Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ситуацията е следната.

Имам TP-WR1043ND - гигабитов лан, 300мбита/с радио

Wifi адптера на лаптопа  ми е 300мбитова на другия лаптоп е 150мбита/с

Компютър със 1гбит лан карта.

Интернета ми е 94мбита/с на булсат.

Сега въпросите.

Защо през Wi-Fi не мога да вдигна повече от 40мбита/с интернет ? през лан си поддържам 94мбита (което означава че доставчика е перфектен)

Скороста през локалната мрежа м/у лаптоп с 300мбита wi-fi и настолен комп. стига до 8мбайта/сек. - не трябва ли да бъде поне 20мбайта  - при положение че ползвам 300 мбитова връзка?

Скоростите със смартфон ( галакси 3) са около 3-4мегабайта/с. - очаквах повече.

Та сега най интересното - дълго време си мислих че рутера нещо не е в ред и реших да го сменя с по мощен, не с по мощен ами направо взех най мощният  TP-AC1750, но за най голямо съжаление скоростите не се промениха

ИДЕИ И МНЕНИЯ ? КЪДЕ БЪРКАМ ?

AC1750 AC1750

Редактирано от extext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Скоростта ти е 94 мегабита, така че повече от тази скорост няма как да достигнеш. 20 мегабайта в секунда са грубо около 200 мегабита, 8 мегабайта в секунда са точно скоростта, за която си се абонирал.

2. Колкото до скоростта през безжичната мрежа, трябва да си настроиш рутера и лаптопите да работят с N стандарт и ще си достигнеш необходимата скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Скоростта ти е 94 мегабита, така че повече от тази скорост няма как да достигнеш. 20 мегабайта в секунда са грубо около 200 мегабита, 8 мегабайта в секунда са точно скоростта, за която си се абонирал.

2. Колкото до скоростта през безжичната мрежа, трябва да си настроиш рутера и лаптопите да работят с N стандарт и ще си достигнеш необходимата скорост.

или не си разбрал или аз не съм обяснил разбираемо

20 мегабайата ( желана ) скорост в локална мрежа м/у wi-fi и гигабитов лан и 8мбайта пак в локална мрежа

ВСИЧКО РАБОТИ В N стандарт

разлика м/у мегабайт и магабит ми е известна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-fi приемника си има лимит на скороста според модела . Аз в моята HomeGroup lan-wi-fi има скорост 9 МБ /сек . което си е доста мисля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разлика м/у мегабайт и мегабит ми е известна :)

Е, щом не ви е известна разликата между двете трябва повече да четете, не да се пъчите.

И проверете какво е натоварването на безжичните канали. И да постигнете теоретичната граница (20 МБ/с) е желание на всеки, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-fi приемника си има лимит на скороста според модела . Аз в моята HomeGroup lan-wi-fi има скорост 9 МБ /сек . което си е доста мисля .

ЗАЩО тогава ПРАВЯТ РУТЕРИ и wi-fi карти по 300мбита=25мбайта+ каква е логиката

Е, щом не ви е известна разликата между двете трябва повече да четете, не да се пъчите.

И проверете какво е натоварването на безжичните канали. И да постигнете теоретичната граница (20 МБ/с) е желание на всеки, но...

Моля бъди по конкретен, не се пъча, просто искам да разнищя този въпрос  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мегабит = 1 милион бита

1 милион бита /8 = 128 хиляди байта

и скоростта на мрежата ако е 100 мегабита/с това означава че реалната скорост по нея е около 9 до 9.5 мегабайта/с

Освен това при безжични мрежи нещата са още по-заплетени. И пак да кажа: проверете натоварването по различните канали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или не си разбрал или аз не съм обяснил разбираемо

20 мегабайата ( желана ) скорост в локална мрежа м/у wi-fi и гигабитов лан и 8мбайта пак в локална мрежа

ВСИЧКО РАБОТИ В N стандарт

разлика м/у мегабайт и магабит ми е известна :)

Не просто аз не съм го разбрал. Скоростта ти стига само 8 мегабайта,защото мрежата между 2 компютъра минава през интернет свързаността, а не локално. Трябва да направиш други настройки или да ги вържеш отделно. Вероятно не го обяснявам правилно. Нека, колега с мрежови умения да каже как.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да стримвам Блурей филм 40GB през wifi

мегабит = 1 милион бита

1 милион бита /8 = 128 хиляди байта

и скоростта на мрежата ако е 100 мегабита/с това означава че реалната скорост по нея е около 9 до 9.5 мегабайта/с

Освен това при безжични мрежи нещата са още по-заплетени. И пак да кажа: проверете натоварването по различните канали

Благодаря както казах с мерните единици нямам проблем. 

Как да проверя натоварването на различните канали? - най вероятно това е разковничето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря както казах с мерните единици нямам проблем. 

Как да проверя натоварването на различните канали? - най вероятно това е разковничето :)

търсите си някакъв скенер за безжични мрежи ( в момента нямам името под ръка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя, рутера съм го оставил на 

Channel Width: Automatic

сменете режима само на N (ако може). И претърсете каналите за някои с малко натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично леко се пообърках около сигнатурите относно скоростите. Нека ползваме правилните такива, демек:

Megabits = Mbps

Megabytes = Mb/s

Следва: 1 байт = 8 бита, т.е. 100 Mbps = 12.5 Мb/s остана да си го изчислиш.

