Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dgeorgiev

Проблем с фърмуера на монитор Самсунг.

Препоръчан отговор

Мониторът ми е Samsung SyncMaster T200HD с вграден цифров тв тунер. При опит да намеря откъде се сменя ефирна цифрова ТВ с кабелна,попаднах на D-MENU настройки възможност за избор на друг софтуер,зададох с червен бутон,потвърдих със син и в началото реших,че всичко е наред защото се появи лого на Самсунг,но само за няколко секунди,след това монитора угасна и повече не светна.Като извадя кабела от компютъра не излиза надписа НЯМА СИГНАЛ.Как да възстановя софтуера?Монитора няма USB,има друга сервизна букса приличаща на 3.5 мм жак,от Самсунг казаха,че през тази букса с подходящия кабел и програма в сервиз може да се възстанови фърмуера,от сервиза обаче казват,че трябва да се смени дъното което ще струва между 150 и 250 лева което няма смисъл защото за по-мало мога да купя друг монитор защото на всичко отгоре в последствие се оказа,че цифровият тунер не е MPEG4 a MPEG2.

post-313952-0-38928800-1380451865_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш кабел да го свържеш с ПС.Теглиш от тук неговия драйвър(VGA(Graphics) (Driver) - 2008-5-5)http://www.samsung.com/us/support/owners/product/T200HD.Както си е включен монитора, инсталираш и ако няма хардуерен проблем,ще се възтанови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш кабел да го свържеш с ПС.Теглиш от тук неговия драйвър(VGA(Graphics) (Driver) - 2008-5-5)http://www.samsung.com/us/support/owners/product/T200HD.Както си е включен монитора, инсталираш и ако няма хардуерен проблем,ще се възтанови.

Това не са ли драйвери за компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа , малко ми е съмнителна тая работа :no-no: дори и да си дал да се ъпдейтва фирма на ТВ , то след като няма от къде да прочете друг , отговарящ на модела , не може да започне операцията по качване на нов и изтриване на стария :no-no:

Не знам къде си бъркал , но да не си избрал друг вход :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са ли драйвери за компютъра?

Не.При търсене на firmware за твоя монитор:samsung syncmaster t200hd firmware download,излиза този драйвър за него.Тегли се на ПС,при задействане на инсталацията му,се инсталира в свързания монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е просто VGA миниатюрен "драйвер", ако уиндоуса не го разпознае коректно и не си инсталира драйвера хората са го направили да можеш да го дръпнеш от сайта им и да си го инсталираш ръчно. Но този VGA драйвер няма нищо общо с проблема с фирмуера. Дори и уиндоуса да не го разпознае коректно и да няма открит драйвер за него, ще работи на по-ниска резолюция, нестандартна за този монитор и съотношението на страните му, ще показва нефокусирана и размазана картина и честотата на опресняване (rerfresh rate) ще е по-ниска ,но монитора ще работи.  Пробвай на други източници, като на тях му задай ниска резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е просто VGA миниатюрен "драйвер", ако уиндоуса не го разпознае коректно и не си инсталира драйвера хората са го направили да можеш да го дръпнеш от сайта им и да си го инсталираш ръчно. Но този VGA драйвер няма нищо общо с проблема с фирмуера. Дори и уиндоуса да не го разпознае коректно и да няма открит драйвер за него, ще работи на по-ниска резолюция, нестандартна за този монитор и съотношението на страните му, ще показва нефокусирана и размазана картина и честотата на опресняване (rerfresh rate) ще е по-ниска ,но монитора ще работи.  Пробвай на други източници, като на тях му задай ниска резолюция

Напълно съм съгласен ! В допълнение ще кажа, че фърмуера се помества във флаш паметта на устройството ( в случая монитора ), а не в хартдиска на компютъра. Оттам и операцията по смена на фърмуера се нарича флашване. Значи ако няма закачен към монитора харрдиск/компютър той няма да включва, защото няма откъде да зареди софтуера си ? Моят монитор включва и без компютър, както предполагам и на 100% от потребителите тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен ! В допълнение ще кажа, че фърмуера се помества във флаш паметта на устройството ( в случая монитора ), а не в хартдиска на компютъра. Оттам и операцията по смена на фърмуера се нарича флашване.

Именно. На платката на монитора, където е и процесора му, обикновенно има още един чип, в който се намира софтуера му. То ясно, че ще трябва да се флашне, ама как... В интернет ровичках няма никаква програма за флашване на тоз монитор или подобен софтуер... Затова явно в сервиза са предложили да му сменят направо платката, но силно ме съмнява да струва 150-200 лева, по скоро ви лъжат. Но трябва да има начин сервизно да се смени фърмуера, поне на всички устройства в днешно време...Дай го на сервиза на самсунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. На платката на монитора, където е и процесора му, обикновенно има още един чип, в който се намира софтуера му. То ясно, че ще трябва да се флашне, ама как... В интернет ровичках няма никаква програма за флашване на тоз монитор или подобен софтуер... Затова явно в сервиза са предложили да му сменят направо платката, но силно ме съмнява да струва 150-200 лева, по скоро ви лъжат. Но трябва да има начин сервизно да се смени фърмуера, поне на всички устройства в днешно време...Дай го на сервиза на самсунг.

