Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да си взимам нов компютър и моля за вашите съвети и мнения.

1. Цена: Конфигурацията може да е приблизително до 1800лв.

2. За какво ще се използва: Игри и HD филми

3. Какво да включва конфигурацията: само компютър, без монитор и без периферия(клавиатура, мишка, колонки...). За начало ще ползвам 15 инчов Prestigio монитор и след време смятам да взема някои монитор 22 или 23 инча с максимална резолюция 1920х1080.

4. Овърклок: Не! Нямам намерение да овърклоквам.

5. Претенции относно звука при работата на компютъра нямам.

6. Лични Предпочитания: Предпочитам процесора да е на Интел. По възможност да е i5 или i7. Също така бих искал видео картата да е nVidia GeForce.

7. Магазин: Предпочитам да получа конфигурацията сглобена, защото до сега не съм сглобявал. Ако това ще е проблем може да поръчам частите отделно и да намеря човек, който да ми помогне със сглобяването.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре написана тема. Ето моето предложение:
BB код:
BIOSTAR HI-FI B85S3+ LGA1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
PALIT GTX770 2G GD5
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
Thermaltake SP-630P SMART Series 630W

Обща стойност - 1 715.50 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/1005201p1r49044p1r1136p1r46943p1r49147p1r48090p1r1023p1rf.html

Като поръчаш конфигурацията им кажи, че искаш да ти я сглобят и ще го направят безплатно. ОС вие ще трябва да си инсталирате. Оставил съм пари и за доставката да се плати :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Сглобяването е безплатно но си отдели около 30 лв. за доставката.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен:

Обща стойност - 1 802.56 лв. с ДДС
Сложил съм ти и SSD за ОС, качествено захранване и просторна кутия. Не смятам за нужно да се дават повече пари за видео карта.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87 PRO4 /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V
2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD
EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

Обща стойност - 1 780.68 лв. с ДДС

Количка.

Моето предложение е по-различно и малко по-балансирано. Имаме хубаво дъно, 8ГБ добра памет от серията LP Blue, 2ТБ диск за филми и мултимедия, ново поколение процесор, добра видеокарта, ССД диск за кеш и за ОС, широка кутия и качествено захранване. Мисля, че това е доста повече от една мултимедийна машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под въпрос е дали този Xeon ще тръгне на това суперскопено дъно.

https://www.asus.com/Motherboards/H81MPLUS/#support_CPU

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под въпрос е дали този Xeon ще тръгне на това суперскопено дъно. https://www.asus.com/Motherboards/H81MPLUS/#support_CPU

Мисля, че го оправих. B85M поддържа Xeon. Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

Все още разглеждам конфигурациите. Забелязвам, че повечето от вас предлагат i5 4670, който излиза към 400лв.

Виждам и i7 4771 за 560лв. и XEON E3-1230V3 за 440лв.

Според вас струва ли си допълнителната инвестиция във i7 или Xeon процесори при този бюджет?

Допълнително ми харесаха предложенията за SSD. Не бях се сетил, но е супер. До колкото знам тези SSD хардове са много бързи и на тях ще държа примерно Операционната система и игрите, а филмите и музиката на обикновения и по голям хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

Все още разглеждам конфигурациите. Забелязвам, че повечето от вас предлагат i5 4670, който излиза към 400лв.

Според вас струва ли си допълнителната инвестиция във i7 или Xeon процесори при този бюджет?

Допълнително ми харесаха предложенията за SSD. Не бях се сетил, но е супер. До колкото знам тези SSD хардове са много бързи и на тях ще държа примерно Операционната система и игрите, а филмите и музиката на обикновения и по голям хард.

