Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересувам се да закупя фотоапарат, който да може следните неща:

• Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два). Има възможност за прехвърляне на видеото още докато се прави на лаптоп с цел да се спести мястото на картата на фотоапарата. Интересува ме въпроса с батериите. Ако може да са някакви обикновени, а не специализирани, че ще трябва да им търся специално зарядно. 
  • Искам фотоапарата да мога да го ползвам в ежедневието, за любителски снимки. 
  • Търся възможно най- евтиния фотоапарат, даже може да е втора опотреба стига да върши тези неща.

Моля, дайте идеи и предложения. 

Благодаря ви!

Дефинирайте добро качество. А опцията за прехвърляне я има само при доста скъпи машини. Като цяло отговора е - видеокамера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Заснемане на видео с добро качество продължително време (час и половина- два)""

Такова чудо като фотоапарат не съществува  - "час и половина - два" Евтино, да прехвърля снимките, да е с обикновени батерии и т.н. единствено, което мога да ви кажа, че сте мечтател и то голям! Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста противоречиви изисквания. Нещо като гъската снасяща златни яйца търсите. Хем употребено, хем евтино(и за издръжка) хем и злато да снася.

П.П. Кептън, ти си по-навътре в нещата от мен...Знам че има модели донякъде отговарящи на условията...Заедно с един автономен акумулатор, все ще докараме и времето за снимане :D Само не знам, как ще се получи и да е евтино...

Всъщност по-добре е видеокамера в случая...Те снимат видео дълго и снимки правят с любителско качество...Обаче човека пита за фотоапарат :(

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам профила и не вярвам. Регистрация 2006 година - мнения - 1

Заспали клетки има и в тоз форум ;)  Мултита, които се вадят при  нужда....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за това и предложих видеокамера. Повечето от добрите фотокамери (които могат да снимат видео с добро качество) почват от над 500 лева. И обикновено имат ограничение на времетраенето на снимане.Да не говорим че за да може да се зумва по време на снимка цената скача двойно и нагоре. А пък за два часа снимане - не виждам как :)

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, не че няма, но ако види на какви цени са моделите, отговарящи на характеристиките от тази статия...Ще избяга с викове.

Даже и да не говорим за 5Д, ами за 600Д пак цените не са малки. Но благодаря за статията, не знаех причината за тези 30 минути ограничение, но сега нещата си дойдоха на място :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера за такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. Има ли камери, които могат да прехвърлят видеото в реално време на компютър, или пък излъчването на видеото да става в интернет на момента?

Търся възможно най-евтиния вариант. 

Редактирано от ^chatar^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вашите мнения. Изглежда съм се насочил погрешно или изискванията ми са объркващи и далеч от реалността. Разбирам. Написах фотоапарат, защото с камера не съм боравил. Добре, бихте ли ми препоръчали камера с такива цели? Камерата може ли да прави снимки? 

Под-добро качество имам предвид резолюция нещо от рода на 640 x 340 и на горе. Правенето на видео ще бъде наистина отдалеч, поне 10 метра. 

Всички съвременни модели камери са с показатели по-високи от поставените изисквания за резолюция и повечето имат добри оптични увеличения. Само да не снимате голи мадами на евиният плаж, защото не е законно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от mico
      Решил съм да си купя фотоапарат, но колкото повече разглеждам, повече въпроси изникват.
      В момента използвам само телефона (LG G3) за снимки и видео. Апаратчето, естествено очаквам да се справя по-добре, а и най-после да се порадвам на оптично увеличение. Ще снимам обикновено на път, така че търся някой компактен модел (да си ми седи кротко в джоба). От прочетеното до тук разбрах, че търся нещо с по-голяма матрица. Не разбирам само как стои въпросът с батерията (обикновено литиево-йонни виждам, че са). Сменя ли се, може ли да се зарежда с външна батерия като телефон и т.н.? Като турист ще снимам от сутрин до вечер, та не ми се иска по обяд да остана без апарат.

И ето разни модели, на които попаднах:
      CANON POWERSHOT G1X - с най-голямата матрица, който намерих, но пък с доста малко оптично приближение. Струва ми се малко по-обемен от другите, но по снимки ми е трудно да преценя. Абсолютна горна граница на бюджета ми.
      CANON POWERSHOT G9X BK - също голяма матрица и отново малко приближение.
      PANASONIC DMC-TZ80EP-K - цели 30х увеличение, но малка матрица на същата цена.
      PANASONIC DMC-TZ60EP-K - по-евтин и май само по типа на матрицата се различава от предишния. Пише, че има GPS, което е супер (не знам дали и другите нямат)
      И така, да не слагам 100 връзки тук. Някой може ли да ми помогне да се ориентирам? Какво точно да гледам и кой (от тези, например) си струва повече?
    • от moskvichpich 2
      Добър ден. Имам проблем с лаптопа (TOSHIBA Satellite C660-1K9), който ако има значение е преинсталиран преди около два месеца и е със Windows седмица. Миналия ден свалях снимки от фотоапарата (SONY DSC-W710). Извадих му картата памет (Кingston SDHC 8GB) и я сложих в слота на лаптопа и нямаше проблем. Вчера пробвах и не реагираше, но си казах, че ще опитам на следващия ден. Днес ми излезе надпис за актуализация, лаптопа си се рестартира и така. Опитах, не става, нито със кабел нито от картата. Четох по чужди форуми, влизах в Device Manager, деинсталирах драйвери, рестартирах и нищо. Лаптопа си дейтва все едно нищо не включено. Като ключа апарата със кабел, си светва една оранжева индикация, че се зарежда и според мен не е от кабела, но не знам. Благодаря предварително.
    • от skpskpskp
      Форматирах един harddisk.Програма с която мога да върна снимките(основно в .jpeg) които са били на него
    • от Nikolai14
      Здравейте,

Дилемата ми е следната. Много се чудя дали да си взема турбо сапунерка за снимки или турбо телефон. Колебанията са ми съответно между Canon SX60 и Samsung Galaxy Note 4. Не съм попадал на тема където сравняват камерите на смартфони с тези на сапунерки, затова реших да пиша тук. Благодаря предварително!
    • от Mariqn Nikolov
      приятелката ми постоянно се ми вика искам фотоапарат,искам фотоапарат и аз искам да я изненадам но неразбирам от фотоапарати и моля за малко помощ.Чудя се между http://www.technomarket.bg/products/09135930/sony-dsc-w800b и http://www.technomarket.bg/products/09128203/samsung-ec-wb30fz-black . Кой според вас е по-добрият избор или ако има някой по-хубав от тия 2та на доло горе същата цена. Благодаря предварително
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.