Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам USB DVB-T тунер Pacostar PLE-1090HD и лаптоп ASUS F5GL с Windows 7. Инсталирах драйверите от диска на тунера и всичко си вървеше добре с mmzintv, но бавно сменяваше каналите и затова реших да сложа пробната версия на ProgDVB. Упгрейднах и microsoft .NET framework от 2 на 4, за да имам и progtv и нямаше проблем с гледане и под двете програми. На другия ден включих тунера и програмите го разпозната, но не можех да гледам телевизия. Пробвах с колективната антена и пак нямаше нито звук, нито картина. После реших д преинсталирам драйвера и отидов в add/remove programs в контролния панел и деинсталирах, след което ми изписа successful, но драйвера още стоеше в add/remove programs. използвах отново диска, за да инсталирам драйвера и той се инсталира, но пак същия проблем. Пробвах и с VLC да гледам, но той не разпознава тунера, което говори за проблем с драйверите.  Преди бях инсталирал VMware Workstation и включих тунера, но той се припозна директно като устройство на виртуалната машина. Преинсталирах Windows-a и сега сложиш VirtualBox последна верисия, но без USB поддръжката. Не ми се прейнсталира пак целия Windows, заради проблем който вероятно цесе появи пак заради друга програма. Не знам какво може да се е усмело с драйвера, затова се отръщам с Вас с молба за насоки.

Благодаря за отделенито време !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, сега включих тунера и всичко работи. Предполагам че за да направя uninstall на драйвера трябва да слога диска и оттам да дам uninstall. Изпълних информацията от линка, но не видях драйвера IT9135. 

Да попитам и за още нещо. На настолния съм с Windows XP SP3 и пак същия тунер. Използвах mmzintv в комбинация с ffdshow около седмица без проблеми, но тези дни започна да засича картината и звука се губи. Не се оправя никак. Инсталирах progdvb, там няма проблеми с vlc също няма, но последните две не дават опция за запис на предаване поне в безплатната версия на prog-a, докато vlc изобщо няма опция

БЛАГОДАРЯ !

EDIT: понеже пробвах различни версии на mmzintv как мога да изчистя каквато и да е била информация за този софтуер от регистрите, защото като инсталирам някоя версия се пазат настройките от миналата, вместо да се изтриват. С две дума искам да залича каквато и да е била настройка от mmzintv на този компютър

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... не дават опция за запис на предаване поне в безплатната версия на prog-a, докато vlc изобщо няма опция

Хм?! VLC си има опция за запис. За цифрова със субтитри си е точната програма за запис. post-341338-0-11924200-1380472126_thumb. За регистрито има най-различни програми. CCleaner също върши работа. Редактирано от _vl@di_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм?! VLC си има опция за запис. За цифрова със субтитри си е точната програма за запис.

Публикувано изображениеvlc_zapis.PNG

Искаше ми се да ползвам mmzin, понеже има всичко необходимо, а VLC не може да сканира автоматично, а иска ръчна честота. Как да премахна всякаква следа от използването на mmzintv от компютъра и да инсталирам последната версия на mmzin ? Пред add/remove programs изглежда остават регистри и като кача някоя версия има запаметени канали и настройки. С ffdshow ползва mmzin и има проблем: След като поработи след 5 секунди звукът изчезва, та затова ми се иска да нулирам всично, включително и регистрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.