Премини към съдържанието
Б. Белев

Къде може да се намери "щипка" за вентилатор?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди известно време трябваше да разглобя компютъра на части (изгоряло дъно) и бях прибрал всичко в един шкаф. Оказа се обаче, че съм прибрал само една от "щипките", или както се казват, и сега няма с какво да закрепя вентилатора към радиатора. :/

Има ли магазин който ги продава отделно?

Ето снимка на това, което имам предвид. Двете телчета, които крепят вентилатора към радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте!

Преди известно време трябваше да разглобя компютъра на части (изгоряло дъно) и бях прибрал всичко в един шкаф. Оказа се обаче, че съм прибрал само една от "щипките", или както се казват, и сега няма с какво да закрепя вентилатора към радиатора. :/

Има ли магазин който ги продава отделно?

Ето снимка на това, което имам предвид. Двете телчета, които крепят вентилатора към радиатора.

Предполагам, че във всеки сервиз ще Ви отслужат със необходимата "щипка"  Вземете я със себе си и помолете за модела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно скобите с който се захваща вентилатора към охладителя не са нещо стандартно а е решено от производителя и не се продават като резервна част и вероятността да намерите точно същите е малка. Колегата преди мен е разбрал че става дума за щипките захващащи охладителя към дъното там е лесно защото са стандартни и взаимозаменяеми със почти всички модели захващащи се по този начин.

Ще трябва да импровизирате за да захванете вентилатора или да пуснете тема с модела на охладителя и ако някой има такъв бракуван да ви услужи.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

След известно мислене реших, че охлаждането и без това е за смяна. Поне успях да потвърдя от няколко човека, че скобите наистина не се намират отделно, в случай, че някой изпадне в същата ситуация и информацията му е полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не. няма да ти дадат никъде такава щипка, освен ако не ти я направят от тел...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

След известно мислене реших, че охлаждането и без това е за смяна. Поне успях да потвърдя от няколко човека, че скобите наистина не се намират отделно, в случай, че някой изпадне в същата ситуация и информацията му е полезна.

Защо да е за смяна охлаждането? 

Опитайте с дълги свински опашки,да закрепите вентилатора към ламелите на охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.