Премини към съдържанието
oitz69

Нещо изгоря на компютъра ми,какво е то..?

Препоръчан отговор

Току що жена ми както си ровеше на настолният ми компютър и той стана черен.Зарежда началните букви и цифри,но като започне да зарежда уиндоуса и изчезва картината и стои черен екрана.Мъчих го и под сеиф мод,но не става....какво е сдало багажа?? Двуядрен е АМД Атлон,видеото е вградено...захранване 300 вата пише гледам,дъно-фокскон..нещо такова..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е изгоряло  и не бий жената :) освен ако не е ровила в частите му .

Пусни една жива ОС и пробвай - може ОС да се е скапала .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно харддиска е издал багажа.Ако , си с оригинален Windows ,слагаш диска и ще видиш дали зарежда.Ако ,не зарежда значи харда е заминал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така описано едва ли някой може да ти каже---врачката е баннната Публикувано изображение:offtopic_s:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Сменяй жената :offtopic_s:

Стига БЕ , може да е зет на къща и кво , изкарва я пред вратата , бие и два шамара и казва - ай сега си бегай в къщи :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига БЕ , може да е зет на къща и кво , изкарва я пред вратата , бие и два шамара и казва - ай сега си бегай в къщи :)

В таз криза, по лесно жената да смениш, отколкото нов комп.... :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да влеза и в биоса....светва за момент и пак черен екран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В таз криза, по лесно жената да смениш, отколкото нов комп.... :wink12:

И жената и компа ти правят живота черен, по добре сменяй наред. Сега по темата - слoжи инсталационен диск и пробвай да направиш автоматичен repair на системата. Това, което си описал прилича на изгубени boot сектори на диска.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да влеза и в биоса....светва за момент и пак черен екран...

Чакай , одеве стигаше до зареждане на ОС ? монитора как се държи - имам предвид индикацията ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нормално се държи монитора,също и компютъра,само дето няма картина...лошото е,че не мога да вляза и във биоса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не пробваш дървения метод с ресет на биоса при изключен кабел от тока ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не знаем частите - вадиш батерията на дъното и с нея окъсяваш пластините в гнездото - при изключен кабел от тока и натискаш копчето за пускане на машината .

ПП. След това ще трябва да свериш час/дата /година , да забраниш флопито и тн.

ПП2 . Има ли пищялка ? нещо да писка ? да почнем да вадим платки със РАМ памет - колко са ?

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РАМ - колко платки са - почвай да вадиш - разменяш местата ,една по една ... има ли пищялка ?

мултицет да ти се намира за да се измери и захранването ?

ПП. виж третата тема от подписа ми - доста може да ти помогне .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 ми съвет е да пробвате друг монитор, ако пак прави така, нека знаете, че не е от монитора проблема,а от компютъра, та колегата Ви казва доста начини за да се открие проблема, но според мен трябва да пробвате на друг монитор, защото ако е от него ще разберете, не да човъркате още в пц-то, че вземе му стане нещо, ако е от монитора говоря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова го питах монитора как се държи а и предполагам че има и колонки - щеше да каже че излиза звука при ОС - ама само си гадаем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля така.....мониторът явно дава някаква картина, защото показва някакви букви, може лесно да се пробва като се върже към лаптоп или друг компютър. Харддиск, ако беше той щеше да дава грешка компютърът още в самото начало и щеше да има възможност колегата да мърда из биоса поне.Или да зарежда уиндоуса и да насича и да забива.Памет, щеше да се рестартира или да дава син екран с грешка някаква.Пък вариантите да се провери това са, ако има две плочки памет да пробва с по една в различни слотове или ако е една плочката пак да пробва из слотовете на дъното, пък и ако има спикърче щеше да пищи за памет.Захранване, ако беше то щеше да рестартира или да не включва въобще самия компютър.Предполагам, че проблемът иде от дъното.............трябва да се пробва според мен с друго или и с външна видеокарта, процесорът едва ли!Все пак бих отворил компютъра, ако не е чистен да го почистя и да проверя как са кабелите и дали са добре закрепени, вентилаторите въртят ли се.Дано се оправят нещата!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,прехвърлих кабела за монитора на лаптопа и същата работа-показва се картина за момент и изчезва.Извадих кабелите на монитора и пак ги включих,Има  картина но половин минута и пак същото....явно е монитора...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето , виждаш ли един не добре описан проблем - първо обвинихме жената , след това разглобихме компютъра а накрая излезе монитора :)

Можеше още от начало да кажеш че е излизал звука на Windows :D освен ако звука не ти е от колонките на монитора който след малко е минавал в стендбай

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е..Бързам,а не трябва така..:) А сега ми кажете какъв е възможният проблем??захранване на монитора?може ли да се поправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и лампа , инвертор .... не се знае какво е , колегата преди мен е отговорил - сервиз .

Дори не знаем и монитора какъв е - може и да е с кинескоп :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.