Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте купих си конфигурация от никем със тази оперативна памет CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V

, но в биоса ми показва че имам 2х4 ГБ ДДР 3 (1333) така ли трябва да показва или са ми сложили  памет с такава чистота, а не такава каквато съм поръчал

Редактирано от NerdyBurdy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте купих си конфигурация от никем със тази оперативна памет [url=http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-2x4GB-Vengeance-Blue-LP-DDR3-1600Mhz-1.5VCORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V, но в биоса ми показва че имам 2х4 ГБ ДДР 3 (1333) така ли трябва да показва или са ми сложили така памет с такава чистота ?

(голяма снимка)

Зависи от контролера на паметта, който при съвременните машини е разположен на подложката на централният процесор, на каква честота ще работи китът. Над максималната нативна честота, която поддържа въпросният контролер, наборът поддържани честоти се водят оверклокнати.  Ако си с процесора от темата ти (3570К), би трябвало да поддържа нативно и 1600 честота. Но може и да иска да се настрои от БИОС-а. Понеже вероятно не всички модели памети са описани в съпорта и се конфигурират правилно автоматично. На кои банки за памет постави стикчетата?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо всъщност не дадете инфо за цялата конфигурация?

Почвам да си мисля, че всички очакват в този форум да има гадатели! Еми то хубаво ама ...

Варианти много: несъвместимост, ненаправена настройка, паметта да е на 1333 вместо на 1600 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се наложи да се пипнат настройките в advanced менюто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на BIOS-a: отивате на: OC Tweaker > DRAM Timing Configuration > Load XMP Setting  > избирате " Profile 1"

после отивате на: EXIT > Save Changes and EXIT

После казвате какъв е резултата. Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го сега вече ми е 1600 mhz :)

Виждате ли колко е лесно, след като ни давате необходимата информация - снимката на БИОС-а в случая се оказа напълно достатъчна ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.