Разпояване на чипа и работата с програматор не са за всеки, макар това да е начина. Друг вариант е като serial port на рутерите, но не съм запознат с телевизорите/мотинорите дали и как става номера. Най-лесния вариант е смяна на цялата платка, разбира се вероятно и най-скъпият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа , малко ми е съмнителна тая работа :no-no: дори и да си дал да се ъпдейтва фирма на ТВ , то след като няма от къде да прочете друг , отговарящ на модела , не може да започне операцията по качване на нов и изтриване на стария :no-no:

Не знам къде си бъркал , но да не си избрал друг вход :(

Имаше два варианта за фърмуер,единия действащ и друг който мога да избера,стрелка надолу,избор с червен бутон,потвърди със син и това е.Какъв друг вход имаш в предвид?Не светва по никакъв начин за да променя каквото и да е.Аз си мислех,че с някаква клавишна комбинация от дистанционното ще се възстановят заводските настройки.

Сервиза в който ходих е официален за Самсунг препоръчан от тях,даже няколко.Искат да го занеса там,да видят точно каква и платката и да ми кажат цена между 50 и 200 лв плюс 48 лв труд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натиснете Exit на дистанционното (около 10 секунди) докато ви се появи съобщение "resets all settings to default values" след това натиснете OK за да ресетнете TV.

Може да пробвате това

а може би е трябвало да спазите това :(

След ъпдейт - задръжте EXIT за около 20-30 секунди и излиза меню за ресетване на настройките. Това ще ви изтрие всички настройки които стe правили, но при качване на нов фърмуер се препоръчва да се мине през ресет (особенно при голяма разлика във версиите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше два варианта за фърмуер,единия действащ и друг който мога да избера,стрелка надолу,избор с червен бутон,потвърди със син и това е.Какъв друг вход имаш в предвид?Не светва по никакъв начин за да променя каквото и да е.Аз си мислех,че с някаква клавишна комбинация от дистанционното ще се възстановят заводските настройки.

Сервиза в който ходих е официален за Самсунг препоръчан от тях,даже няколко.Искат да го занеса там,да видят точно каква и платката и да ми кажат цена между 50 и 200 лв плюс 48 лв труд.

Е не...Тия май се шегуват...

цена до 200 лв за миниатюрна платка с процесор, няколко чипа, тунер и видеоусилвател за анологовите изходи ??? Тия са ненормални.

Цена 50 лева за свързване към импулсното захранване, матрицата, подсвеката, бутоните отдолу или просто пъхване на няколко лентови кабелчета ???

http://www.ebay.co.uk/itm/TV-Part-Main-AV-Samsung-BN41-01211C-BN96-12182A-for-T200HD-Board-Fully-Tested-/380724449285

Ма гледам и тук не са хич евтини, за тоя модел платката е ~~70лева ! Без доставката... Но пак ще ти излезне по-евтино отколкото в сервиза, защото те ти искат 150-200 лева и 50 лева труда. А тук можеш да си го поръчаш, а ти сам можеш да си я смениш. 

Но пък и не знае дали тая платка от ибеи работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следният метод, който понякога спасява. Разкачи всички кабели, в това число и захранващият. Изчакай 10 минути и го включи отново.

Нищо не губиш, а методът макар и баламски понякога работи. Може да си пуснал монитора си в режим на ъпдейт и да чака съответният софтуер, а по този начин е вероятно да се върне в нормалното си състояние.

Успех с ремонта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз твърдо се съмнявам колегата да има такъв проблем с монитора. По вероятно е от неговият лош опит да е комутирал входовете на монитора/ а той е и телевизор/ и да не може да влезе в работен режим. Предполагам, че мониторът има книжка с упътване за работа и настройки, но честно, него го мързи да прочете, а веднага се хвърля с проблем във форума. Затова много често в сервизите вземат луди пари за "ремонти" защото почваме да "житкаме" както говорят младите, без да знаем какво и защо го правим.

От тук ще си изтеглите ръководството и ще си оправите проблема: http://mypdfmanuals.com/dref/2595743

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробвате това

а може би е трябвало да спазите това :(

Пробвах,нищо не се появява за да го избера,монитора не светва по никакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах,нищо не се появява за да го избера,монитора не светва по никакъв начин.

Ако наистина си му прецакал firmware-а, то не знам как мога да ти помогна. Какво имаш предвид под " не светва", свети ли му светиодиода по някакъв начин след натискане на power-бутона на дистанционното ? Изобщо има ли някаква реакция след като задържиш power бутона на дистанционното ? Или е като мъртъв ? 

