Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Какво мислите за ползване на процесори Intel Xeon НЕ за поддържане на сървър? Примерно за играене. Любопитно ми е дали ще вървят добре, тъй като виждам, че имат хубава cache памет и са на добра скорост. Та какво е вашето мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите са многофунционални машини. Така че, отговора е "да". Но само с процесор нищо друго не може да се направи, освен да си го постави човек в джоба. За повече подробности като се върне гадателкат от работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Xeon предлагат голяма изчислителна мощ като цяло, голям брой ядра и много кеш памет - защото основната им идея и да бъдат използвани в сървърни машини от които се очаква голяма поризводителност. Могат де се използват и в обикновени потребителски системи за гейминг, видео обработка, браузване, гледане на филми и ред други, но в комбинация с подходящо видео, ОС и други компоненти за потребителско PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи дали е изгодно. И понеже има точно две изгодни оферти за игри, то и точно само два XEON-а  са подходящи, ако искаш повечко мощ за по-малко пари. Имам предвид Xeon E3-1230V2  и V3. Първия за сокет 1155, а втория за 1150. И двата са 100-120 лева по-евтини от аналогични i7  със заключен множител. Не притежават вградена видеокарта и работят на 100-200 MHz  по-ниска честота. Има и още някоя друга дребна разлика, обусвловена от предназначението на процесорите. Ако има нещо, което може да обърка работите, то това са по-ниските честоти от аналогичен i7. Например Xeon E3-1230V2  работи на честоти 3.3-3.7 GHz,  докато аналогичния i7-3770 на 3.4-3.9 GHz.  Или ако вземем честотата при която работят и четирите ядра (така е при игри), то разликата е 200 MHz  или 3.5  срещу 3.7 GHz. В някои случаи това може да се окаже решаващо, но пък е на цена 120 лева. Между другото и при двата процесора (Xeon, i7) е възможен клок с подходящо дъно. Например моя работи на 3.66 GHz  с 4 ядра при стандартни 3.5 GHz. Но това е с h77  дъно, подходящо за подобни изпълнения. В общия случай предимството на един Xeon e във възможността да се направи много евтина система. TDP при V2  е 69 вата. Може да се бодне дори на дъно за 85 лева. Няма да иска и кой знае какво захранване, което всъщност трябва да е съобразено най-вече с видеокартата. Не му трябва и допълнително охлаждане по простата причина, че не вдига над 80-85 градуса на ядро през лятото  и то натоварен с Prime 95. В реални игрови условия, като например Crysis 3  съм засичал с AIDA64  максимум 68-69 градуса при десетина минути игра. Та ако се търси евтина замяна на i7,  то XEON  Е3-1230V2/V3  е доста подходящ процесор. Липсва ненужното вградено видео, за което се дават и излишни пари. Единствения недостатък както казах, е сравнително ниската честота на която може да работи. Но на такива честоти работят и повечето i5, a тук имаш допълнително и HT. 

Преди час си направих един експеримент, но не с игри, каквито съм правил стотици, а с браузера. Отворих 33 прозореца, каквито ми попаднаха, но поне десет от тях тежки с флаш анимации. Включих само две ядра на процесора без HТ и TB  на честота 3.65 GHz. След това пробвах и с нормално работещи 4 ядра с HT  и TB. Гледах какво ще стане. Със "супер Пентиума" мишката замръзна за десетина секунди и на петнайстата вече можех да боравя с браузера. С нормалния Xeon  мишката и за моментъ не замръзва. Мога да отворя  в това време Open Оffice  примерно, докато чакам да заредят прозорците. А те зареждат за два пъти по-малко време - 7-8 секунди и всичко е ОК. На 4-тата секунда пускам музика от сайт. На практика с Xeon нямам прекъсване на работата, за да изчакам нещо да зареди. Между другото, имам и SSD  за кеш, но то в случаите с браузера не играе почти никаква роля.  При игрите мога само да кажа, че каквото може един i5  на дадена честота, малко повече може Xeon. Ако се притесняваш, дали щом като се казва  Xeon  има някаква разлика...ами няма, освен гореописаните. Дори на външен вид са еднакви с един i7. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да направиш с клока на Xeon-a през BCLK или FSB,както и тези НТ не съм убеден,че се ползват от игрите.За мен като цена и възможности за гейм проц си остава най-доброто-3570К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да направиш с клока на Xeon-a през BCLK или FSB,както и тези НТ не съм убеден,че се ползват от игрите.За мен като цена и възможности за гейм проц си остава най-доброто-3570К.

