Премини към съдържанието
miazmatik

Помощ за избор на телефон втора ръка

Препоръчан отговор

Молбата ми е да бъда насочен между три апарата,кой е най-добре да си закупя,ако имате лични впечатления.
А по-конкретно колебая се между Nokia N73, Nokia E51 и 
BlackBerry Bold 9000. Кой от трите да взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще го ползваш?

Малко изтъркано може да звучи, но телефоните втора употреба нямат гаранция и батериите им са 100% заминали и не държат и два дни.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за разговори, веднъж месечно може да ползвам и нет да проверя нещо, но това един път в месеца, също за слушане на музика, ще му добавя карта памет и ще си кача неща, това е в общи линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от посочените. Ако ще е Симбиан, разгледай N97. Лично съм имал досег с този модел и ми направи приятно впечатление.

Едит: N73 съм го разглеждал, но не ми направи впечатление. Дисплея е някак мъглив, реагира осезаемо доста по-бавно, а мисля че нямаше доста функции в сравнение с N97. E51 пък е с някакви още по-посредствени функции. За Блекберито не мога да се ангажирам да коментирам

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не се занимавай с тези стари модели. Може да се вземе sony xperia tipo втора ръка за 120 лв., примерно. А и ново няма да излезе много по-скъпо.

Зависи за какво ще го ползваш? Малко изтъркано може да звучи, но телефоните втора употреба нямат гаранция и батериите им са 100% заминали и не държат и два дни.

@ice_lion__01, отново говориш глупости. Нова батерия може винаги да се купи, щом толкова мислиш, че ще трябва. Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с толкова остарели модели. :) Добави още малко пари и си вземи нещо ново.

Нито един от посочените. Ако ще е Симбиан, разгледай N97. Лично съм имал досег с този модел и ми направи приятно впечатление.

В днешно време няма смисъл да се купува телефон със Symbian. Аз съм с Nokia 5230 който е със същата операционна система като на N97 и не бих препоръчал на никого телефон със Symbian s60v5 (Nokia 5230/5530/5800/X6/N97/C6 и т.н.).

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не се занимавай с тези стари модели. Може да се вземе sony xperia tipo втора ръка за 120 лв., примерно. А и ново няма да излезе много по-скъпо. @ice_lion__01, отново говориш глупости. Нова батерия може винаги да се купи, щом толкова мислиш, че ще трябва.

:D :D :D Няма по-голяма глупост от това да си вземеш Sony още по-малко Tipo :D :D :D, и независимо, че Symbian e умряла, ако не е нужно нещо конкретно (а човека казва че не му трябва) Nokia e най-добрият избор. Може би N73. E52 също е добър но е въпрос на късмет да не улучиш от дефектната партида ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D :D :D Няма по-голяма глупост от това да си вземеш Sony още по-малко Tipo :D :D :D, и независимо, че Symbian e умряла, ако не е нужно нещо конкретно (а човека казва че не му трябва) Nokia e най-добрият избор. Може би N73. E52 също е добър но е въпрос на късмет да не улучиш от дефектната партида ;)

E73 е модел от 2006. 64 МБ рам, 42 мб памет :D

И не робувай на марки.

Както Алкател според много хора не струват, така Idol е страхотен телефон за парите си! :)

Ето сравнение: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=1550&idPhone2=4718

Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната глупост... без коментар. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната глупост... без коментар. :)

Кажи кое е глупост като си толкова ............... ? Ако прочетеш за какво става дума ще разбереш. Защо всеки говори на фона на опита си от 5 телефона който е видял през живота си ................ ?

E73 е модел от 2006. 64 МБ рам, 42 мб памет :D

И не робувай на марки.

Както Алкател според много хора не струват, така Idol е страхотен телефон за парите си! :)

Ето сравнение: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=1550&idPhone2=4718

Слаби характеристики, но като услови на човка пуснал темата е просто телефон с възможност за връзка с интернет ;) Тъй, че не е важно коя година е модела, а дали си заслужава. Сравнение между двата апарата е смешно да се прави, но когато след 6г. Tipo e нивото на Nokia- та тогава ще може да говорим. Както казах и по-горе, човека пуснал темата иска телефон с който предимно да говори и да има възможност за интернет. Странно какво се случва след като си взема готиният Tipo и след 2 месеца се изръси със 50/70 лв. за нов тъч??????????  Форума е за това да помогнем за конкретният въпрос, а не да се правим на всичко знаещи ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуването на телефон със Симбиан понякога е на цената на обикновен телефон. Симбиан е бюджетно смартфон решение  с добра реализация за хора без претенции.

ПП:Отвратително Типо!!!  Наблюдението е върху 2 броя от М-тел договор, както и 1 на колега. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, че не е важно коя година е модела, а дали си заслужава. 