Като за начало му разкачи абсолютно всички входове към каквото и да е, само кабела за тока му остави и се опитай да го включиш без нищо закачено на него. Пробвай също да го оставиш без захранване за половин-един час, наистина понякога действа ! Особенно на старите нокии, когато си забравиш паролата - махаш му батерията и след 10 минути като включиш не помни изобщо какво е правило в последно време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особенно на старите нокии, когато си забравиш паролата - махаш му батерията и след 10 минути като включиш не помни изобщо какво е правило в последно време...

:offtopic_s:

Грубо казано :) имах преди една 6150 - и месец да я оставиш без батерия  - всичко помни ;) имаше допълнителна батерия за паметта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Грубо казано :) имах преди една 6150 - и месец да я оставиш без батерия  - всичко помни ;) имаше допълнителна батерия за паметта .

Моята 1680c беше така - забравя и паролата, махам и батерията и след 10 минути вече е паднала от небето - моли ме да настройвам час, дата, теми и други като все едно я включвам за пръв път и не помни никакви заключвания на клавиатурата, никви пароли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво се начетох. Щом си омазал нещата, то забрави да го подкараш на ново - нищо няма да ти помогне. Спасението ти е сервиза, но заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз твърдо се съмнявам колегата да има такъв проблем с монитора. По вероятно е от неговият лош опит да е комутирал входовете на монитора/ а той е и телевизор/ и да не може да влезе в работен режим. Предполагам, че мониторът има книжка с упътване за работа и настройки, но честно, него го мързи да прочете, а веднага се хвърля с проблем във форума. Затова много често в сервизите вземат луди пари за "ремонти" защото почваме да "житкаме" както говорят младите, без да знаем какво и защо го правим.

От тук ще си изтеглите ръководството и ще си оправите проблема: http://mypdfmanuals.com/dref/2595743

Не спирам да го чета,имам го и на български,но не намирам нищо което да ми свърщи работа.

Ако наистина си му прецакал firmware-а, то не знам как мога да ти помогна. Какво имаш предвид под " не светва", свети ли му светиодиода по някакъв начин след натискане на power-бутона на дистанционното ? Изобщо има ли някаква реакция след като задържиш power бутона на дистанционното ? Или е като мъртъв ? 

Като за начало му разкачи абсолютно всички входове към каквото и да е, само кабела за тока му остави и се опитай да го включиш без нищо закачено на него. Пробвай също да го оставиш без захранване за половин-един час, наистина понякога действа ! Особенно на старите нокии, когато си забравиш паролата - махаш му батерията и след 10 минути като включиш не помни изобщо какво е правило в последно време...

Всичко това съм го пробвал,не става,свети му единствено лампичката,че е включен.Надявам се някой да знае нещо което да направя с дистанционното което да му върне заводските настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля че има нещо гнило в цялата работа или пък съвпадение с повреда на монитора :(

При опит да намеря откъде се сменя ефирна цифрова ТВ с кабелна,попаднах на D-MENU настройки

Какво означават тези настройки - не знам , но не мисля че за обикновения потребител е изкарано такова меню което да бастише монитора  ;) автора да не е влизал в сервизно ?

ПП. Ако е така - спираме дотук , защото всяко второ хлапе си вре носа където не му е работата и всеки търси нов фирм/биос щото кака било модерно - все едно да си обновиш антивирусната :no-no: без да са прочели какви подобрения ще доведе обновлението .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля че има нещо гнило в цялата работа или пък съвпадение с повреда на монитора :(

Какво означават тези настройки - не знам , но не мисля че за обикновения потребител е изкарано такова меню което да бастише монитора  ;) автора да не е влизал в сервизно ?

ПП. Ако е така - спираме дотук , защото всяко второ хлапе си вре носа където не му е работата и всеки търси нов фирм/биос щото кака било модерно - все едно да си обновиш антивирусната :no-no: без да са прочели какви подобрения ще доведе обновлението .

Не,това е менюто на цифровата тв,Digital menu,но и аз си мисле,че може да има съвпадение затова смятам да го занеса в сервиз без да казвам всичко това и да видя какво ще кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,това е менюто на цифровата тв,Digital menu,но и аз си мисле,че може да има съвпадение затова смятам да го занеса в сервиз без да казвам всичко това и да видя какво ще кажат.

Най добре - може да е съвпадение да му е станало нещо в този момент :D занеси го и не казвай нищо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре - може да е съвпадение да му е станало нещо в този момент :D занеси го и не казвай нищо .

OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които взеха отношение по моя проблем.Занесох го в един малък сервиз в гр Добрич и там след няколко дневно търсене ми презаписаха фърмуера за 40 лв.Проблема не е решен напълно защото сега като пусна цифрова тв започва да се рестартира през няколко секунди,но поне мога да го ползвам като монитор и за обикновена тв.Аз бях го отписал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.