Премини към съдържанието
ozk3koz

Компютъра забива - Висока температура на процесорa.

Препоръчан отговор

Здравейте,  компютърът ми забива от време на време може за 24/h да забие един път може и три дена да си върви без проблем през последната седмица ми се случи няколко пъти да зацепи и се чува  много силно пращене от колоните само рестарт го оправя гледах за вируси нищо не открих с NOD32, Malwarebytes Anti-Malware, Kaspersky но забелязах че температурата на процесора е висока

Ето снимка: http://prikachi.com/images/253/6613253e.jpg

Прочетох много теми в интернет но нищо Почистил съм си компютъра от прах захранване и всичко което може да се разглоби смених си и термопастата резултат никакъв дайте съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по биоса да е пипано?Охлажадането какво е?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да се вярва на тази програма, то като цяло са ти високи температурите, не само на процесорът.Аз лично бих ги проверил (температурите) и с Аида64 или CoreTemp!Ако и тези програми показват подобни температури, то за този период на захлаждане навън са си високи.Пълна информация за хардуера с който си, кутията каква е има ли някакви вентилатори и пак ще пишем.

Какъв е процесора?

Е6500

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си сменил термо пастата, колко паста си сложил ? И дали си сложил правилно радиатора ? Максималната температура на процесора е 74.1C а SpeedFan показва, че ядрото е на 87C, ако процесора наистина работи на 87C това означава, че може и датчика да не ти отчита правилно. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез във биоса и виж там какви температури показва.Също може да измери и напреженията от захранването.Също един ресет на биос няма да е зле.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@luckyboy Нищо по биоса не е пипано "охлаждането какво е" не можах да те разбера

@Daredevil_666 Cъс един вентилатор на захранването съм и един дето охлажда процесора

@VipKokata Cложих една капка термо паста не съм прекалил с нея

@SLI™ Не Знам как да вляза в биоса

Eто няколко снимки

Обща информация: http://prikachi.com/images/717/6613717j.jpg

Датчик: http://prikachi.com/images/718/6613718t.jpg Не разбирам много за това ако може да сте по точни какво искате да снимам  :)   
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стартира компютърът,но преди да зареди Уиндоус,помпите бутона Delete,или F2.така се влиза в БИОС.Там разгледайте,трябва да има данни за температурите.

Ресет на БИОС се прави,като се извади батерията на дъното.и се дадат на късо клемите за батерията,с някоя тънка отвертка.Това за около 30 секунди.После,като зареди Уиндоус,да си регулирате наново часът и датата на системата,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направих снимка с Аида64 в по горния ми пост в биоса  да влезна най много да омъжа нещата :д не мисля че ще има разлика в температурата там и с програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направих снимка с Аида64 в по горния ми пост в биоса  да влезна най много да омъжа нещата :д не мисля че ще има разлика в температурата там и с програмата

Не пречи и да опитате с повечко програми,за да сте сигурен. А температурите не са малки,наистина.Изпълнете каквото ви съветват колегите тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено има проблем с охлаждането, ама така дистанционно е трудно да се разбере. Сигурен ли си, че охладителя е монтиран правилно и термопастата е нанесена правилно? Да няма някоя счупена щипка на охладителя и да не държи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели инфо за кутията(марка, модел)! Ако не ги знаеш най-добре я снимай отвътре да видим разположението на компонентите и кабелите! Пусни Speccy и дай шот от нея! Температурите са ти високи(и на видеокартата), освен ако не е с пасивно охлаждане! Оборотите на охладителя на процесора не са адекватни за тази температура!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко е монтирано правилно термопастата е нанесена правилно няма нищо счупено
Проблема с забиването не е от високата температура вчера махнах капака и пуснах вентилатор да духа температурата падна до 30-35C но пак забива
Инсталирах си  Speccy какво да снимам с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е монтирано правилно термопастата е нанесена правилно няма нищо счупено
Проблема с забиването не е от високата температура вчера махнах капака и пуснах вентилатор да духа температурата падна до 30-35C но пак забива

Инсталирах си  Speccy какво да снимам с нея?

А на затворен капак и без вентилатор,какви са температурите?

Смисълът е да държите затворено.Иначе се набива по-бързо с прах.Трябва да се създаде добър въздушен поток вътре.Качете една снимка,да видим как са кабелите и кутията отвътре.

