.н. единствено, което мога да ви кажа, че сте мечтател и то голям! Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Заспали клетки има и в тоз форум ;)  Мултита, които се вадят при  нужда....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

Даже и да не говорим за 5Д, ами за 600Д пак цените не са малки. Но благодаря за статията, не знаех причината за тези 30 минути ограничение, но сега нещата си дойдоха на място :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера за такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. Има ли камери, които могат да прехвърлят видеото в реално време на компютър, или пък излъчването на видеото да става в интернет на момента?

Търся възможно най-евтиния вариант. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера с такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. 

Всички съвременни модели камери са с показатели по-високи от поставените изисквания за резолюция и повечето имат добри оптични увеличения. Само да не снимате голи мадами на евиният плаж, защото не е законно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от mico
      Решил съм да си купя фотоапарат, но колкото повече разглеждам, повече въпроси изникват.
      В момента използвам само телефона (LG G3) за снимки и видео. Апаратчето, естествено очаквам да се справя по-добре, а и най-после да се порадвам на оптично увеличение. Ще снимам обикновено на път, така че търся някой компактен модел (да си ми седи кротко в джоба). От прочетеното до тук разбрах, че търся нещо с по-голяма матрица. Не разбирам само как стои въпросът с батерията (обикновено литиево-йонни виждам, че са). Сменя ли се, може ли да се зарежда с външна батерия като телефон и т.н.? Като турист ще снимам от сутрин до вечер, та не ми се иска по обяд да остана без апарат.

И ето разни модели, на които попаднах:
      CANON POWERSHOT G1X - с най-голямата матрица, който намерих, но пък с доста малко оптично приближение. Струва ми се малко по-обемен от другите, но по снимки ми е трудно да преценя. Абсолютна горна граница на бюджета ми.
      CANON POWERSHOT G9X BK - също голяма матрица и отново малко приближение.
      PANASONIC DMC-TZ80EP-K - цели 30х увеличение, но малка матрица на същата цена.
      PANASONIC DMC-TZ60EP-K - по-евтин и май само по типа на матрицата се различава от предишния. Пише, че има GPS, което е супер (не знам дали и другите нямат)
      И така, да не слагам 100 връзки тук. Някой може ли да ми помогне да се ориентирам? Какво точно да гледам и кой (от тези, например) си струва повече?
    • от skpskpskp
      Форматирах един harddisk.Програма с която мога да върна снимките(основно в .jpeg) които са били на него
    • от Nikolai14
      Здравейте,

Дилемата ми е следната. Много се чудя дали да си взема турбо сапунерка за снимки или турбо телефон. Колебанията са ми съответно между Canon SX60 и Samsung Galaxy Note 4. Не съм попадал на тема където сравняват камерите на смартфони с тези на сапунерки, затова реших да пиша тук. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.