Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Neinformiran

Избор на процесор

Препоръчан отговор

Мисля в идващият месец да сменя процесора.За това и не съм писал в темата нови компоненти.Сега,двоумя се между тези процесори: http://nikem-bg.net/computer-components/XEON-E3-1240V2-QUAD-3.4-8MB;http://nikem-bg.net/computer-components/I5-4670K--3.4G-6MB-BOX-LGA1150;http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-6350--3.9G-X6-BOX-AM3.Гледал съм доста ревюта,чел съм за процесорите но пак имам нужда от изясняване на нещата.Аз по принцип клоня към Xeon.Нямам логично обяснение защо,някак най ме привлича от нещата които съм чел.Знам че има  hyper-threading, който уж още не се използва от игри и тн.Въпросът е следният:защо да взема Xeon или пък i5 когато мога да взема FX  и ще остане дори някой лев за SSD? Ползвам компа за игри филми, нищо професионално.Ако може някой да ми разясни плюсовете и минусите на тези процесори, относно конкретната цел.Аз мога да дам 600 лева за xeon+ дъно, но има ли смисъл?Когато мога да взема FX+ дъно+SSD.Сложил съм този FX,понеже според бенчмарковете се държи перфектно при игри,почти като i7.Та ако може някакво разяснение по въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си решил, но сподели каква ти е видеокартата? Какви игри ще играеш? За да може да се прецени точно кое ще е най-добре за теб. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.Видеото е HD 5830 някаква версия на Gygabyte със 256 бит шина.Играя HoN, но пък и нови игри пробвам.Assassins Creed  примерно.Абе,каквото дойде.Няма значение видеото,защото ще бъде сменено,но след процесора.Пари накуп просто нямам.Така че само и единствено за процесор питам.Всич ко друго може и ще бъде сменено.Под друго имам предвид видеото,харда и рамта.Другото е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на клок:

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

A-DATA SSD SP900 64GB SATA3

Общо: 574,09лв. http://nikem-bg.net/cart/49716p1r49779p1r45985p1rf.html

Другият вариянт е с АМД + 128GB SSD.

Забравих да обясня защо препоръчвам това вместо Xeon. Имаш почти еднаква пройзводителност за игри и при трито процесора. Затова не виждам защо да вземеш Xeon-а и да се лишиш от SSD(найстина си е голямо предимство). Имаш и вариянт с Xeon, но ще прехвърли 600лв. Затова сега си взимаш и трите неща дори за по-малко от 600лв. и не се налага за в бъдеще да влагаш още пари за SSD.

RAM-а нали ти е DDR3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал варианта с 6350+дъно+SSD! Няма игра, която да се опре на този процесор с подходяща видеокарта! Колегите ще кажат, че има много процесорозависими игри! Е и?! С покачването на резолюцията ролята на процесора намалява и се поема от видеокартата! В твоя случай имаш една много добра видеокарта та няма смисъл да бързаш да я сменяш! Напиши все пак какъв е монитора ти и дали възнамеряваш да го смениш!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да рамта е ddr 3.А мониторът е Philips 196v.Рехав монитор,1366x768 и се вижда много зле.Той също ще бъде сменен,но не веднага.А на процесора никакъв клок няма да се прави.10%-15% повишение на скоростта все тая.Та така или иначе FX излиза доста по изгодно.Чудя се, понеже никои не го препоръчва.Само за интелите се говори,та чак я намразих тази i-серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да рамта е ddr 3.А мониторът е Philips 196v.Рехав монитор,1366x768 и се вижда много зле.Той също ще бъде сменен,но не веднага.А на процесора никакъв клок няма да се прави.10%-15% повишение на скоростта все тая.Та така или иначе FX излиза доста по изгодно.Чудя се, понеже никои не го препоръчва.Само за интелите се говори,та чак я намразих тази i-серия.

Виж какво ти написах вчера, а и колегата след мен ти препоръча също Амд+SSD

Другият вариянт е с АМД + 128GB SSD.

Ето ти вариянта с АМД:

AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3

A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

549.26лв. http://nikem-bg.net/cart/48944p1r45021p1r46712p1rf.html

Ако имаш поне 4GB RAM ще си играеш игри без проблем. Който и от двато процероса да вземеш АМД 6350 или i5 няма да сбъркаш. Разликата съм ти е написал в предишния пост 64GB(+i5) или 128GB SSD(+AMD) за бюджет до 550-600лв. Ако държиш на Xeon приготвяш около 650лв. и ще стане със (64GB)SSD+Xeon+Дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това  изглежда идеално.Аз и толкова имам 4 GB рам.Това е най добрият вариант за мен,за да има цялостна производителност PC-то.Мерси много за разясненията и предложените конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.