Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

NerdyBurdy

Оперативна памет

Препоръчан отговор

Здравейте купих си конфигурация от никем със тази оперативна памет CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V

, но в биоса ми показва че имам 2х4 ГБ ДДР 3 (1333) така ли трябва да показва или са ми сложили  памет с такава чистота, а не такава каквато съм поръчал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте купих си конфигурация от никем със тази оперативна памет [url=http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-2x4GB-Vengeance-Blue-LP-DDR3-1600Mhz-1.5VCORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V, но в биоса ми показва че имам 2х4 ГБ ДДР 3 (1333) така ли трябва да показва или са ми сложили така памет с такава чистота ?

(голяма снимка)

Зависи от контролера на паметта, който при съвременните машини е разположен на подложката на централният процесор, на каква честота ще работи китът. Над максималната нативна честота, която поддържа въпросният контролер, наборът поддържани честоти се водят оверклокнати.  Ако си с процесора от темата ти (3570К), би трябвало да поддържа нативно и 1600 честота. Но може и да иска да се настрои от БИОС-а. Понеже вероятно не всички модели памети са описани в съпорта и се конфигурират правилно автоматично. На кои банки за памет постави стикчетата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо всъщност не дадете инфо за цялата конфигурация?

Почвам да си мисля, че всички очакват в този форум да има гадатели! Еми то хубаво ама ...

Варианти много: несъвместимост, ненаправена настройка, паметта да е на 1333 вместо на 1600 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се наложи да се пипнат настройките в advanced менюто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на BIOS-a: отивате на: OC Tweaker > DRAM Timing Configuration > Load XMP Setting  > избирате " Profile 1"

после отивате на: EXIT > Save Changes and EXIT

После казвате какъв е резултата. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го сега вече ми е 1600 mhz :)

Виждате ли колко е лесно, след като ни давате необходимата информация - снимката на БИОС-а в случая се оказа напълно достатъчна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.