Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

boone18

Въпрос за меню на сайт направено със флаш

Препоръчан отговор

Здравейте,

за първи път реших да направя сайт със флаш в него.Направих най обикновено меню с флаш cs5.5 и го вмъкнах в сайта.Само че имам един малък проблем.Не знам как да свържа линковете с php  кода на сайта тъй като кода за линковете е в самия флаш файл.И всъщност имам идея за решаване на проблема, като напиша текста на менюто в html кода и да го поставя на съответните им места и така когато мишката е върху тях ефекта на флаша да си работи, само че не знам как да го направя защото шрифта на менюто не е поддържано.Ще съм много благодарен ако някой помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любителско мнение: защо се занимавате изобщо с флаш, когато има HTML5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа изобщо не знам новостите в HTML5 но щом казваш ще проуча :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Здравейте !

За целта, която искате да постигнете не е нужен флаш.

Преспокойно може да бъде изпълнена със средствата на HTML (дори и с версия 4), CSS и JavaScript. 

Тук  и тук например можете да видите примери и идеи за подобни реализации.

Освен това, по мое мнение, по този начин ще отделите логиката на приложението си от презентационната му част и ще е достатъчно гъвкаво за промени.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезните съвети.Мисля че оттук ще се справя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.