Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

checho_85

Флаш биос на Acer Aspire 7720 под DOS

Препоръчан отговор

Здравейте,

при опит да си флашна БИОС-а с дефолтния тул на Acer (http://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/BIOS/BIOS_v1.45.zip?acerid=633643256187451575&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%207720&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6), тула заби насредата и това ми прецака БИОС-а. При рестарт комп-а ми остана на бял екран (това е първия екран при стартиране), но без текст по него. 
Лаптопа не искаше да се изключва и за това му помогнах като му извадих кабела и батерията. След което повече не иска да се включи. 

В нета намерих две решения за флашването на БИОС-а под ДОС. Тъй като на сайта на Acer не намерих от къде да сваля файловете за ДОС, ги потърсих в нета. Открих ето това: ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/aspire_7720/vista/Bios/v1.45.zip.

Както е описано тук (http://forum.notebookreview.com/acer/242740-how-rescue-your-acer-7720g-bios-update-failure.html), качих трите файла на УСБ, махнах батерия и кабел, боднах УСБ-то, задържах Fn+Esc. включих кабела  и натиснах бутона за включване. За съжаление не запали. 

Опитах и да преименувам .фд файла на ICL50HW.fd, както е описано тук: http://www.theeldergeek.com/forum/index.php?showtopic=29603

Опитах да му намеря батерията на БИОС-а, че да я разкарам и да дам на късо да се ресетне, но тая батерия май не се маха и не съм сигурен как да го направя. 

Ако е полезно, ето как излгеждаше БИОС-а ми преди да го убия: https://www.dropbox.com/s/sx8u2fmslzki553/20130929_200031.jpg.

Благодаря предварително за съветите ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да заполи. Просто на БИОС чипа в момента няма пълне запис, който служи за зареждане и затова е черен екрана. pataran ти е публикувал решението. Друг вариант просто няма. Защо изобщо реши да обновяваш БИОС-а ? Проблем ли имаше ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да се свали БИОС-а, да се препрограмира и да се качи наново?

Нямах проблем, исках да изключа някой опции от буут последователноста от БИОС-а, а то ми даваше само да ги преместя и за това. И според мен не ми четеше флашката (по-скоро не искаше да бутне от нея). Та за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното:

Изключи зарядното и махни батерията на лаптопа. Натисни бутона за включване и го задръж натиснат поне 30 секунди и без да го пускаш включи зарядното. После пусни бутона и го натисни веднъж. Ако не тръгне носи в специализиран сервиз(ама не в Жар).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното:

Изключи зарядното и махни батерията на лаптопа. Натисни бутона за включване и го задръж натиснат поне 30 секунди и без да го пускаш включи зарядното. После пусни бутона и го натисни веднъж. Ако не тръгне носи в специализиран сервиз(ама не в Жар).

Опитах но не тръгна. 

Кой сервиз препоръчваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правилния вариант е този който си пробвал... с acer crisis disk... обаче ти трябва точно за твоя модел лаптоп... с вадене на батерията няма да стане - или програматор или acer crisis disk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правилния вариант е този който си пробвал... с acer crisis disk... обаче ти трябва точно за твоя модел лаптоп... с вадене на батерията няма да стане - или програматор или acer crisis disk

Предполагам това е диска с .фд файла на него. Въпроса е че въобще не се запалва и няма как да му набутам диска. Днес ще го карам в сервиз. Ще се радвам ако ми препоръчате някой в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам това е диска с .фд файла на него. Въпроса е че въобще не се запалва и няма как да му набутам диска. Днес ще го карам в сервиз. Ще се радвам ако ми препоръчате някой в София.

Имаш л.с относно сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.