Определено i7 и Xeon не си заслужават към ден днешен, особено Xeon не ми се струва никак удачен. За сметка на недотолкова необходимия мощен процесор се взима по-хубаво дъно, кутия, захранване и ССД ако щеш дори. Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябваше да избирам между процесорите, без отключен множител, то моят избор щеше да бъде Xeon 1230 версия (V) 2. Не за друго, ами TDP му е 69W, на версия 3 му е 80W. Така, че хем по-евтино, хем по-икономично. А тези осем Threads ядра, позволяват множество приложения на заден фон, без да се налага да затваряме браузъри и други приложения, като Skype, например. Говоря конкретно при режим на игра. Пример, четири ядра изчисляват геймингът, други две работят с приложенията на задния фон. Разликата между Xeon и i7 е, че Xeon няма вградено видео, което е излишно в случая, както и малко по-ниската честота. Която честота все пак може да се увеличи, чрез клок по шина, но и така е достатъчно производителен. Всъщност имах възможността да изпробвам как работи точно този Xeon процесор, в учебното си заведение. Вярно, нямах достатъчно време да тествам и да направя записки, кое, как и защо. А иначе ето как се справя самият процесор в Crysis 3. 

Да уточня само, че двете сравнения са при абсолютно еднакви условия с изключение на това, че процесорът с 4 ядра работи на 3.45 GHz, a тоя с 8 трейда на 3.65 GHz  при 4 работещи ядра. Или като множители - 33 срещу 35.

Първо с 4 истински ядра: 

Публикувано изображение

Тук картината насича зверски и това се вижда от графиката на натоварване на видеокартата и голямото използване на четирите ядра на процесора.

Ето как изглеждат нещата с 8 трейда и същото ниво при Crysis 3  - Welcome to the Jungle:

Публикувано изображение

Когато може да се вземе по-бърз процесор за сметка на леко по-бавна видеокарта, това трябва да се направи. Никой няма да се зарадва на 5 кадъра отгоре ( макар да е съмнително и това в определени ситуации), но ще се зарадва на гладка картина ако ще и с 35 fps. И сега ако кажете, че тая игра е изключение, то веднага мога да направя съпоставка и с Far Cry 3. Там нещата са подобни, но на по-ниско ниво.  Един процесор не се ползва само за игри. Всъщност, той се ползва за абсолютно всичко. Затова и е най-важният компонент в една компютърна система. А това, което казах аз по-горе се дължи на факта, че процесор с 8 трейда + дъно се вземат за същите пари, като система с haswell, разполагаща с някакъв младши модел i5  и скъпо дъно.  Не карам никой да дава 200 лева отгоре, а просто напомням, че за същите пари се купува и процесор, еквивалент на i7 3770. Еквивалент, защото си е и i7  с леки изменения - липса на вградено видео, 100-200 MHz  по-ниска честота и естествено липсата на някои инструкции, свързани с вграденото видео в i7. 

Цитатът е "откраднат" от тази тема: Съвет за нова конфигурация до 1500лв или конкретен пост: #18 . Или ревю на сравнени процесори: Xeon E3-1230 v2 im Test .За още "доказателства", че е по-добре такъв процесор, пишете ми на лично съобщение.

Дори ако става на въпрос, четири-ядрен процесор със отключен множител се използва в определени ситуации, честотата играе роля при определени приложения (игри). А бе Xeon процесорът е идеален вариант, ако няма да се прави overclock. Ето го и моето предложение по темата: 

Обща стойност - 1 786.29 лв. с ДДС - Количка

Препоръчвам да смените монитора с такъв, който поддържа Full HD резолюция. 

Поздрави и успех в избора! 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата нека разгледа тези ревюта преди да се лишава от SSD (120GB)

Да не говорим ,че във конфигурациите е сложен и 5-4670,който има проценти производителност пред айви(3570)

Intel Ivy Bridge Core i5 3570K & Core i7 3770K Review Vortez

Intel Core i5-3570K vs. i7-3770K Ivy Bridge Techpowerup

Battlefield 3

Публикувано изображение

Dirt 3

Публикувано изображение

Starcraft 2

Публикувано изображение

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon и GTX460 768MB е най-доброто за гейминг, иначе видеокартата ще е спъната и ще трябва двупроцесорна конфигурация или  i7-3930K за някоя по-бърза карта, че докато играеш игри на 1080p на заден фон да архивираш огромен архив с максимална компресия, да мачкаш голям видеофайл, да отвориш 30+ таба на браузъра половината от които са клипове, да слушаш музика, да са пуснати няколко виртуални машини и евентуално да записваш Блурей дискове.

