Премини към съдържанието
kokry

Проблем с Дял на Хардиск

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да помоля някой за помощ относно голям проблем който ми възникна преди 4-5 часа и до момента се опитвам да го поправя... 
Всичко започна така: реших да си прехварля 15-20 Гб от D: към C: понеже почна да ми става малко мястото в C (за каде са 30 гб...) след като прегледах няколко програми точно за тази работа, и не ми вдъхнаха никакво доверие, реших да го направя с вградения в Уин-а Мениджър (Windows 7 Ultimate 64bit) но дори след като отделих 20 гб от D: , неможех да ги сложа към C:, и за това реших да ги добавя чрез "Paragon Partition Manager 12 Home" понеже ги имам свободни на хард-а, опитах да го направя, но уви ме сполетя нещастие... тока спря за части от секундата но това накара пц-то да се рестартира и след като зареди отворих "My Pc" и установих че D: ми го изкарва като "RAW" а не като нормално "NTFS", реших да пробвам с system restore, понеже си бях направил Backup преди да почна да правя всичко, но пак не стана, след като се опитам да вляза в D: ми иска да го форматирам, а почти цялата ми важна информация е там, вмомента се мъча с "RS Partition Recovery" да възтановя информацията в D: но нещо ми подсказва че няма да го направи в "HTFS" формат, и всичко да си стане по старо му с цялата ми информация. Пробвах и с "TestDisk" да възстановя дяла но иска рестарт на пц-то, а вмомента съм пуснах "RS Partition Recovery" да анализира цялата информация в D: и да се опита да я възстанови ( от вече 4-5 часа ). Моля някой ако може да помогне с някакъв съвет или направо решение, че иначе незнам какво ще правя ако си изгубя целия дял D:, на него имам 380ГБ с неща много важни за мен :( Please Help!

извинете постнал съм темата на грешното място, може да я изтриете когато пожелаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличаване на диск С,по този начин,който си опитал не става!Това се прави,при нова инсталация на уиндоус.Сега остава да се надяваш,след сканирането с RS Partition Recovery,да се възтанявят загубените файлове.Но трябва да си подготвиш,къде ще ги копираш!Евентуално на външен хард диск,на флажки или на компакт дискове.Понеже няма да позволи, да се копират в този диск Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай и с тази програма, , спасяват почти 99 процента от информацията така че няма страшно, Но както са казали и преди мен си трябва друг хард. Изчакай и колегите какво ще кажат.

Редактирано от polaana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно файловата таблица се е прецакала, и трудно ще е да се извлече инфото от дяла. Подобни програми само могат да възстановят четимите файлове от партицията, но не и да гарантират на сто процента успех. Съвета ми е да потърсите специалист, за да не направите още по-голяма поразия, тъй като всяко едно четене/запис от дяла може да го унищожи напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с "TestDisk" и ми изписа че всичко е наред и трябва да рестартирам, но вмомента сканира RS Partition Recovery, а не бих искал да го спра след като вече сканира от 5 часа и 30 минути, и да се окаже че "TestDisk" не е оправил нищо. Съвет относно това ? и ако и това не стане ще трябва да си купувам външен хард понеже 380 гб няма къде другаде да ги запиша..

също така бих искал да попитам дали ако пробвам с оригиналния ми диск на Windows да repair ще стане или то е само да поправи грешки по windows файловете а не дяловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с "TestDisk" и ми изписа че всичко е наред и трябва да рестартирам, но вмомента сканира RS Partition Recovery, а не бих искал да го спра след като вече сканира от 5 часа и 30 минути, и да се окаже че "TestDisk" не е оправил нищо. Съвет относно това ? и ако и това не стане ще трябва да си купувам външен хард понеже 380 гб няма къде другаде да ги запиша..

също така бих искал да попитам дали ако пробвам с оригиналния ми диск на Windows да repair ще стане или то е само да поправи грешки по windows файловете а не дяловете

След приключване на сканирането с RS Partition Recovery,въстановените файлове,няма да се върнат на предишните си места!Те ще са въстановени в самата програма!Нямаш ли подготвено място извън дял Д,за да ги изкопираш,какъв е смисъла?Когато си вземеш външен хард диск,ще започнеш всичкото това сканиране от начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това се и опасявах, добре че поне работя в Техномаркет и утре първата ми работа ще бъде да си закупя външен хард, но все пак благодаря ви за отделеното внимание. Жалко че няма никакъв начин да се възстановят старите файлове на старите им места, би било доста добре ако имаше начин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам само да попитам: след като RS Partition Recovery свърше с сканирането ( на 71% е с 14 236 папки и 531 235 файлове :D ) трябва само да ги запиша на външния хард и да форматирам дял-а и да ги прехварля отново нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам само да попитам: след като RS Partition Recovery свърше с сканирането ( на 71% е с 14 236 папки и 531 235 файлове :D ) трябва само да ги запиша на външния хард и да форматирам дял-а и да ги прехварля отново нали ?

Желателно е да си преинсталираш уиндоуса, особено щом искаш повече място в С:/ . Не се знае какво е станало с дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дял C: си е напълно наред, и през "TestDisk" програмата си показва всичките ми файлове които са в D: , но сега и да преинсталирам :( нямам време от работа... защо ли ми трябваше да се занимавам изобщо.. Значи всички сте на мнение че най-добре да си преинсталирам направо уин-а така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дял C: си е напълно наред, и през "TestDisk" програмата си показва всичките ми файлове които са в D: , но сега и да преинсталирам :( нямам време от работа... защо ли ми трябваше да се занимавам изобщо.. Значи всички сте на мнение че най-добре да си преинсталирам направо уин-а така ли?

Да,за да увеличиш диск С ,най добрия вариант е преинсталация на уиндоус.Прехвърляш си предварително,необходимото от въстановените файлове в външен диск.После при инсталацията изтриваш всички дялове,които имаш.Заделяш нов за С ,но поне 50-60 гб. ,за да не дойде момент като този ,да ти е необходимо повечко място.Форматираш и инсталираш в него.След това вече можеш да връщаш архивите си обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, Благодаря ви много! Току що завърши и RS Recovery и с радост виждам че най-важните ми файлове ще мога да ги запазя но уви реинсталация ще мога да направя чак след 2 дена като почивам.. но както и да е, пак ви благодаря за бързия и експертен отговор! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета искам да ви съобщя че успях да oправя абсолютно всичко все едно нищо не е станало !!! :D с помоща на TestDisk! Просто рестартирах и всичко си е по старо му ! :))))

Редактирано от kokry (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.