Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирах си декодер STRONG prima vi, но звукът е доста слаб. Винаги съм била с малка стайна антена и сега свързах отново нея. Това ли е причината за слабия звук или причината може да е в самия декодер. Ако е нужно да сменя антената, каква трябва да купя и може ли да е пак стайна  или трябва да е външна. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дистанционното на цифровия приемник (трябва да) има усилване на звук- усили оттам, а а ко все още е слаб, усили и с дистанционното на телевизора. При цифровата телевизия, впрочем и при аналоговата, силата на звука не се влияе от силата на телевизионния сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По вероятно е на смия телевизор да е намален. Усили го първо на телевизора :)

ПП С колегата сме писали заедно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звука от декодера увеличи ли го?

да, докрай е увеличен

Редактирано от Vasilissa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да кажеш каква е връзката между декодер и тв ?

скарт

Публикувано изображение

чинч

Публикувано изображение

RF

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дистанционното на цифровия приемник (трябва да) има усилване на звук- усили оттам, а а ко все още е слаб, усили и с дистанционното на телевизора. При цифровата телевизия, впрочем и при аналоговата, силата на звука не се влияе от силата на телевизионния сигнал.

Всъщност не знаех, че мога да манипулирам звука и чрез дистанционното на телевизора. Ще опитам, благодаря, може би утре, защото сега не е при мен.

По вероятно е на смия телевизор да е намален. Усили го първо на телевизора :)

ПП С колегата сме писали заедно :)

Благодаря, ще опитам, дано е това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не знаех, че мога да манипулирам звука и чрез дистанционното на телевизора. Ще опитам, благодаря, може би утре, защото сега не е при мен.

Тва направи. Усили го от телевизора почти до края и с дистанционното на декодера си го нагласи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако отново е слаб звука след съветите на колегите , пробвайте с друг кабел ако ви се намира .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички и съжалявам, че не съм при телевизора, за да го направя още сега. Ако има проблеми утре, сигурно пак ща питам. Благодаря!

Ако отново е слаб звука след съветите на колегите , пробвайте с друг кабел ако ви се намира .

Друг скарт кабел? Не, не ми се намира и ако трябва да купувам, ще трябва да знам какъв, с какво ще е различен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че е по различен , ами във приемниците дават евтини  кабели и може да е дефектен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички в този прелестен форум! Аз, както стана ясно, съм технически идиот, но се налага да се справям с разни неща сама, така че - чудесно е, като има кой да помогне. Наистина звукът на телевизора беше силно намален, но аз смятах, че вече мога да го манипулирам само от дистанционното на декодера, сега си е наред. Друг е въпросът, че днес на моменти картината забива, а инфото, което излиза за текущо и следващо предаване при смяната на каналите, е застинало в някакви стари часове и не се променя! Сигурно е просто, но не чак толкова, колкото обещаваше младежът от рекламата! :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес може би много ръчкат по предавателите , но все пак от менюто на приемника може да погледнете силата и качеството на сигнала и ако е слабо , ще трябва както казаха снощи по ТВ - да си закупите една външна антена за 100 лева , ако не знаете да го свържете / както казва младежа / ще трябва да се бръкнете и за 20 лева за техник и каква стана тя :)

Държавата дава 35 лева за приемник а бабите по минимум 120 от пенсията Публикувано изображениене беше ли по добре да се обърнат нещата .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес може би много ръчкат по предавателите , но все пак от менюто на приемника може да погледнете силата и качеството на сигнала и ако е слабо , ще трябва както казаха снощи по ТВ - да си закупите една външна антена за 100 лева , ако не знаете да го свържете / както казва младежа / ще трябва да се бръкнете и за 20 лева за техник и каква стана тя :)

Държавата дава 35 лева за приемник а бабите по минимум 120 от пенсията Публикувано изображениене беше ли по добре да се обърнат нещата .

И за какво ти е 120лв, като можеш да накараш внука да направи една външна BiQuad антена без пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ти е 120лв, като можеш да накараш внука да направи една външна BiQuad антена без пари?

Нали говорим за ония баби които не са сигурни дали имат внук или внучка :)

ПП. А, и райони в които самоделно устройство едва дали ще се докопа до сигнал без да бъде подсилен :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте, чакайте, че спонтанно някаква суета заговори в мен - аз не съм баба! Не съм първа младост, но не съм и баба. Ама той младежът от рекламата внуши на всички, че само баби се нуждаят от обяснение, защото все на стари хора обясняваше. Той е виновен! Но, няма значение, всичко друго си е, както го казах - търся съвети и се справям някак. Ще направя, каквото казвате, ще видя добър ли е сигналът и после ще го мисля. Май съм виждала и по-евтини външни антени! Както и да е - ще изчакам. Още веднъж - много благодаря! И ще се навъртам тук! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А , моля ти се :wors: не съм искал да кажа за вас че сте баба , а принципно :)

Антени - да има по евтини , аз просто споделих какво гледах снощи по новините .

