Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купувам си неразопакована флаш-памет ADATA 512 GB за 55 лв. от потребител на един масов български сайт за продажби. Надписите по опаковката са 30 Mb/s Read, 8 Mb/s Write, 200x, Superior S007 и на самата флашка е залепено стикерче 512 GB.(това последното ми се стори най-несериозно) Помолих продавача да направи скрийншот за действителния обем на паметта. На скрийншота устройството се вижда като 499 GB, което си е достатъчно близо до 512 , стига да отговаря на истината. На друга снимка се вижда екрана на лаптопа, и иконата на флашката с обем 499 GB, заедно с включената флашка. Ще я получа вероятно в понеделник и ще разбера, що за чудо е. Гугъл на първите 3 страници ми показва почти само Kingston 512 GB за $ 599 Някой има ли информация дали тези данни са действителни, или са постигнати със софтуерна измама. Ако данните за обема са верни, каква надеждност може да се очаква ? Как е постигнато на такава цена ? (Ясно, че е без мито и данъци и др. , но дори и да се добавят, пак ми е чудно ... засега) Не съм сигурен дали имам право да дам линк към обявата, за да разгледате снимките. Ако някой се заинтересува, в следващите дни ще споделя опита си. Засега показвам снимките, които получих с мейл. post-342130-0-06421300-1380400416_thumb. post-342130-0-05655200-1380400433_thumb. post-342130-0-27181700-1380400490_thumb. Благодаря ви предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста измама :)

Потърси назад във темите , скоро имаше клипче :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувам си неразопакована флаш-памет ADATA 512 GB за 55 лв. от потребител на един масов български сайт за продажби. Надписите по опаковката са 30 Mb/s Read, 8 Mb/s Write, 200x, Superior S007 и на самата флашка е залепено стикерче 512 GB.(това  

Измама. Няма толкова големи флашки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да хвърля и аз 20 ст. по темата - преди време имаше в обращение флашки ментета, пр. на етикета пише 16гб, а всъщност чипът вътре е 1гб. Ето и специално за модела http://www.youtube.c...h?v=BHjaCQj5LoM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък има SSD устройства на същата фирма, със съответният обем....

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То имаше и една снимка за външен хард , а от вътре в кутийката монтирана флашка модната Публикувано изображение

Много трябва да се внимава при покупка на външен диск. Ето защо:
Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

и още

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измама. Няма толкова големи флашки

Вчера, докато си пишехме с човека, проверих. Има такива флашки, но са скъпи.  http://www.kingston.com/us/usb/personal_business#DTHXP30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както по-горе са ти писали тоя модел на ADATA е от 4 do 32 GB и на оригиналната опаковка си я пише големина - не е на лепенка на

самата флашка http://www.adata-group.com/upload/ProductGallery/productGallery873.jpg

Ако чак толкова си ришил да я купуваш, може когато я получиш да я тестваш колко и е реалния размер с една програмка h2testw

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера, докато си пишехме с човека, проверих. Има такива флашки, но са скъпи.  http://www.kingston.com/us/usb/personal_business#DTHXP30

Човек, нищо общо нямат, тези които си показал, едно че са от друга марка, другото е че са модел буквално от тази година и специална серия. Аз съм ти показал, това с което те мамят, дърт модел от съвсем масова линия. Ти ако си толкова заблуден, значи можем да ти помогнем толкова колкото на някой религиозен да стане атеист.  Ако си решил да си правиш собствена реклама на наш гръб и ни "готвиш", уж в ролята на любопитен клиент. Не си познал. Бунаците са навсякъде другаде, но не и в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Н

Човек, нищо общо нямат, тези които си показал, едно че са от друга марка, другото е че са модел буквално от тази година и специална серия. Аз съм ти показал, това с което те мамят, дърт модел от съвсем масова линия. Ти ако си толкова заблуден, значи можем да ти помогнем толкова колкото на някой религиозен да стане атеист.  Ако си решил да си правиш собствена реклама на наш гръб и ни "готвиш", уж в ролята на любопитен клиент. Не си познал. Бунаците са навсякъде другаде, но не и в този форум.

Извинявай, разбрах те прекалено буквално, че не съществуват никъде такива флашки. Не се опитвам да ви мамя, съвсем наистина ще си я получа и ще я тествам преди да я платя. Не ми беше ясно как да разбера истинския обем, защото е много вероятно в "My Computer" на Windows XP и аз да я видя като 499 GB. ined ми е предложил една програма, за което благодаря ! Имам и Suse Linux, дали тя ще "види" реалния обем ? Така или иначе, в понеделник ще я тествам, трябваше ми помощ да се подготвя как да открия и докажа (много вероятната) измама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на оная тема с флашката на Kingston-само дето ми се струваше,че е от ,,ония,,дето нямат нищо общо с Kingston--само етикета ;)

...Що ли се обаждам-и аз не знам :D  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Една флашка от 32 гигабайта колко лева е приблизително?  А една от 64 гигабайта? Тогава флашка с обем 512 гигабайта може ли да струва само...55 лева?Преди 5 дена имаше пострадал човек. Май ще сте вторият!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Тогава флашка с обем 512 мегабайта може ли да струва само...55 лева?...