Като пуснете програмата,и след като тя сканира,от менюто файл дайте запис на отпечатък.И качете тук да видим.

Ако продължава това забиване,трябва да се види да не би някой процес да товари компютъра.Може и да е някой вирус.Възможно е и самата операционна система да е повредена.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На затворен капак температурите без вентилатор са 65-80 градуса снимка от вътре няма как да направя щото нямам фотоапарат или gsm с камера (Като пуснете програмата,и след като тя сканира,от менюто файл дайте запис на отпечатък) не виждам да сканира програмата нещо нито виждам да пише някъде файл запис на отпечатък

Ето снимка: http://prikachi.com/images/280/6614280Y.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На затворен капак температурите без вентилатор са 65-80 градуса снимка от вътре няма как да направя щото нямам фотоапарат или gsm с камера (Като пуснете програмата,и след като тя сканира,от менюто файл дайте запис на отпечатък) не виждам да сканира програмата нещо нито виждам да пише някъде файл запис на отпечатък

Калпаво захранване може да води до прегряване на процесора и нестабилна работа 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имате проблем с охлаждането.Факт е,че при затваряне температурите стават двойни.

Като пуснете програмата,дайте на "Обобщение".

п.п. И кажете,тия температури при нормално натоварване ли са,или нещо специфично правите с компютъра.

Калпаво захранване може да води до прегряване на процесора и нестабилна работа 

Добре,но защо това става само като се затвори кутията на компютъра?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tемпературите са при нормално натоварване 

Обобщение: http://prikachi.com/images/486/6614486x.jpg

и от време на време компютъра забива с много силен шум от колоните но не е заради високите температури и при 30-35C тествах с със вентилатор пак прави този проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти с колко антивирусни си?И Nod32 и MSE и Panda!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти с колко антивирусни си?И Nod32 и MSE и Panda!

Сложих го да видя дали имам вирус иначе си бях само с Microsoft Security Essentials  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих го да видя дали имам вирус иначе си бях само с Microsoft Security Essentials  :D

Колегата хубаво ви е казал,че имате няколко антивирусни.Нищо че не са активирани,но пък си се ъпдейтват.Така че,разкарайте ги (Panda ,Microsoft Sec....) и оставете само NOD32 да речем.Направете и една оптимизация на системата.Махнете ненужните барове в браузърите,махнете ненужните допълнителни програми.За оптимизацията си има и специална тема.Качете и някоя почистваща програма,например CCleaner.разчистете го малко тоя хард-диск,вижте колко място има свободно в дял C:,направете дефрагментация на всички дялове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че охлаждането е добре сложено? Ако е стоково много често се чупят пластмасовите крачета и аз бях жертва на такова чупене по грешка и температурите на процесора бяха в този порядък 60-70C , а и процесора ми е подобен Pentium Dual Core E2200. Сега с оправени крачета (с помощта на pconline) температурите се смъкнаха до 35-6 без товар и 40C с максимален товар. Погледни си охлаждането, пробвай и с друго захранване ако имаш възможност.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,но защо това става само като се затвори кутията на компютъра?

Ми не си чел внимателно колега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@onogondur Антивирусните ги махнах още сутринта със CCleaner си чистя през 3-4 дена ще видя какво ненужно има още и ще поизчистя  :) 

@ComerciaL   Oхлаждането уж добре е сложно и е здраво но нямам възможност да пробвам с друго захранване  :)  днес дойде един приятел докато се занимавах с PC-то сглобих го пуснах го но никакъв резултат отново температури от 65C до 87C и той го погледна махна вентилаторчето на процесора махна термостата където бях сложил и той сложи "не видях разлика и аз толкова сложих" свали захранването разглоби го и обърна перката на обратно после като пуснахме PC-то не очаквах разлика но чудо температурата спадна почти  на половина и не мърда Снимка на температурата: http://prikachi.com/images/461/6617461i.jpg Не Знам дали всичко е ток и жица вече или може и още но ще го занеса в сервиз да го погледнат в най скоро време днес нямам възможност   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко странно нещо сте направили. Така може да изгорите захранването, особено ако е 80мм перка на него. Мисля, че проблема е в захранването, както казва pconline. Перката накъде е обърната да духа? Да вкарва въздух в захранването или да изкарва? Ако не знаеш питай тоя твой приятел какво точно е направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.