Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kohinoor91

Нов лаптоп за около 1400 лева

Препоръчан отговор

Сега съм решил да си купувам лаптоп, ценовия диапазон е до 1400 лв примерно(50 лева отгоре не са проблем, няма всеки ден да си купувам лаптоп), защото не мисля да го сменям в близките години и искам нещо наистина добро. Ще се използва за игри, филми, сърфиране, всичко. Спрял съм се на три модела, като най-добри откъм цена/качество.

1. Lenovo G500 - 59390096 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/518994/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-G500-/59390096

2. Toshiba Satellite L50-A-119 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/512577/P11010101/Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-SATELLITE-L50-A-119

3. Acer V3 - 571G - 7363121TMAII - http://www.technopolis.bg/b2c/details/517833/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-V3-571G-7363121TMAII

На всичките процесорите са им intel i7, четириядрени, с по 6 MB кеш, като в класацията за процесори на лаптоп.бг, са през 1-2 места, държа на 8 ГБ рам, ако тошибата беше с толкова веднага я взимах, ама на, не знам дали има вариант да си добавя още 2 или 4 ГБ и колко ще струва горе долу. Видеокартите и на 3те са много добри, пак през 1-2-3 места в класациите. Не съм ползвал такава марка лаптоп, така че ако има някой практически съвети, да казва. :D Също така и като реша да си взимам някой лаптоп, откъде ще е най-изгодно да си го взема? И разбира се ако някой може да предложи по-добър лаптоп в този ценови клас, да не се срамува, а да каже. :D
Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил и да погледнеш една идея по-здравите като конструкция модели на НР в ниския им бизнес клас: HP ProBook 450 H6P53EA

Така хем получаваш мощни параметри, хем по-високо ниво на защита / сигурност и по-оптимизиран живот на батерия :)

Друга вариант ако ти се дава малко повече кеш пара за по-сериозен екран, резолюция и цветове - виж това: Acer Aspire V3-571G NX.M7EEX.044

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не си се насочил добре ;)Lenovo ThinkPad Edge E531 Това е твоят лаптоп, но не очаквай чудеса щом смяташ да го използваш за  игри. Ако можете преосмислете това ваше намерение ;) Без значение дали ще избереш посочения от мен лаптоп или някой друг, то трябва да знаеш, че Тошиба Сателит и Lenovo G серия са много противни лаптопчета ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ThinkPad-няма да е, след 1-2 години ще трябва да го сменям с по-мощно животно, но ще те послушам и тошибата и леновото отпадат. Остават някакъв Аcer или HP. Сегашния ми лаптоп е HP, много съм доволен, малко много пече, но не е фатално. Този с якия екран е много хубав, но пък са 1500 кинта, ще помисля по въпроса. А като качество между Acer и HP кое е по-стабилно и доказано? Явно една от двете марки ще е, вече като модели, предстои още ровене. Благодаря ви за отговорите! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи кои точно модели гледаш - в случая Пробук-а и V3-ката са два различни класа и общото помежду им можеш да го търсиш на ниво параметри само :)

Ако гледаме тях двата - аз бих заложил на НР-то, от гледна точка на по-здравата и надеждна конструкция в случая и на по-качествените материали ( отделно на това, че са матови, а не ъскави като при Ейсъра и да се налага да го чистиш след всяко пипане :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS N56VZ-S3376 също е много добро предложение що се отнася поне до изработката на шасито. Здрав модел с добро охлаждане и метална конструкция. Дисплея е матов, видеокартата в тоя клас е с отлична производителност. Core i7 в такъв корпус не ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от компютри, но защо процесора да не е core i7? Хубав е този Asus , но аз държа да е поне 750ГБ харда, защото обичам да имам много филми на PC-то, затова ще ми трябва повечко място. Засега клоня към HP-Pro Book, здрав процесор, достатъчно RAM, хард, видеото не е лошо, като за толкова пари, мисля че не е зле. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от компютри, но защо процесора да не е core i7? Хубав е този Asus , но аз държа да е поне 750ГБ харда, защото обичам да имам много филми на PC-то, затова ще ми трябва повечко място. Засега клоня към HP-Pro Book, здрав процесор, достатъчно RAM, хард, видеото не е лошо, като за толкова пари, мисля че не е зле. :)

Аз бих заложил на този: lenovo-ideatab-y510! Най-ново поколение процесор Intel, голям хард + SSHD, 8 GB RAM, перфектна видеокарта! geforce-gt-755m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз бих заложил на този: lenovo-ideatab-y510! Най-ново поколение процесор Intel, голям хард + SSD, 8 GB RAM, перфектна видеокарта! geforce-gt-755m

Извинявам се, че пиша в чужда тема. Искам само да попитам за модела - При наличието на 8 гигабайта SSD диск, дали има такава опция, та последният да бъде заменен например със 64 гигабайтов. Твърде притеснително е да качиш  Windovs 7 и необходимият софтуер за работа със компютъра на 8 гигабайтов диск. Поне за мен е така.Какво е Вашето мнение? Това е при положение, че фирмата доставчик се съгласи разбира се. Иначе, моделът и параметрите му за цената са отлични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в чужда тема. Искам само да попитам за модела - При наличието на 8 гигабайта SSD диск, дали има такава опция, та последният да бъде заменен например със 64 гигабайтов. Твърде притеснително е да качиш  Windovs 7 и необходимият софтуер за работа със компютъра на 8 гигабайтов диск. Поне за мен е така.Какво е Вашето мнение? Това е при положение, че фирмата доставчик се съгласи разбира се. Иначе, моделът и параметрите му за цената са отлични.

Всъщност става въпрос за хибриден диск(SSHD)! laptop-solid-state-hybrid-drive А ето защо 8GB би трябвало да са достатъчни: SeagateGraph

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, при положение, че търсиш по-дългосрочна инвестиция - спокойно може да си заложи за Intel Core i7 и да наблегне на конструкцията ( НР-то или пък Аsus-a, който Людмил предложи - Asus N56VZ-S3376 8GB - тук с повечко памет, макар да е с по-слаб процесор ).

Другият вариант е да наблегнеш на сериозните параметри и да оставиш конструкцията настрана, макар че аз не бих я жертвал за параметрите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помни ми думата след две години ще съжаляваш, че си дал толкова пари за лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помни ми думата след две години ще съжаляваш, че си дал толкова пари за лаптоп...

Що пък да съжалява?Доста мой приятели се обзаведоха с лапнитопи през 2008-9г. и някои от тях все още ги кътъркат,ама не съм ги чул да съжаляват,че са дали някакви пари.Asus-ът от по горе действително си струва парите,ако трябваше да избирам,бих взел него,няма да крия,че съм доста пристрастен към марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп ще се взима то е ясно, този Asus обаче не ми вдъхва доверие при положение, че на същата марка лаптоп с много по-добри параметри, на същите пари. Ще помисля още, появи се възможност мой приятел да купи нещо от Канада, ще видим с подобни параметри как са там нещата и ще преценя. HP и Acer остават като предпочитани за момента, но не се знае в крайна сметка какво ще излезе. Благодаря на всички отзовали се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.newegg.ca/Product/Product.aspx?Item=N82E16834314129CVF Това се появява като възможност за около 1700 лева. Чудя се обаче дали охлаждането ще е ок, защото компонентите са доста мощни, та да не стане неизползваем, въпреки добрите характеристики. Ако знаете нещо по-добро за тези пари, което да го има в България, моля, споделете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.