Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми SATA2 геймърски хард диск, но мисля че немога да се ориентирам правилно. От около 80лева. Не ми трябва много памет 250 ще ми вършат работа, но проблемът е че незнам кой е за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черната серия на Western Digital.

Едит: Но принципно може да огледаш и някое SSD със малък капацитет, ще ти стигнат 100 лева.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чул да съществува такова нещо като геймърски твърд диск, а ако искате бърз такъв - SSD диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сата са обратно съвместими та няма значение дали ще вземеш сата 2 или 3. А разлика няма да усетиш дали ще е черен, син или бембен. Механичните са бавни на 5400 об. нормални на 7200 об. и бързи на 10000 об. Останалото е мерене на пишки с по-големи гаранции. За 86 лв. може да вземеш от нормалните - Toshiba 500GB. Доставката е безплатна. А по-малък не значи непременно по-евтин та нищо няма да спестиш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи мога да карам на SSD без хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе :Д аз карам с 80ГБ на старото pc  ми върши работа, значи със SSD ще съм добре. Но незнаех че мога и без HDD. Само че незнам на дънната платка дали ще може да има SSD

Редактирано от bogoslav66 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе :Д аз карам с 80ГБ на старото pc  ми върши работа, значи със SSD ще съм добре. Но незнаех че мога и без HDD.

Е вече знаеш че можеш без твърд диск. :Д

ПС: Днес загубих броя на бисерите във форума. Пък и ме мързи да ги вписвам в темата.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти стига пространството - да!

Говориш за неща ,които ги няма за по 80 лв (WD black , SSD)

И да даде 100 за 64 ГБ 

64ГБ само за операционната система ,ами за игри ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF :no-no:  е вече незнам :Д

Тогава ми препоръчайте някое добро HDD за около 80лева не ми трябва много памет. Трябва само да SATA 2 ,че дъното не поддържа 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за неща ,които ги няма за по 80 лв (WD black , SSD)

И да даде 100 за 64 ГБ 

64ГБ само за операционната система ,ами за игри ?

Той иска 250GB хард, такива почти не се намират освен по прашните складове.

Или ще му го дадът с отстъпка или иска да си търси втора ръка.

А дали ще му стигне 64GB SSD само той си знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че незнам на дънната платка дали ще може да има SSD

Е че защо да не може щом SSD са със SATA интерфейс ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре хем не разбираш и искаш помощ хем даваш акъл? Повтарям за трети път обратно съвместими са! Няма смисъл да даваш повече пари за стар модел с двойно по-малък обем и кеш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже боже слушам и не вярвам на очите си ! Днес определено е пика на бисерите във форума. :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OMG ти май нищо не... не искам да се критикуваме но това прехвърля всякакви граници... Аз питам за нещо някой хора обаче ти обясняват съвсем друго... Какво от търся добър SATA2 хард диск не разбра ???! Много точно в описанието на дънната платка си пише 4x SATA2... , или ако става за sata3 ше си го пише няма да прекрачвам указанията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За четвърти път ти се казва, този път от мен - няма значение какъв е сата порта и каква версия на сата е диска ти !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е вече знаеш че можеш без твърд диск. :Д   ПС: Днес загубих броя на бисерите във форума. Пък и ме мързи да ги вписвам в темата.

"SSD диск" не е ли също бисер? :P  

64ГБ SSD хич няма да стига :( , трябва някакъв HDD ама да е SATA2 и да имате добри мнения за него.

За WD Caviar Black парите няма да стигнат, ей това е вариант обаче: http://nikem-bg.net/computer-components/500GB-WD-SATA-6GB-S-7200-16MB Не е най-най като за единствен диск, но за тези пари - толкова. По-малко от 500 GB вече сякаш не се произвежда (освен за лаптопи) - което има по магазините и е по-малко от 500, най-вероятно е стар модел. P.S. SATA I-II-III са обратно съвместими - за пример единият компютър вкъщи е със SATA III диск на дъно с поддръжка на SATA I.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и как работи SATA 3  диск на SATA 1 и SATA 2  порт:

Публикувано изображение 

Версите на HD Tune са различни, но долу горе това са резултатите.  SATA 1  ограничава новите SATA 3  дискове, но SATA 2 интерфейса не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари взимаш един 60ГБ SSD (даже не съм сигурен че ще ти стигнат),слагаш му windows-a + най-любимата ти игра,и играеш на воля.

Когато мама и тати ти отпуснат по-голям бюджет,ще си вземеш едно по-голямо SSD, и си готов.

Естествено каквото и SSD да имаш ,винаги ще ти трябва един обикновен диск ,който да си го ползваш като работен (на него качваш и триеш филми и музика),защото до колкото знам триенето и презаписването на данни съкращава живота на SSD-то.

Под "геймърски диск" обикновено се разбира или райд масив ,или SSD ,понеже така трансфера на данни е най-бърз.Цялата работа е заради една част от игрите ,които постоянно четат от диска по време на работа.

При повечето игри колко е бърз дискът ,единствено си личи по това,че самата игра зарежда малко по-бързо при  първоначално пускане и това е.

Но при MMORPG-тата има едно постоянно load-ване,и там е силата на SSD-то.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.