Че кой е луд да даде 100 и кусур лева  :no-no:  абонамента на булсат за повече от година :) дори ще гледат и фолклор , бабите .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, забива си картината. И инфото е с няколко часа назад. Но все някак засега гледа майка ми, на която съм инсталирала декодера. Сега искам да си изясня въпроса, дали да й слагам външна антена и да не би проблемът да  е в декодера. Май ще трябва да търся техник. Не съм допускала, че ще има проблеми - тя е на 14 етаж. А аз ....ехе-е, аз така се изоставих, че в момента съм без телевизия, но нищо - все ще реша и този въпрос! То не че много гледам, повече обичам книжките, но все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсете място на антената във стаята , като отворите от менюто индикатора за сила и качество на сигнала .

Ако са пълни индикаторите - сменете го , може пък да е дефектен .

Да ти кажа , онзи ден си играх на село и при 50% сила и качество нямаше накъсване на картината , но директно с  тунера на ТВ - не знам колко са устойчиви външните тунери , но предполагам че над 50% и те няма да имат проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсете място на антената във стаята , като отворите от менюто индикатора за сила и качество на сигнала .

Ако са пълни индикаторите - сменете го , може пък да е дефектен .

Да ти кажа , онзи ден си играх на село и при 50% сила и качество нямаше накъсване на картината , но директно с  тунера на ТВ - не знам колко са устойчиви външните тунери , но предполагам че над 50% и те няма да имат проблем .

Не, индикаторите не са пълни, непрекъснато се колебаят и все около 60-70 % се въртят, понякога и 55-6. Но кабелчето е късо на антенката, не дава възможност много за движение. Чудя се, ако взема друга стайна антенка, дали няма да е по-добра, тя тази е съвсем обикновена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно ще трябва да вземете нещо по добро от пръчката в комплекта , но не мога да ви предложа , нека някой колега който е тествал антени да предложи .

Може би нещо от сорта

STRONG SRT ANT 30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, индикаторите не са пълни, непрекъснато се колебаят и все около 60-70 % се въртят, понякога и 55-6. Но кабелчето е късо на антенката, не дава възможност много за движение. Чудя се, ако взема друга стайна антенка, дали няма да е по-добра, тя тази е съвсем обикновена.

Забелязал съм, че положението на антената е много важно за приемането на сигнала, а вертикалните пръчки от комплекта с приемника не винаги са особено оптимални. Опитайте се да я разместите, ако не - просто си опростете живота и ако имате външна антена - метнете приемника на нея. Ако имате някоя стара телескопична стайна антена - може и с нея да опитате. На някои места поляризацията не трябва да е точно вертикална, т.е нагоре, защото в действителност приемането е по-добро в положение малко под 90 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че положението на антената е много важно за приемането на сигнала, а вертикалните пръчки от комплекта с приемника не винаги са особено оптимални. Опитайте се да я разместите, ако не - просто си опростете живота и ако имате външна антена - метнете приемника на нея. Ако имате някоя стара телескопична стайна антена - може и с нея да опитате. На някои места поляризацията не трябва да е точно вертикална, т.е нагоре, защото в действителност приемането е по-добро в положение малко под 90 градуса.

Благодаря! Ще опитам. Аз всъщност искам да купя за този телевизор - на майка ми - STRONG SRT 8113, за което съм се съветвала с техник, но в момента ги няма. Ако успея, ще видя как ще е с него, а този, който разисквахме досега - STRONG prima vi - ще взема за себе си. В краткото време, в което го инсталирах на моя телевизор, той като че ли добре се държеше, макар и аз да съм с обикновена стайна антенка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме отново тук, за да благодаря на всички, които взеха присърце проблемите ми и ми дадоха съвети. Декодерът, който забиваше у майка ми, инсталирах у нас и си върви чудесно със старата малка стайна антенка (като изключим инфото за предаванията - то върви с няколко часа назад, ще питам за това нещо техник). Но си предава перфектно и без смущения. А у майка ми сложих друг декодер и една от ония антенки - малките пръчици и също вече е ОК. Мерси, пак ще идвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.