Премини към съдържанието
boone18

Въпрос за меню на сайт направено със флаш

Препоръчан отговор

Здравейте,

за първи път реших да направя сайт със флаш в него.Направих най обикновено меню с флаш cs5.5 и го вмъкнах в сайта.Само че имам един малък проблем.Не знам как да свържа линковете с php  кода на сайта тъй като кода за линковете е в самия флаш файл.И всъщност имам идея за решаване на проблема, като напиша текста на менюто в html кода и да го поставя на съответните им места и така когато мишката е върху тях ефекта на флаша да си работи, само че не знам как да го направя защото шрифта на менюто не е поддържано.Ще съм много благодарен ако някой помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Здравейте !

За целта, която искате да постигнете не е нужен флаш.

Преспокойно може да бъде изпълнена със средствата на HTML (дори и с версия 4), CSS и JavaScript. 

Тук  и тук например можете да видите примери и идеи за подобни реализации.

Освен това, по мое мнение, по този начин ще отделите логиката на приложението си от презентационната му част и ще е достатъчно гъвкаво за промени.

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезните съвети.Мисля че оттук ще се справя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.