Премини към съдържанието
polaana

Въпрос за аналогова кабелна тв и цифровизацията

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже от кабелния оператор не можаха да ми дадат смислен отговор, да попитам и тук. В момента ползвам аналогова кабелна тв и искам да си взема тв тунер  на компа , от това което четох разбрах че за аналогова тв ще ми трябва DVB-C тунер. Въпроса ми е дали след като ефирните телевизии станат цифрови, съответно и сигнала на моята кабелна ще стане такъв, защото ако е така този DVB-C  тунер няма вече да ми върши работа. Или става дума за съвсем различни неща и цифровизацията на ефирните няма връзка с вида на кабелните тв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже от кабелния оператор не можаха да ми дадат смислен отговор, да попитам и тук. В момента ползвам аналогова кабелна тв и искам да си взема тв тунер  на компа , от това което четох разбрах че за аналогова тв ще ми трябва DVB-C тунер. Въпроса ми е дали след като ефирните телевизии станат цифрови, съответно и сигнала на моята кабелна ще стане такъв, защото ако е така този DVB-C  тунер няма вече да ми върши работа. Или става дума за съвсем различни неща и цифровизацията на ефирните няма връзка с вида на кабелните тв?

Мисля че кабелните оператори няма как да бъдат засегнати от цифровизацията, а и самите те са длъжни да предупредят и оборудват абонатите си с необходимото оборудване. За компютъра ще ви трябва подходяща карта с тунер за да може да си пуснете тв канали,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред да уточним:

- Почти 90% от кабелните опреатори ще продължат да излъчват както цифров, така и аналогов сигнал.  Ако говорим за аналогов сигнал, то тогава DVB-C ще ти е абсолютно безполезен. Тази тунер е за декодиране на цифров сигнал, какъвто предполагам твоя кабелен оператор предлага и в момента. Избора, аналогов - цифров сигнал си остава твой. Ако държиш на аналоговия сигнал???, то тогава ще трябва да си закупиш USB  - хибриден тунер  /така мисля,че се казваше/ В случая се консултирай с консултант - продавачите на съответния продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно аз нещо не съм разбрала, мислех че DVB-Т е за цифров сигнал :( . Според доставчика ми  в момента гледам аналогова тв, в този случай ако си взема този тунер например, видеокартата ми е nVidia GeForce 7300 LE , ще мога ли да гледам ? Не ми се дават пари за хибриден ако има по-евтин вариант. Има нещо което не ми е ясно, а на служителката на кабелния още по-малко май - дали ще е цифров или аналогов сигнала се определя от доставчика, или от телевизията която го излъчва, тоест както ефирните стават цифрови сега и ако доставчика ми не промени нищо ,аз ще получавам цифров или аналогов сигнал да кажем за БНТ 1? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааааа,

За да гледате  кабелната телевизия  с аналоговия сигнал ще ви е необходим аналогов тунер  но ако искате да гледате  цифровия сигнал от вашата кабелна ще ви трябва DVB-C (кабелен ) цифров тунер . Другите видове тунери са : DVB-T и  DVB-T2 ( цифров ефирен сигнал ); DVB-S и DVB-S2 ( цифров сателитен сигнал).  Моят кабелен доставчик предлага цифров сигнал като предоставя карта и декодер за целта  но ако искам да гледам примерно на  телевизор  който е с вграден тунер  и има слот за декодираща карта ще ми е необходим преходник  Ci  модул се казва и се поставя в самия телевизор и така си икономисвате 1 дистанционно. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума да се гледа на монитора на компютър, имам кабел за кабелна тв, според доставчика ми аналогова, искам да си взема усб тв тунер, да го бодна в компа, да бутна някъде и кабела и да гледам , възможно ли е да стане по този начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че е възможно :) http://www.pazaruvaj.com/tv-tuneri-c4027/avermedia/avertv-hybrid-volar-hd-p39792813/  с този ще можете да гледате  аналоговата си кабелна и цифровата си  ефирна  телевизия при нужда.Този пък е само за аналогово приемане http://www.pazaruvaj.com/tv-tuneri-c4027/asus/mycinema-p7131-hybrid-p5084985/ При положение,че цифровия сигнал е в пъти по добър от аналоговия  би било добре да  помислите  за цифрова кабелна телевизия в бъдеще. Има смущения при аналоговите тунери (личен опит )  докато при цифровите DVB-C -DVB-T  тези смущения липсват. Всички тунери  вървят и със диск  в който са драйверите и програмата за гледане и настройка на самия тунер. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството не е голям проблем, защото ще се използва рядко. Сега остава само да открия модел който да тръгва под Линукс, но това вече е за друга тема . Благодаря на всички за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.