Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
andrianivanov

Проблем с Kingston 2x2GB DDR2 в Dual Channel

Препоръчан отговор

По доло давам информация за паметта. Kingston 2X2GB DRR2 800 MHz Не съм сигурен Kit ли е или не и добре ли ще работи добре в Dual Channel. Дайте ми съвет в какъв вариант да я ползвам ако не е KIT

Име на модула Kingston 99U5429-007.A00LF

Име на модула Kingston 99U5316-033.A00LF

Информация за дъното на което ще ползвам паметта MSI K9A2 Platinum

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както сам виждаш има различия в серийните номера на плочките, и ако са две отделни шанса да не заработят в дуъл ченъл е голям. А кит се казва на чифт памети от дадена марка и модел (без разлики в серийните номера).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както сам виждаш има различия в серийните номера на плочките, и ако са две отделни шанса да не заработят в дуъл ченъл е голям. А кит се казва на чифт памети от дадена марка и модел (без разлики в серийните номера).

В момента вървят но ме страх да не стане нещо на дъното понеже са с различия както и във височина За това основно ми беше въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане и никакви проблеми няма, дори да са различни марки. Витаят някакви градски легенди, че трябвало задължително да са еднакви паметите, че да работят в двуканлен режим, което изобщо не е вярно. Имам компютър с две 512-ки DDR2 667 Самсунг и два по 1GB ADATA DDR2 800 и четирите работят в двуканален режим на 667MHz. На компа в подписа дълго време ползвах 1х4GB Apacer 1333 и 1хADATA 1600 клокнати на 1800 и ги размених с Geil-a на един приятел, че при него KIT-чето Geil 1600 не се разбираше с дъното и му правеха проблеми. Така че щом работи нищо не пипай, нищо не променяй.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.