Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nikval

Шаран на рибка

Препоръчан отговор

Ако темата не за тук, нищо против да бъде преместена.

Ще се радвам да има някой шаранджия за да ми отговори.

До колкото разбрах, по-големите шарани похапват и малки рибки (уклей). Та рибето трябва ли задължително да се поднесе живо, или може и мъртво?

Ако може и мъртво, става ли само част от него (опашката)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено на развъдници кълве на рибка, чувал съм че са хващали и по язовирите, на опашка-едва ли, той не гони като хищните риби, мисля, че на умряла ще има по-голям успех, но да е по-голямко парче. Иначе няма значение каква е рибката, дали уклейка или каракудка или квато там намериш....ЧУвал съм, но от източник, незаслужаващ доверие, че е имало удар на  приличен шаран, на стръв от консерва "Перла". Аз лично не съм ползвал рибка за стръв, при улов на шаран, предпочитам стандартните-царевица, кюспе, качамак, попово прасе, червеи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си избрал точно такава стръв?Аз също съм чувал за отделни случай, но това са по-скоро изключения.Знам, че и шунка често използват...

С царевица и кюспе си мисля че ще имаш по-голям успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и един линк с информация ако искаш да се пробваш като риболовец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

От два месеца съм се зарибил по шараните и нещата още не са ми ясни.

Аз ползвам само качамак от царевично брашно, без никакви добавки.

Но в една книга прочетох, че големите шарани започват да похапват и рибки, особено ако ги има в изобилие. А там където ходя (река искър) е пълно с уклей, та затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топчета с някакъв рибен аромат са добра стръв, на жива/мъртва рибка ще е много трудна задачата.  Иначе и на воблер има случаи, в някои части на света има практика да се ловят на различни силиконови примамки. По-добре се придържай към класическите видове стръв-ще имаш по-добър резултат, макар че в риболова е добре да се експериментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

От два месеца съм се зарибил по шараните и нещата още не са ми ясни.

Аз ползвам само качамак от царевично брашно, без никакви добавки.

Но в една книга прочетох, че големите шарани започват да похапват и рибки, особено ако ги има в изобилие. А там където ходя (река искър) е пълно с уклей, та затова питам.

Ако наистина ще ставаш запален рибар има много начини да се научиш. Може и в клуб да се запишеш или ако имаш познати рибари от тях може да научиш доста неща. Само едно нещо ще кажа: Щом имаш желание всичко ще се получи и ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес с брат ми ходихме за шаран на р. искър. И на протеиново топче, въдицата на брата се огъна. 7 кг. шаран.

На първата снимка до шарана е тавата ;)

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм това на толстолоб ми прилича :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес на моята въдица, отново на топче, но домашно производство, 4 кг. шаран на р. Искър

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава слука, поздрави.Дано само не са от ония миризливите... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмняваме, миризливите и мазни шарани са от развъдници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво бе....Сега да ни текат лигите тук :lick lips:  :turkey4:

Другия път по-голям да фанете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На портмоне се хващат най много !

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.