Именно. Тези стари телефони НЕ си заслужават.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи кое е глупост като си толкова ............... ? Ако прочетеш за какво става дума ще разбереш. Защо всеки говори на фона на опита си от 5 телефона който е видял през живота си ................ ?

Слаби характеристики, но като услови на човка пуснал темата е просто телефон с възможност за връзка с интернет ;) Тъй, че не е важно коя година е модела, а дали си заслужава. Сравнение между двата апарата е смешно да се прави, но когато след 6г. Tipo e нивото на Nokia- та тогава ще може да говорим. Както казах и по-горе, човека пуснал темата иска телефон с който предимно да говори и да има възможност за интернет. Странно какво се случва след като си взема готиният Tipo и след 2 месеца се изръси със 50/70 лв. за нов тъч??????????  Форума е за това да помогнем за конкретният въпрос, а не да се правим на всичко знаещи ;)

Интересувам и съм разцъквал много телефони и ми е пределно ясно за какво става въпрос. Симбиан не струва в сравнение с днешните мобилни ОС. Аз съм с Nokia 5230 и съм супер недоволен. Един приятел има N96, чака 3 мин да му се пусне Wi-Fi. Може и типото да не е кой знае какво, но затова има нисък, среден и висок клас телефони. Типото е от възможно най-евтините така че, колкото пари дадеш - това получаваш. А и това с тъч-а е пълна измишльотина. Ако телефона се пази както трябва нищо няма да му стане.

А иначе, автора иска телефон за разговори и понякога достъп до интернет. В такъв случай дори не е нужно да се взима смартфон. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересувам и съм разцъквал много телефони и ми е пределно ясно за какво става въпрос. Симбиан не струва в сравнение с днешните мобилни ОС. Аз съм с Nokia 5230 и съм супер недоволен. Един приятел има N96, чака 3 мин да му се пусне Wi-Fi. Може и типото да не е кой знае какво, но затова има нисък, среден и висок клас телефони. Типото е от възможно най-евтините така че, колкото пари дадеш - това получаваш. А и това с тъч-а е пълна измишльотина. Ако телефона се пази както трябва нищо няма да му стане.

А иначе, автора иска телефон за разговори и понякога достъп до интернет. В такъв случай дори не е нужно да се взима смартфон. :)

Странно след като и аз съм със Symbian защо ли на мен не ми бави??? :? Това което си казал за тъча мога да го кажа за твоят приятел и за теб. Ако телефонът не се поддържа и пази дори и ударо и влаго устойчивите телефони пак се скапват ;) но от изброените модели съм казал моето мнение. И една малко вмъкване, андроида не е толкова добър колкото се хвали от всички ;) Това е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно след като и аз съм със Symbian защо ли на мен не ми бави??? :? Това което си казал за тъча мога да го кажа за твоят приятел и за теб. Ако телефонът не се поддържа и пази дори и ударо и влаго устойчивите телефони пак се скапват ;) но от изброените модели съм казал моето мнение. И една малко вмъкване, андроида не е толкова добър колкото се хвали от всички ;) Това е мое мнение.

Виждал съм само счупени екрани от невнимание. Иначе едни приятели имаха Nokia C6 и 5800 и на двата екрана се прецака от нищото. Първо трябваше да се натисне много силно, а после тотално спря да работи. Но аз дори и нокиа с фенерче да имам пак ще го пазя. Нормално е ако не се пази да се счупи екрана... логика. Иначе твое си мнение, че андроид не е толкова добър. Стой си на симбиан щом ти харесва, аз съм решил да мина на андроид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията в крайна сметка си взех  Nokia C6, работи за сега добре, колкото изкара толкова, ще се мисли за нов телефон то е ясно, но по- натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм само счупени екрани от невнимание. Иначе едни приятели имаха Nokia C6 и 5800 и на двата екрана се прецака от нищото. Първо трябваше да се натисне много силно, а после тотално спря да работи. Но аз дори и нокиа с фенерче да имам пак ще го пазя. Нормално е ако не се пази да се счупи екрана... логика. Иначе твое си мнение, че андроид не е толкова добър. Стой си на симбиан щом ти харесва, аз съм решил да мина на андроид. :)

Разликата между единият и другият вид тъч е прекалено голяма. Едните са капацитивни а тези на C6, 5800 и други по-стари моделчета са резистивни. Ако това ти говори нещо може да разбереш защо едните имат по-малък период на работа. Странно за това че си виждал само счупени тъчове по невнимание :) аз капацитивните съм виждал не работещи, напълно здрави и то точно на Tipo ;) И пак казвам, за обикновеният потребител аднроид не е най-добрата ОС ;)

Благодаря за мненията в крайна сметка си взех  Nokia C6, работи за сега добре, колкото изкара толкова, ще се мисли за нов телефон то е ясно, но по- натам.

Дано да нямаш проблем, ако си го взел на добра цена си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.