Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Jaeger

За да стартира компютъра се нуждае от няколко рестартирания. Защо?

Препоръчан отговор

Добър ден! От няколко дни ме мъчат няколко хардуерни проблема.. компютъра не си влизаше в биос само вентилаторите си въртяха и т.н. Проблема беше скапана видео карта смених я ,но старата ми бе направила бела на захранването поне така каза майстора който го ремонтира. Каза ,че вентилаторите са скапани.. ок смених ги но имаше и една изгоряло бяло кабелче (оградил съм го с оранжево на снимкатаpost-339318-0-79441200-1380720595_thumb. ) в захранването и ми го смениха с някаква по тънко червено (много прилича на това червеното на вентилаторчето, да не казвам същото ) и това и това ме усъмни. Сега не може да стартира от първия път иска няколко пъти ресет явно да загрее не съм много сигурен и след няколко пъти рестарт от кабела отзад си върви нормално от пред въобще не ми бачка ресета само когато си влезе нормално в биос-а и по нататък в ОС-а, чак тогава започва да работи копчето за ресет.

Някакви идеи? Благодаря.

п.с. Преди малко отново пробвах да видя дали е станала някаква магия и се е оправило ( за жалост не ), но има нови "симптоми"  при стартиране на екрана излиза най различни чертички шаренийки в много и разнообразни цветове. Сякаш някой първокласник си е играл с боичките.. :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На майстора, който  е "ремонтирал" компютъра -  ритника отзад и някоя блага дума за майка му...Ако беше майстор и си беше свършил работота, темата нямаше да съществува. Опсанието нищо не ни говори за съжаление. Тук се пита с даване техническа информация, доколкото е налична, а не с художествени описания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи компютъра на сервиз да му се направи пълна диагностика и да се види откъде е проблема и какво трябва да се смени. Скапе ли се захранване в повечето случаи се сменя с ново, за да не ти замине целия хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бялата жичка която си оградил / която майстора е сменил / е за входното напрежение на захранването и не знам изобщо какво може да и стане :) Търси някой който разбира и да установи дефектната част .

Дадох ти някакви насоки на лични , ако смяташ че не са лъжица за твоята уста - сервиз или събирай пари за нов , щото тоя имам леки съмнения че е много дърт .

при стартиране на екрана излиза най различни чертички шаренийки в много и разнообразни цветове.

А този е нов симптом :) този пък отива на към видео .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От поред година-две е захранването (това горе на снимката не е моето ) а жичката каза, че се е държала на "косъм" и я сменил. Аааа също тази на снимката е свързана на различно място от моята на това " N " аз нямам жичка и никога не съм имал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.