Еднаквите условия в теста ти ги видяхме.Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата нека разгледа тези ревюта преди да се лишава от SSD (120GB)

Да не говорим ,че във конфигурациите е сложен и 5-4670,който има проценти производителност пред айви(3570)

Intel Ivy Bridge Core i5 3570K & Core i7 3770K Review Vortez

Intel Core i5-3570K vs. i7-3770K Ivy Bridge Techpowerup

Battlefield 3

Публикувано изображение

Dirt 3

Публикувано изображение

Благодаря за информацията. До колко виждам от тези сравнения i5 и i7 не показват големи разлики във FPS. Същото се отнася до тези тестове на i5 и Xeon.

В сравнението между i5 и i7 пише, че игрите не използват допълнителните threads и за това няма разлика. Не съм специалист, но според мен това означава, че i5 ще е напълно достатъчен.

Тези резултати актуални ли ще са за система, която няма да се овърклоква?

Другото за което се сещам има ли някаква огромна разлика в тепмпературата, която ще развиват процесорите? Предпочитам процесора ми да не вдига много високи температури.

Редактирано от d1ff3 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така.В моята конфигурация смених кутията с Corsair carbide 200R за да ти стигнат пари и за доставката.Имаш и 120 ГБ SSD ,За мен най-добрата GTX 760 ( MSI HAWK)

поне според ревютата ,които съм гледал и i5-4670 и процентите производителност пред i5-3570,който е достатъчен за всяка игра.Другите конфигурации също са добри. Успех със избора !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. До колко виждам от тези сравнения i5 и i7 не показват големи разлики във FPS. Същото се отнася до тези тестове на i5 и Xeon.

В сравнението между i5 и i7 пише, че игрите не използват допълнителните threads и за това няма разлика. Не съм специалист, но според мен това означава, че i5 ще е напълно достатъчен.

Тези резултати актуални ли ще са за система, която няма да се овърклоква?

Другото за което се сещам има ли някаква огромна разлика в тепмпературата, която ще развиват процесорите? Предпочитам процесора ми да не вдига много високи температури.

Виж минималните кадри. Те са показател за много неща. Средните кадри са важни, но за статистиката.  А цената на i5 3570K  е по-висока от тая на Xeon. Към това не слагам допълнителното Z77  дъно, допълнителния охладител и всичко допълнително, включително коментара на Людмил.

И още малко по темата. Четирите ядра скоро ще останат в миналото. Нека всеки си прави сметка с какво ще ги замества - дали с още 4, дали с HT или с допълнителни пари за клок. И в трите случая игрите, можещи да използват 8 трейда, ще вървят добре. Мисля спорът се превърна в...какво да избера - Мерцедес E класа комби или Форд Мондео комби, за да пренеса 5 кубика дърва. Ами избора е теглич и ремарке. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те са равни без клок ,ами ако клокнем 3570к на 4,5Ghz? Кво правим ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те са равни без клок ,ами ако клокнем 3570к на 4,5Ghz? Кво правим ?

Правим това, че изваждаш едно 200 лева за клок, а аз ги вадя за по-бърза видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко виждам от тези сравнения i5 и i7 не показват големи разлики във FPS. Същото се отнася до тези тестове на i5 и Xeon.

Аз не знам какво пише, ама друго излиза, когато човек играе игрите, които наистина си знаят изискването. А като се има предвид, че ще излязат още много игри, които ще са оптимизирани за много-ядрени процесори. Като няма Overclock, си взимам Xeon и каквото ще да става, поне няма да се чудя, защо дадена игра не върви както трябва. i5 e достатъчен засега, но след време няма да е така. Писах в тази тема, защото не искам човек да се излъже, че i5 бил по-добър от Xeon процесорът. Аз и още много твърдят, че точно този Xeon процесор е равен на i7 и конкретно третата серия на Intel Ivy Bridge. 

