Премини към съдържанието
Jaeger

За да стартира компютъра се нуждае от няколко рестартирания. Защо?

Препоръчан отговор

Добър ден! От няколко дни ме мъчат няколко хардуерни проблема.. компютъра не си влизаше в биос само вентилаторите си въртяха и т.н. Проблема беше скапана видео карта смених я ,но старата ми бе направила бела на захранването поне така каза майстора който го ремонтира. Каза ,че вентилаторите са скапани.. ок смених ги но имаше и една изгоряло бяло кабелче (оградил съм го с оранжево на снимкатаpost-339318-0-79441200-1380720595_thumb. ) в захранването и ми го смениха с някаква по тънко червено (много прилича на това червеното на вентилаторчето, да не казвам същото ) и това и това ме усъмни. Сега не може да стартира от първия път иска няколко пъти ресет явно да загрее не съм много сигурен и след няколко пъти рестарт от кабела отзад си върви нормално от пред въобще не ми бачка ресета само когато си влезе нормално в биос-а и по нататък в ОС-а, чак тогава започва да работи копчето за ресет.

Някакви идеи? Благодаря.

п.с. Преди малко отново пробвах да видя дали е станала някаква магия и се е оправило ( за жалост не ), но има нови "симптоми"  при стартиране на екрана излиза най различни чертички шаренийки в много и разнообразни цветове. Сякаш някой първокласник си е играл с боичките.. :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На майстора, който  е "ремонтирал" компютъра -  ритника отзад и някоя блага дума за майка му...Ако беше майстор и си беше свършил работота, темата нямаше да съществува. Опсанието нищо не ни говори за съжаление. Тук се пита с даване техническа информация, доколкото е налична, а не с художествени описания.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи компютъра на сервиз да му се направи пълна диагностика и да се види откъде е проблема и какво трябва да се смени. Скапе ли се захранване в повечето случаи се сменя с ново, за да не ти замине целия хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бялата жичка която си оградил / която майстора е сменил / е за входното напрежение на захранването и не знам изобщо какво може да и стане :) Търси някой който разбира и да установи дефектната част .

Дадох ти някакви насоки на лични , ако смяташ че не са лъжица за твоята уста - сервиз или събирай пари за нов , щото тоя имам леки съмнения че е много дърт .

при стартиране на екрана излиза най различни чертички шаренийки в много и разнообразни цветове.

А този е нов симптом :) този пък отива на към видео .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От поред година-две е захранването (това горе на снимката не е моето ) а жичката каза, че се е държала на "косъм" и я сменил. Аааа също тази на снимката е свързана на различно място от моята на това " N " аз нямам жичка и никога не съм имал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.