Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kralex

Смяна на процесор+ХД видео карта

Препоръчан отговор

Здр.Компютъра ми е стар и ми забива вече на ХД клипчета,като отворя и фейса едновременно сгъва чадъра?Искам да попитам може ли да сложа на този компютър ХД видео карта с PCI слот за да си ми вървят горе долу добре клипчетата?Вторият ми въпрос е май дъното ми поддържа двуядрени процесори...мога ли да сменя сегашния процесор с двуядрен?Компютъра се ползва само за нет и клипчета.Ако може да се ъпгрейдне бюджета ми е 130 лв. камсимум за видео и процесор.Сканирах целия комп. с АЙДА64 и прекачих характерисктиките на компа.Чакам да ми помогнете.

Report11.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.Компютъра ми е стар и ми забива вече на ХД клипчета,като отворя и фейса едновременно сгъва чадъра?Искам да попитам може ли да сложа на този компютър ХД видео карта с PCI слот за да си ми вървят горе долу добре клипчетата?Вторият ми въпрос е май дъното ми поддържа двуядрени процесори...мога ли да сменя сегашния процесор с двуядрен?Компютъра се ползва само за нет и клипчета.Ако може да се ъпгрейдне бюджета ми е 130 лв. камсимум за видео и процесор.Сканирах целия комп. с АЙДА64 и прекачих характерисктиките на компа.Чакам да ми помогнете.

За тези пари - само втора ръка. За да ги вземете нови, трябва да си приготвите поне 200-220 лева.

edit: Друг е въпросът дали си струва този ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твоето дъно   Biostar GF7025-M2 TE поддържа следните процесори:

цък

Според мен вземи някоя по-слаба видео карта.По-добре ще е от вградените графики на дъното NVIDIA GeForce 7025

Бих ти предложил

HD 5450 + Вентилатор

Може да го закрепиш със свински опашки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твоето дъно   Biostar GF7025-M2 TE поддържа следните процесори:

цък

Според мен вземи някоя по-слаба видео карта.По-добре ще е от вградените графики на дъното NVIDIA GeForce 7025

Бих ти предложил HD 5450

Благодарq ти NextGen и аз си мисля,че ще ми върши работа тази видео карта,но какъв процесор да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за ХД видео на харда видеокарта поддържаща хард. ускорение ще има ефект дори да е най-скапаната 5450.

Ти обаче май говориш за онлайн та забрави. Там се иска процесор и пак процесор. А флаша е толкова бъгав че нямам думи.

За процесор очевидно 5600+ е най-добрия които се поддържа. Реално каквото и да сложиш ще е много умряло.

Все пак ще е подобрение сравнение с едноядрения които ползваш в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за ХД видео на харда видеокарта поддържаща хард. ускорение ще има ефект дори да е най-скапаната 5450.

Ти обаче май говориш за онлайн та забрави. Там се иска процесор и пак процесор. А флаша е толкова бъгав че нямам думи.

За процесор очевидно 5600+ е най-добрия които се поддържа. Реално каквото и да сложиш ще е много умряло.

Все пак ще е подобрение сравнение с едноядрения които ползваш в момента. 

За онлайн е забравих да кажа съжалявам.Вместо да дам най-малко 500 лв.за нова конфигурация си помислих за упгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.