Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте !

Ако мога да ви питам, по-разбиращите, от какво най-често се прецакват зарядните за телефоните и коя част ? При моето проблема е, че напоследък много бавно ми зарежда телефона . Това ще рече проблем със импулсният трансформатор ? Но как, като все пак работи ?  Зарядното е оригиналното на LG Optimus 2X. Разгледах го, няма надути кондензатори, всичко си изглежда ОК.  Кондензатора на изхода е 25волта / 220микрофарада, двата по-големите предполагам са на входа и са 400волта / 6.8 микрофарада и двата са едни и същи. Има и още един 25волта / 470микрофарада, който не знам за какво е, вероятно е след транзистора или диодите ? 

Ето и една макро-снимка дето направих набързо със телефона, забелязвам, че малко не е на фокус, ама карай... :

Публикувано изображение

Въпроса ми е, някой сблъскал ли се е с такъв проблем с импулсно захранване и каква е повредената част ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малее , човек - това не се пипа и ремонтира :)

Ще повторя съвета в един друг форум който четох - техника под 100 лева не се ремонтира :no-no:

При цена на зарядното 10/15 лева :(

На компютъра как се зарежда ? по бързо ли ?  може само така да ти се струва :D  то това или работи или не , просто с уреда измери колко волта дава и това е .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Типично по български, за всяко нещо ще се правим на майстори и от всичко разбираме. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се ремонтира. но на кой му се занимава. А и нали си работи зарядното. Може телефона да зарежда бавно и зарядното да не е виновно.

Единственото нещо което не се сменя в това зарядно е импулсмият трансформатор. Другите елементи се сменят лесно при евентуална повреда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като го гледам има доста части и от долу на платката , които си трябва техника за разпояване :)

Не се ремонтира или просто трябва да си мазохист :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютъра се зарежда пъти по-бързо. Ей сега като го изключих и му докоснах импулсния трансформатор или някъде отзаде по платката така яко ме изпердаши ток, че ще го помня... Явно е от някой кондензатор, разредил се е върху мене, поне така показва белега върху пръстчето ми, двете бели точки(спойките които съм докоснал) разстоянието между тях е точно толкова колкото диаметъра(цилиндричната форма) на единия от входните кондензатори. Явно следващият път след като го изключа ще поизчакам няколко секунди да се разредят кондензаторите !

То като го гледам има доста части и от долу на платката , които си трябва техника за разпояване :)

Не се ремонтира или просто трябва да си мазохист :)

Имаше някакви миниатюрни диоди отзаде, ей-сега ще го снимам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са диоди а транзисторите липсват на импулсното  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://i.imgur.com/lnKw3u0.jpg е тая снимка вече я направих на фокус, доколкото можах със телефона и може да се види от нея ясно нещата...

Транзисторите ли, не има ги. До трансформатора вляво има една тенекийка и точно това е "радиатор" на транзистора който заради ъгълът от който съм го снимал - не се вижда ! Според мен май импулсният трансформатор е проблема, но както ice_lion каза, не може да се смени ? Мисля, че може, запоен за платката чрез 4 спойки от двете му страни.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато зареждането става бавно или частично,причината може да е самата батерия!Същото става,когато е в края на живота си...!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато зареждането става бавно или частично,причината може да е самата батерия!Същото става,когато е в края на живота си...!

Правилният отговор е това Наско! А кондензатора не се е заредил през теб, а се е...разредил и ти казва, че с импулсните също не трябва да се шегуваш!Нали знаеш, че след изправителя /греца/ следва право напрежение 320 - 330 волта. То е и на двата кондензатора вързани в паралел/ на 400 волта./

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента положението е много зле , заеядното дори не може да неутрализира (поддържа) батерията на едно ниво докато телефона се ползва. Направих тест - докато е включен в зарядното играя някоя лека игричка 15-20 минути и батерията от 15 % падна на 4 % и то включен във зарядното. Обикновеено за да се зареди напълно му трябват около 7-8 часа в контакта без изобщо да се бара и задължително изключена ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да се правим на майстори за 3,50 :)

Казах го - не се ремонтира , всяка намеса може да доведе до съсипване на телефон за стотици лева :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То 3.50, ама с доставката колко ще стане ? В магазините тук има някакви подобни USB зарядни за 10-15 лева, много е скъпо. 