Оправи си ,,мегабайтите,,приятел ;)  :offtopic_s:

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Оправи си ,,мегабайтите,,приятел ;)  :offtopic_s:

Плюсът значи, че е оправено! И съвсем не е офтопик от твоя страна , а си е редна забележката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една флашка от 32 гигабайта колко лева е приблизително?  А една от 64 гигабайта? Тогава флашка с обем 512 гигабайта може ли да струва само...55 лева?Преди 5 дена имаше пострадал човек. Май ще сте вторият!

Благодаря ! По-горе вече уточних, че задавам въпроси тук, за да се подготвя как да разбера истинския обем на флашката. Вчера опитах да я намеря на сайта на adata-group, но не я намерих. И сега не успявам без готовите линкове, които ми дадоха тук по-горе. Получих и програма, която, надявам се, не може да бъде заблудена, както My Computer на XP. Влязъл съм в някаква процедура по сделка и не мога просто да откажа покупката, без да имам доказателство, в случая скрийншот от специализирана програма за тест на памети.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен , но след първия формат май цъфва реалния размер :) Нека ме поправят колегите ако греша за да не те подведа :D

Няколко пъти горе ти казаха че за тия пари Е ТЕ ТАКОВО ЧУДО НЕМА .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувам си неразопакована флаш-памет ADATA 512 GB за 55 лв. от потребител на един масов български сайт за продажби.

Надписите по опаковката са 30 Mb/s Read, 8 Mb/s Write, 200x, Superior S007 и на самата флашка е залепено стикерче 512 GB.(това последното ми се стори най-несериозно)

Помолих продавача да направи скрийншот за действителния обем на паметта. На скрийншота устройството се вижда като 499 GB, което си е достатъчно близо до 512 , стига да отговаря на истината. На друга снимка се вижда екрана на лаптопа, и иконата на флашката с обем 499 GB, заедно с включената флашка.

Ще я получа вероятно в понеделник и ще разбера, що за чудо е.

Гугъл на първите 3 страници ми показва почти само Kingston 512 GB за $ 599

Някой има ли информация дали тези данни са действителни, или са постигнати със софтуерна измама. Ако данните за обема са верни, каква надеждност може да се очаква ? Как е постигнато на такава цена ? (Ясно, че е без мито и данъци и др. , но дори и да се добавят, пак ми е чудно ... засега)

Не съм сигурен дали имам право да дам линк към обявата, за да разгледате снимките.

Ако някой се заинтересува, в следващите дни ще споделя опита си.

Засега показвам снимките, които получих с мейл.

Публикувано изображение1.jpg

Публикувано изображение7.jpg

Публикувано изображение8.jpg

Благодаря ви предварително !

Измама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е на човек да продаде флашка 512гб за 55 лева, след като може да вземе повече...

За тези пари може да се закупи една добра 32гб флашка, която има и гаранция.

За каквото си платите такова и ще получите, в случая за един фалшификат!

Е нищо, поредната тема из Интернет за фалшива флашка, закупена от съмнително лице.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е на човек да продаде флашка 512гб за 55 лева, след като може да вземе повече...

За тези пари може да се закупи една добра 32гб флашка, която има и гаранция.

За каквото си платите такова и ще получите, в случая за един фалшификат!

Е нищо, поредната тема из Интернет за фалшива флашка, закупена от съмнително лице.

Тотално си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези флашки са фалшиви.Реално са или 2 или 4 гб,като са направени да ти показват,че са 500гб. но не са!Просто пиши на продавача да ти я прати с качена информация на нея поне 40гб. и да видиш какво шоу,ще стане :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези флашки са фалшиви.Реално са или 2 или 4 гб,като са направени да ти показват,че са 500гб. но не са!Просто пиши на продавача да ти я прати с качена информация на нея поне 40гб. и да видиш какво шоу,ще стане :)

И това, което трябва да се провери е не дали са качени толкова, защото има фалшиви флашки, които циклично пишат върху наличната памет и рипортват голям размер. За това се проверява дали всичко качено се чете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря !

По-горе вече уточних, че задавам въпроси тук, за да се подготвя как да разбера истинския обем на флашката.

Вчера опитах да я намеря на сайта на adata-group, но не я намерих. И сега не успявам без готовите линкове, които ми дадоха тук по-горе.

Получих и програма, която, надявам се, не може да бъде заблудена, както My Computer на XP.

Влязъл съм в някаква процедура по сделка и не мога просто да откажа покупката, без да имам доказателство, в случая скрийншот от специализирана програма за тест на памети.

Не знам каква програма са ти изпратили, ама с тази наивност, се готви да се събудиш с опразнени банкови сметки. Кой знае какво си инсталирал. Препоръчвам ти веднага да минеш процедурите на антивирусната ни секция и да престанеш да се вреш там, където могат да ти отхапят нещо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една програмка за тестване на реалния размер на памети, но не съм сигурен дали ще свърши работа. Гледам сте изкарали един мой пост, за който вече съм забравил от доста време, но да подобни измами са нередки, така че пазете се от пишман търговци. :)

Успешен ден !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.