Премини към съдържанието
MisteriX

Настройка на BIOS за бутване от USB за дъно Asus P4PE

Препоръчан отговор

Здравейте, 

при доброто ми желание да преинсталирам Windows XP, на стария ми компютър от USB, се натъкнах на следния проблем: в бут менюто на биоса не виждам опция за бут от USB. Съответно създадената от мен бутваща флашка за преинсталация въобще не тръгна. Поразгледах и видях, че има вероятност в биоса да няма такава опция, тоест въобще да не може да бутва от USB. Прочетох, също и че в последните ъпдейти за биоси по принцип вкарвали тази опция. Моят биос уж е с последната налична версия, която съм качил преди година - Award BIOS ASUS P4PE ACPI BIOS Revision 1007.

Дa допълня, че СД-то също е скапано, затова прибягвам до инсталация от фрашка.

Въпросите ми са следните:

- някой може ли да каже това дъно ASUS P4PE разрешава ли  бут от USB. Ако имо как да се настрои, от къде точно? В наличното бут меню USB опция няма!

- има ли по - нова версия на биоса. Аз търсих но не открих !

- има ли друг начин да го излъжа да бутне от USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставете флашката в USB порта, рестартирайте  и тогава влезте в BIOS. Може тогава да я засече и да излезе като опция.

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно решение. Не съм го пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kolev_74 не е това. Пробвал съм го вече. И при твърдите дискове не излиза. 

Emokostov, твоето предложение може да се получи ! Компа има флопи, но по дяволите от къде да изкопам сега дискета  :shy11:  :ohmy:  :ohmy: !  СД-то не работи, както казах, инъче щях да инсталирам от там. Май, утре ще купувам дискети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Emokostov

Програмата, която ми предложи ще свърши работа ! Свалих PLoP Boot Manager и разархивирах. Прочетох инструкциите и влезнах в папка Windows на същата програма. От там стартирах файла InstallToBootMenu. С това се добавя опция в бут менюто на Уина за стартиране на програмата. След стартиране на програмата посочих да зареди от USB  и инсталацията на новия Уин тръгна ! 

Благодаря за помоща !  :)  :)  :D

Редактирано от MisteriX (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по принцип уиндоус хр не може да се инсталира от usb. има едно тулче, което прави флашката за инсталация, но то работи на 10% от компютрите, освен това инсталацията става доста по бавно от колкото от цд... явно дъното ти е от тези 10%....

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.