Какво може да опиташ, за да подобриш скоростите:

1. Махни криптацията на безжичната мрежа и за защита ползвай само филтрация по MAC адрес, но имай предвид, че леко сваляш сигурността на мрежата

2. Настрой безжичната да излъчва само на N стандарта, а не да е както сега mix

3. Относно избора на канал - можеш да сканираш с подходящ софт, кой точно канал около теб е най-малко използван и натоварен и да избереш именно него или пък може директно да смениш локацията на рутера да е на БГ, по този начин ще ти се отключат 12 и 13 канал на 2.4 Ghz. Много малко хора го правят и рядко тези два канала се използват масово... Та избери някой от тях и тествай.

Това е за което се сещам на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично леко се пообърках около сигнатурите относно скоростите. Нека ползваме правилните такива, демек:

Megabits = Mbps

Megabytes = Mb/s

Следва: 1 байт = 8 бита, т.е. 100 Mbps = 12.5 Мb/s остана да си го изчислиш.

Какво може да опиташ, за да подобриш скоростите:

1. Махни криптацията на безжичната мрежа и за защита ползвай само филтрация по MAC адрес, но имай предвид, че леко сваляш сигурността на мрежата

2. Настрой безжичната да излъчва само на N стандарта, а не да е както сега mix

3. Относно избора на канал - можеш да сканираш с подходящ софт, кой точно канал около теб е най-малко използван и натоварен и да избереш именно него или пък може директно да смениш локацията на рутера да е на БГ, по този начин ще ти се отключат 12 и 13 канал на 2.4 Ghz. Много малко хора го правят и рядко тези два канала се използват масово... Та избери някой от тях и тествай.

Това е за което се сещам на този етап.

Благодаря.

1 - не ме устройва, идват приятели и роднини на гости, и няма да ми е удобно за всяко у-во да въвеждам MAC

2 - няма такава опция за съжаление

3 - задодх БГ, но единия лаптоп не вижда 12 и 13 канал - и тази опция не ме устройства, за натовареноста на каналите, се оказа че 20-тина рутера са около мен и каналите са силно натоварени, излизам да пия една бира, и след това започвам да си играя с каналите. Най доброто е че аз съм единствения с 5Ghz- во радио но само gsm-a го лови другите адаптери са на 2,4 които са в къщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

1 - не ме устройва, идват приятели и роднини на гости, и няма да ми е удобно за всяко у-во да въвеждам MAC

2 - няма такава опция за съжаление

3 - задодх БГ, но единия лаптоп не вижда 12 и 13 канал - и тази опция не ме устройства, за натовареноста на каналите, се оказа че 20-тина рутера са около мен и каналите са силно натоварени, излизам да пия една бира, и след това започвам да си играя с каналите. Най доброто е че аз съм единствения с 5Ghz- во радио но само gsm-a го лови другите адаптери са на 2,4 които са в къщи.

Ти си решаваш, но настройките си трябват. Не може без да промениш нещо да постигнеш по-високо скорости. Не разбирам искаш нещо, но не било удобно и т.н.

1. Въвеждането на нов MAC в листата е на един клик време и не виждам проблема с приятелите и гостите

2. До колкото аз си спомням съм почти убеден, че опция има и може да зададеш на рутера да излъчва на N стандарта само

3. Лаптопа, който не вижда 12 и 13 канал се опитай да му смениш и на него локацията от регионални и езикови настройки

П.П. Ето как трябва да ти е настройката на картинката по-долу

post-272651-0-92442300-1380631092_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В описанието на TP-WR1043ND пише, че може да работи и само на N стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-WR1043ND е заменен с TP-AC1750

както се вижда имам само двете възможности на снимката bg mixed i bgn mixed

post-281619-0-25480500-1380632952_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го направиш ми се обадииииииииииии хахахахаххаха!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А със скорост 9 MB/sec  не става ли ? Аз ги смятам ако филма е 40 Gb i e 1.5 часа дълъг идва 7,4 MB/sec .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-WR1043ND е заменен с TP-AC1750

както се вижда имам само двете възможности на снимката bg mixed i bgn mixed

Хммм странно, да вижда се, но съм сигурен, че има начин. Има ли някаква настройка, която си променял? Опитай от менюто dual band selection да му зададеш да работи само на 2.4 GHz и виж дали ще се появи опцията "n only"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го направиш ми се обадииииииииииии хахахахаххаха!!!!!

За такива като теб или само хубаво или нищо....

А със скорост 9 MB/sec  не става ли ? Аз ги смятам ако филма е 40 Gb i e 1.5 часа дълъг идва 7,4 MB/sec .

Става но малко ми накъсва и хлапето и жената се дразнят. А филми над 50 вече не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Относно софтуер за сканирането на ефира: http://www.wifichannelscanner.com/ -- за виндовс

а за линукс има един много хубав пакет -- wavemon

Относно другия проблем устройствата могат ли да работят в стандарт:

5 GHz (802.11a/h/j/n/ac)?

Поздрави!

Редактирано от InetDaemon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето това е положението при мен на картинката

Единствено телефоните работят на 5гхц радио всички останали у-ва на 2,4

Софтуера е inSSIDer Office.

Картинка от speedtest.net

Картинка на скорост в локална мрежа.

Каквото и да правя с каналите това е положението.

и една снимка скоростта на нета през стационарния с кабелче към рутера

post-281619-0-17100900-1380654255_thumb.

post-281619-0-83083700-1380654260_thumb.

post-281619-0-64648000-1380654269_thumb.

post-281619-0-06990500-1380654878_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.