Пък и това дето си ми дал със сигурност е много по-некачествено от оригиналното ми. Предполагам импулсното трансформаторче е само 0,5 A, докато оригиналното е 1A, което е два пъти по-бързо зареждането, а пък и кондензаторът му на изхода най-вероятно изобщо няма такъв или е около 100микрофарада колкото да не е без нищо и още други елементи ще са по-некачествени. 

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2135882

Едит : Може би наистина проблема е в батерията... Защото и на компютъра не се зарежда толкова бързо, колкото преди. Ще поръчам нова батерия, после ще пиша как е със нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Наско!

Кондензатора в импулсното няма как да е по голям от 100 -тина микрофарада, защото трябва да е и на 400 волта напрежение. А това е и напълно достатъчно за зарядното.Тока, който се консумира за заряда на батерията дали е 500 или 600 милиампера, няма особено значение, тъй като в телефона също има електроника, управляваща процеса на заряд на батерията. Много сходно е като при батериите на лаптопите. При теб, явно батерията си заминава и трябва да я подмениш с нова. Наистина, ако чувстваш че импулсното трансформаторче грее прекалено много, това е явен показател за вече "бракувана" батерия. Трафчето е компонента, който осигурява необходимото напрежение и ток, за заряд на батерията. При положение, че вътрешното съпротивление на батерията е паднало значително, то и трансформаторчето ще се натоварва почти двойно с консумираният от батерията ток. Това за него е трудна задача, по простата причина, че е твърде малко и намотките не могат да се навият с по- дебел проводник.  Купи ново зарядно и батерия и си карай а това ще го разучаваш, когато имаш повече време.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си ново зарядно. Ако и с него е така проблема е в батерията.

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията ей-сега пристигна. Взех я от speed-то и когато я закачих на телефона си показваше 59 %, сложих я да се зарежда и не е мръднало изобщо - беше

на 57 %, после го използвах малко и стана 53 %. Изобщо не зарежда, въпреки, че пише charging ! Случвало ми се е докато телефона е в зарядното, да му падне батерията и да угасне ! Е как по дяволите това е възможно ? Пробвах на 2 зарядни - моето оригиналното с 1A ток, едно на самсунг със същият microUSB конектор и 0.7 A ток, както и на компютъра и е същата работа !!! Даже сега батерията ми пада и няма как да я заредя !!!

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най вероятно имате проблем със зарядния чип на телефона - обърнете се към сервиз или гаранция ако е такъв .

Можехте да пробвате вашето зарядно на другия телефон . Евтиното винаги излиза по скъпо , ако се бяхте отнесли до сервиз за проверка , сигурно щеше да ви излезе по евтино отколкото да купувате елементи по реда на изключването .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това си мислех, че е изгорял IC Power Management чипа и не отчита волтажите като хората и бърка софтуера - в случея - Андроид 4.2.2 

Като стоеше в зарядното батерията се затопляше, но процентите падаха - ама винаги след дори и кратък престой в зарядното, като закача мултицета на него - винаги волтажът става по-висок, а на телефона само падат проценти. След което бекъп и хардресет на андроида - пак същата работа, но след няколко рестарта почна да вдига проценти, когато е включен в зарядното, но пак е много бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит : След няколко цикъла на батерията, започна да отчита и работи правилно и вече се зарежда доста бързо !!!. Много бързо вдига проценти дори докато го ползвам. Не виждам разлика в издържливостта на батерията, старата не беше в края на живота си, но защо ли по едно време започна толкова бавно да се зарежда... Нищо де, важното е, че новата ми работи и се зарежда доста бързо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит : След няколко цикъла на батерията, започна да отчита и работи правилно и вече се зарежда доста бързо !!!. Много бързо вдига проценти дори докато го ползвам. Не виждам разлика в издържливостта на батерията, старата не беше в края на живота си, но защо ли по едно време започна толкова бавно да се зарежда... Нищо де, важното е, че новата ми работи и се зарежда доста бързо !

Имах същия проблем и сменях батерия и преинсталация на софта на телефона и от компютъра през USB не се зарежда и накрая след като ходи и в сервиз се оказа КАБЕЛА който се свързва от зарядното в телефона, също отчита, че има конект и започва заряд но не зарежда. Смяна на кабела и няма проблем. Сега си имам и още една допълнителнабатерия :) . А м/у другото чипа, който следи заряда на батерията/достигане на определено напрежение/ се намира в самата батерия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях пробвал 3 microUSB кабела, но и на трите все същото, докато другите телефона нямаше проблем и се зареждаха еднакво бързо на всеки един от трите кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.