Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Twingo™

как да свържа два чифта тонколони?

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.

Имам два чифта тонколони - едните са с усилвател. Марката е canyon, ако има някакво значение. Ако трябва модел - ще потърся.

Другите са доста стари (без усилвател) и ми се иска да направя експеримент, като ги свържа едновременно към компютъра. 

Имам двоен преходник като този:

Публикувано изображение

С преходника не става. Не се чува звук нито от едните, нито от другите. Пробвах да включа едните в дъното, а другите - във фронт панела, същата история. 

ПП: А каква е разликата между синята и зелената букса на дъното?

ППП: Извинявам се, ако съм сбъркал някой термин, но не съм много вещ в тези неща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега, задайте въпроса коректно, като напишете марката и модела на двата чифта тонколони.

Ако, едните тонколонки са без усилвател (пасивни). За какво изобщо, ги включвате директно към компютъра (който не може да ги захрани).

Ще трябва усилвател за да включите и двата чифта.

Но, според мен не се занимавайте с глупости, а ползвайте само едните (по-хубавите) по предназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега, задайте въпроса коректно, като напишете марката и модела на двата чифта тонколони. Ако, едните тонколонки са без усилвател (пасивни). За какво изобщо, ги включвате директно към компютъра (който не може да ги захрани). Ще трябва усилвател за да включите и двата чифта. Но, според мен не се занимавайте с глупости, а ползвайте само едните (по-хубавите) по предназначение.

Тоест не, и двата чифта са с усилвател - захранват се от контакта. Eдните са CANYON CNR-SP21B, а другите нямат марка, нищо не пише на тях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, щом са активни тонколнки-те, включвате ги с помощта на преходника 3,5 мм (2) женски към 3.5 мм мъжки , към

компютъра и няма да имате проблем да ги подкарате заедно. Разбира се ако и двата модела са със 3.5 мм мъжки жак.

Но както казах, едва ли ще се подобри звученето. Ако искате по-добро, ще трябва да си смените цялата аудио система (2.1).

Редакция: сменете преходника, щом този е проблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм подобен експеримент, но с разликата че и двете системи бяха с усилвател. Да определено се чува по-силно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.