Ползват се и ще продължават да се ползват. И това ще става особено важно при по-бързи видеокарти, каквито се задават на хоризонта.  Вярно, че честотата компенсира, но за тая честота ти трябва поне Z77  дъно за 150 лева. И като направиш сметката, с един i5 3330  примерно получаваш същото при повечето игри с изключение на тия, които могат да се възползват от 8 нишки, но пък даваш същите пари и се оказваш без HT. Е къде е тогава далаверата? За i5 3570K  си прав, но пък там по дефолт  процесора е по-скъп. Да не говорим и за доста по-скъпото дъно, както и за предвиждането на по-добро охлаждане, кутия и захранване. И какво се получава? Ще дадеш 150 лева отгоре за малко повече кадри ( и то при тестове главно). Вярно, ще получиш повече, но и цената е по-голяма. В общия случай тия допълнителни пари могат да се дадат за една идея по-добра видеокарта.  Тук вече да не навлизаме в теорията на консопирациите, как след време еди коя си карта ще бъде спъвана от еди кой си процесор.  На тоя етап за мен Xeon Е3 1230V2  е идеална покупка за ъпгрейд на слаби и евтини конфигурации, с които е пълен форума и тук личната неприязън няма място. В името на това да докажеш, че другия е тъпак, не бива да се заблуждават хората. Все едно ми твърдиш, че трябва да си взема Рено или Мерцедес, защото Китай няма традиции в автомобилостроенето. Е, няма, ама произведе най-здравия автомобил за 2013 година сред тестваните от EuroNCAP.  А Мерцедес върна за доработка съвместната си баничарка с Рено, защото се провали при същите тия тестове. А тук дори не става въпрос за различни компании, а спорим само за различни имена - Xeon  и ix. 

Ще го кажа така, както съм го казвал много пъти. Никой , ама никой не бих спрял да се набута с дадена покупка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за ползване на процесори Intel Xeon НЕ за поддържане на сървър?

Човека му е интересно от страна на сървър за игри, примерно за CS (или друга игра/игри, напоследък minecraft, е пак на мода), не за комютър, на който той сам ще си джитка. Иначе хубави романи чета ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

silderum,момчето май иска да разбере Xeon-ът,който е на цената на 3570К/4670К дали няма да е по-добър/равен за игри заради 8те треда от 3570К/4670К.

Кико,за по-бързите карти-може да се съберем и да пробваме някоя 770 или 7970 на Xeon 3.7ГХз и на 3570К 4.5ГХз.За бъдещето няма какво да говорим-може да трябват повече НТ,може да трябва повече процесорна мощ,може да ги направят за ARMтата...

Колкото за цените-какъвто процесор да слагам-няма да си взема дъно за 60-80 лв; дъно+охлаждане+3570К на 4.5ГХз,получаваш за 620 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

silderum,момчето май иска да разбере Xeon-ът,който е на цената на 3570К/4670К дали няма да е по-добър/равен за игри заради 8те треда от 3570К/4670К.

Кико,за по-бързите карти-може да се съберем и да пробваме някоя 770 или 7970 на Xeon 3.7ГХз и на 3570К 4.5ГХз.За бъдещето няма какво да говорим-може да трябват повече НТ,може да трябва повече процесорна мощ,може да ги направят за ARMтата...

Колкото за цените-какъвто процесор да слагам-няма да си взема дъно за 60-80 лв; дъно+охлаждане+3570К на 4.5ГХз,получаваш за 620 лв.

Не е така, иначе въобще нямаше да му пука за кеша и други подробности. Вероятно иска да сглоби полупрофесионален сървър за споделяне на игрови ресурс, който да не е събран върху скъпа профи дънна платка. Както винаги цената е определяща в БГ. Ако ставаше въпрос, за не толкова ограничени финанси, просто щеше да мина през Пер*и, и да му сглобят нещо според изискванията, ако вече нямат подходяща оферта.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon са неподходящи за игри каквото и да кажете. Тези процесори са за полу-професинални и професионални работни станции/сървъри предвидени да обработват голямо количество информация. Та за това са необходими повечето ядра, кеш, тредове и т.н. За майнкрафт и темподобни сървъри са напълно достатъчни по-бюджетни процесори и дъна, независимо АМД ли ще бъде или Интел процесора. Останалото е фенщина и ламтене за по-голям ресурс от който просто няма смисъл. Да не говорим че Xeon изискват ECC памети в дву- или четириканален режим, които едва ли са по джоба на всеки, а и на пазара има огромно разнообразие от готови решения както е казал колегата преди мен.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден И направо към въпроса ми !!! Отдавна забелязвам на предния панел на кутията на компютъра ми нали както са бутоните : за включване и за рестарт има една червена лампичка тя свети на моменти за постоянно а друг път временно за няколко минути и после спира Това трябва ли да е някъв знак за проблем с харддиска ? харда е : 232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA) м/у другото изтеглих ХардДиск Сентинел ПРО в програма на всичко показва зелено : здраве на харда 100% производителност 100% температура 39% Състоянието на твърдия диск е перфектно.Не са намерени слаби сектори и няма грешки при прехвърляне на данни.Никъкви действия не са нужни.И честно казано объркан съм Някой с информация относно тази червена лампичка ако може да ми бъде полезен нека да драсне коментар !!! Мерси Предварително
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.