Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Дефинирайте добро качество. А опцията за прехвърляне я има само при доста скъпи машини. Като цяло отговора е - видеокамера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два)""

Такова чудо като фотоапарат не съществува  - "час и половина - два" Евтино, да прехвърля снимките, да е с обикновени батерии и т.н. единствено, което мога да ви кажа, че сте мечтател и то голям! Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Заспали клетки има и в тоз форум ;)  Мултита, които се вадят при  нужда....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

Даже и да не говорим за 5Д, ами за 600Д пак цените не са малки. Но благодаря за статията, не знаех причината за тези 30 минути ограничение, но сега нещата си дойдоха на място :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера за такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. Има ли камери, които могат да прехвърлят видеото в реално време на компютър, или пък излъчването на видеото да става в интернет на момента?

Търся възможно най-евтиния вариант. 

Редактирано от ^chatar^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера с такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. 

Всички съвременни модели камери са с показатели по-високи от поставените изисквания за резолюция и повечето имат добри оптични увеличения. Само да не снимате голи мадами на евиният плаж, защото не е законно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.