Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От няколко дни PC-то ми се включва когато си иска т.е. изключвам го по нормалният начин и след няколко часа/или по-бързо/ се влючва сам автоматично. Първоначално си мислех, че ъпдейтва нещо, но май не е това. Някой има ли идея от какво може да е???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От няколко дни PC-то ми се включва когато си иска т.е. изключвам го по нормалният начин и след няколко часа/или по-бързо/ се влючва сам автоматично. Първоначално си мислех, че ъпдейтва нещо, но май не е това. Някой има ли идея от какво може да е???

Проблем с бутона за включване? Самоволно дава на късо и подава сигнал за включване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш и проблем със захранването. Най-добре занеси ПС на сервиз, да се направи проверка от какво може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биоса на дъното има опция да се настрои включването на РСто да става и по друг начин освен с пауър бутона. Смахнал се биос е възможно да присвои такава опция и домашен любимец или неизправна клавиатура да причиняват включването. Ресет на биоса не е ще елиминира подобни настройки.

Но това както и горните мнения са гадаене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак благодаря на отзовалите се, но се оказа, че проблема не е в хардуеара, а явно вирус, който премахнах с помоща на malwarebytes. Реших да използвам като последен вариант тази програмка, тъй като и преди ме е спасявала и след като намери 16 гадинки, след това повече от 24 часа не се включи сам.

п.с. В интернет прочетох, че има вероятност такова нещо да се получи и от скоро добавено периферно устройство, което подава сигнал по някакъв начин и извиква компа да се включва(при моя случай, аз му бях сложил уеб камера, която махнах и изтрих софтуеъра).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от dem0_
      Здравейте. Имам лаптоп Acer Aspire E5-572G на две години с инсталиран windows 8.1. От около една седмица започна да се включва изключително бавно. Под бавно става дума за около 30-40 минути. Натискам бутона за включване и всичко изглежда нормално, вентилатора започва да шуми, обаче екрана стои черен. След половин час в стоене на черен екран лаптопа решава да се пусне и заработва нормално. Помислих, че това забавяне се дължи на това, че лаптопа не е чистен 2 години понеже беше в гаранция и го отворих, почистих го изцяло, изкара много прах обаче пак не тръгна както трябва. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Къде може да е проблема? 
    • от ImagineMe
      Здравейте!
      От няколко дни ми изникна един проблем - компютърът не се включва от бутона за захранване (Power on/off), а трябва да го изключа от копчето отзад и пак да го включа. А докато е включен, копчетата отпред работят, когато е изключен - не. Някакви идеи? Омръзна ми да ми зарежда по два часа всеки път като го включвам.
      Поздрави
    • от henry111
      Здравейте, мъча се да направя един компютър да стартира сам когато тока спре и след се "върне", но без особен успех. 
      Дъното е foxconn g41mx , версията на биоса май е p07
      Отворих Power Management в биоса и всички са enabled без resume by rtc. Пробвах да го дръпна от контакта и да видя дали ще тръгне като го бодна, но нищо не се получи. Какво бъркам?

Ето гледах мануал и тук на снимката има power on after ... но на мен ми го няма това, а само горните описани неща.
      http://www.manualslib.com/manual/707506/Foxconn-G41mxe-Series.html?page=44#manual
      в Power Management нямам нищо различно от enabled/disabled.

Energy using products 
      ACPI suspend time
      HPET
      Resume by ring
      Resume by lan
      Resume by pcie pme
      Resume by pci card
      Resume by usb devices
      Resume by ps2 keybord
      Resume by ps2 mouse
      Resume by rtc

Само на има S3 и S1 като опции

Някой дали може да ми помогне? 
    • от Д. Цветкова
      Здраавейте, от сутринта лаптопа ми бъгва жестоко, 
      при включване тръгва за 2 минути и изгасва, екрана и клавятурата работят преди да спре, опитах с изкл от всякакъв вид електричество за няколко часа, но промяна никаква, живея на остров и най-близкия механик ми е на около 200км.. Някакви съвети?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.