Ето нещо, което ще е интересно на всички, особено на любопитните хорица, където само знаят да пишат глупости:

Публикувано изображение

Какво се вижда от теста, че i7 е много по-добър от i5 от четвърто поколение Haswell, както и че минималните кадри при i7 са повече от тези на i5. Та, кой каквото търси, такова ще си намери. Е, казах си, каквото имах да казвам. Не виждам смисъл да обяснявам елементарни неща. Който играе игри, знае за какво говоря. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който гледа ревюта знае на кое ревю може да се довери

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Спирам да пиша,мисля че това е достатъчно.Вече автора си решава.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам какво пише, ама друго излиза, когато човек играе игрите, които наистина си знаят изискването. А като се има предвид, че ще излязат още много игри, които ще са оптимизирани за много-ядрени процесори. Като няма Overclock, си взимам Xeon и каквото ще да става, поне няма да се чудя, защо дадена игра не върви както трябва. i5 e достатъчен засега, но след време няма да е така. Писах в тази тема, защото не искам човек да се излъже, че i5 бил по-добър от Xeon процесорът. Аз и още много твърдят, че точно този Xeon процесор е равен на i7 и конкретно третата серия на Intel Ivy Bridge. 

Ето нещо, което ще е интересно на всички, особено на любопитните хорица, където само знаят да пишат глупости:

Публикувано изображение

Какво се вижда от теста, че i7 е много по-добър от i5 от четвърто поколение Haswell, както и че минималните кадри при i7 са повече от тези на i5. Та, кой каквото търси, такова ще си намери. Е, казах си, каквото имах да казвам. Не виждам смисъл да обяснявам елементарни неща. Който играе игри, знае за какво говоря. 

Забрави да уточниш, че тук става въпрос за Titan, тестът е на ниска резолюция без АА и на практика се виждат реалните разлики при игри, можещи да ползват 8 трейда. Titan  засега е НБЕВК ( най-бързата едночипова видеокарта), но след 2 години ще се равнява на тогавашна карта среден клас. И тогава какво правим с 4 ядра, игри искащи осем ядра и два пъти по-бързи видеокарти?

Който гледа ревюта знае на кое ревю може да се довери

Спирам да пиша,мисля че това е достатъчно.Вече автора си решава.

Цитираното по-горе от МП ревю е от най-реномирания немски сайт. Тия дето разбират, наистина се доверяват на него, както разбира се и на списанията, които издават издателите. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига спорихте с вятърни мелници. Xeon е далеч от гейм машините и това всеки технически грамотен човек малко или много го знае. Пък i7 си е точно за някой допълнителен кадър отгоре подкрепен с някоя мощна графична карта разбира се.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига спорихте с вятърни мелници. Xeon е далеч от гейм машините и това всеки технически грамотен човек малко или много го знае. Пък i7 си е точно за някой допълнителен кадър отгоре подкрепен с някоя мощна графична карта разбира се.

И как установи, че е далеч от "гейм машините" ? Людмил ли ти каза?  Гледа се цената. За 400 лева вземаш 8 трейда на 3.5 GHz  при игри. С малко клок и подходящо дъно, имаш близо 3.7 GHz  на 8 трейда. Нямаш вградено видео - пада цената. Имаш излишна поддръжка на ECC  памети, но не те бърка това, нали е без пари в случая. Останалото е еднакво, дори и пиновете на задния капак :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави да уточниш, че тук става въпрос за Titan, тестът е на ниска резолюция без АА и на практика се виждат реалните разлики при игри, можещи да ползват 8 трейда. Titan  засега е НБЕВК ( най-бързата едночипова видеокарта), но след 2 години ще се равнява на тогавашна карта среден клас. И тогава какво правим с 4 ядра, игри искащи осем ядра и два пъти по-бързи видеокарти?

Какъв е смисълът да обяснявам, нали си имаме “специалисти“, които си "разбират" от работата. На някои хора дори им заплащат за това, или греша?  Как какво правим, предполагам, че секс?  А оня отгоре, да не предлагате тестове, на които процесорите са овърклокнати, че автора не мисли да се “упражнява“ над него. А и Xeon може да работи на най-евтината дънна платка, която може да кажем, че би струвала 100 лева, примерно. Та, излиза 100+414=514. А колкото до овърколкът, отключен i5 за 414+ охлаждане 80 лева + дънна платка 160 = ???. Опа, имаме около 650 лева, и това кажи речи евтини компоненти, като дънна платка и охлаждане. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.