Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да попитам имам рутер TP-Link WP740N и към него съм вързал един настолен комп, но когато го пусна да тегли нещо от интернет получава повече трафик от wan-a вместо да си ги делят по равно всички компютри.

Някой може ли да ми каже, как да ги сетна да са с еднакъв приоритет или поне да го сетна с по-малък приоритет...

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма QOS и възможност за настройване на процент от връзката за всеки компютър, интентифициран по MAC - няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма QOS и възможност за настройване на процент от връзката за всеки компютър, интентифициран по MAC - няма как.

А , чак пък няма как :) да си сложи лимит на торент клиента :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш си в менюто за конфигуриране на рутера и в раздел Bandwidth control > Rules List цъкаш Add New и задаваш параметрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш си в менюто за конфигуриране на рутера и в раздел Bandwidth control > Rules List цъкаш Add New и задаваш параметрите.

Това го гледах и аз... но иска IP-та а рутера не иска да bind-не MAC адресите със зададените от мен IP адреси и това прави Bandwidth Control-a малко useless...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам се задава по ИП адрес. За какво са ти МАС-ове? Задай си статични адреси на машините от вътрешната мрежа и пробвай.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.