Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

asfr

В какво се корени проблема и как да го коригирам ?

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Винаги съм имал проблем със самочувствието си и в следствие със сприателяването. 
Исках да се променя и започнах да попивам информация по въпроса. Изчетох Дон Жуан Библията с цел да се превърна в по социална личност. 
От скоро съм студент в нова среда и се старая да се социализирам. От самото начало отидох с нагласата да гледам хората в очите, да показвам че не съм напрегнат в непозната компания да съм контактен и прочие, защото бях наясно, че както започнат нещата така и ще продължат. 
Но проблема е че винаги сам бил фактолог. Водя лаконични целенасочени диалози. Трудно подхождам в диалог в които липсва въпрос. 
В първите дни след попадането ми в новата среда всичко беше наред теи като всеки комуникираше най-често чрез въпроси с цел да се опознаем. След това обаче забелязах как хората започнаха да си говорят за случайни неща. Да си разказват истории и прочие. 
Именно в това не ми е силата. Забелязах и как тези безцелни разговори никога не са насочени към мен. Неявно подусештат че зад опита за изграждане на фасада все още стои срамежлив човек. Как да се науча да говоря с хората просто колкото да си отварям устата както правят останалите с цел да се социализирам по-бързо преди да се сформират групички в които не присъствам? Не желая да се превърна в аутсаидер. Искам да излизам да попадам сред нови хора, да копунясвам а никои не ме кани. Зачеквам темата и хората се дърпат. 
Как да привикна да пускам лафове? Да флиртувам. Приятелите ми казват неща от рода на "просто говори!" , "не мисли толкова какво казваш!" , "пускай маитапи" и прочие. Но като че ли когато сам в компания не че ме е срам да се изразя, просто сякаш не ми идва нищичко на ум. Все едно не съм живял. А дори да ми доиде нещичко хората просто ме изслушват и отговарят лаконично или не коментират. 
Явно вече съм на зад в ранга на състудентската ми група. Можеби е късно да се издигна. Как да го прескоча ?
Ако е необходимо бих чел и литература по въпроса но на бг. Наистина е важно за мен да го постигна. Искам да се превърна в екстровертна личност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре се справяш. Да не мислиш, че другите нещо кой знае колко повече успяват с околните? Но не си го слагат присърце и упорстват.

Дон Жуан Библията

Този не го познавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля бъдете по описателни. Имам чувството че от 10 години сам попаднал в антисоциална яма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо е нужно да се превръщаш в екстровертна личност?

Интровертните личности са не по-малко привлекателни.

Просто бъди себе си и не се опитвай да играеш роли, защото тези, с които общуваш усещат че се криеш зад маска и инстинктивно те отбягват.

В една компания винаги ще се намери човек, който да прояви интерес към теб и да те предразположи към разговор.

п.п. Давам този съвет, защото винаги съм предпочитала да общувам с личности от интровертен тип.

От такива хора наистина има какво да научиш, а и са добри приятели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля бъдете по описателни. Имам чувството че от 10 години сам попаднал в антисоциална яма.

Ще бъда кратък, не съм по дългите приказки. Напий се, ама как си трябва и не я мисли, как ще се социализираш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Напий се, ама как си трябвa...

Е то туй е не по- малък проблем - щото мненията по мярката, наречена "както си трябва" са доста и все различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то туй е не по- малък проблем - щото мненията по мярката, наречена "както си трябва" са доста и все различни.

Как си трябва, е когато му направят клипче и го качат в тубата, ако не надмине, поне да достигне гледанията на гангнам стайл :clown:

Глей пич, таз дет я мислиш, с рецепти не става...Просто бъди себе си, а не се прави за да се харесаш на някой. Фалша  и преиграването се усещат и повече ще ти навредят, отколкото да ти помогнат. Нормално е хората да са различни, ако всички бяхме извадени от един калъп, щяхме да сме всичко друго, но не и хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш усещането, че си попаднал в яма, защото не отговаряш на лансирания от медиите модел за преуспял човек.

Не бих казала, че екстровертните личности успяват винаги и във всички случаи и са ценени повече от интровертните, дори е обратното.

Доказано е, че най-добрите професионалисти във всички сфери са интроверти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш усещането, че си попаднал в яма, защото не отговаряш на лансирания от медиите модел за преуспял човек.

Не бих казала, че екстровертните личности успяват винаги и във всички случаи и са ценени повече от интровертните, дори е обратното.

Доказано е, че най-добрите професионалисти във всички сфери са интроверти.

Мисля си, че е по вероятно, да не му пускат мацките.....Тва го тревожи, че не е вървежен пред тях...Или греша, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си, че е по вероятно, да не му пускат мацките.....Тва го тревожи, че не е вървежен пред тях...Или греша, а?

Възможно е.

Вятърничавите мацки харесват "отворени" мъже, а после реват от тях.

Просто не е попаднал на подходящо момиче, това е.

п.п. Ако нещата стоят така, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си но не само. Като цяло ситуацията не ми харесва. Живял съм достатъчно по този начин за да видя колко нефункционален е. За 5 години в предишния град в които живеех не постигнах нищо в тази насока а през цялото време бях интровертното си аз.  Не искам да се превърна в пълна противоположност на себе си а по скоро да се модифицирам. Алкохола също не бих казал че помага тей като съм попадал в ситуация в която пея песни и все пак съм си забил що се отнася до по пикантните истории. Все едно срещу въпроса липсва отговор и присъства празнота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига с тая матрица бе хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се социализараш, трява да станеш интересна личност, която да може да носи стойност за останалта част от групата.

За да станеш интересна личност, трябва да се развиеш. Развий дарбите си. Научи някакво умение, стани професионалист в нещо. Отнема време, но резултата се възнаграждава.

Разбира се зависи на каква група от хора искаш да се харесаш. Предполагам хората с които искаш да се социализираш са интелигентни и с нагласа към успех хора. Тогава образовай се повече за самия успех, запитай се с какво може да им допринесеш, какви са техните пречки или пробелми.

Прочети книгата - "Как да имаме приятели и да влияем на хората" - Дейл Карнеги. (How to win friends and influence people)

Но като цяло виж дали изобщо си струва да се социализираш с тези хора... Знаеш поговорката "с какъвто се събереш  такъв ставаш" нали ?

Относно темата за самочувствието, вече съм писал доста. Може да видиш направо ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.