Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Родина

Търся инсулин за болно от диабет куче

Препоръчан отговор

Нещо не разбрах, защо си се обидил ,това за политиците ,го казах защото  всичко друго има а лакарство няма.Съжалявам ,ако съм те засегнал.Извинявай.

Политиците не внасят лекарствата, особено тези предназначени за животни пък, дори нямат общо с държавната политика, която се осъществява чрез НЗОК, изпълнявайки законово определените положения в тази област и наредбите на министерството на здравеопазването. Занимаването с вноса и търговията с лекарства за животни, понастоящем е изключително частна дейност. Сърди се на капиталистите занимаващи се с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sliderum ,нали ветринарният съюз е сложил тази забрана за внос .Преди 5 години е имало на пазара.Кой е приел тези закони ,нали депутатите.Това не въпрос за капитализъм или социализъм.Има някаква причина за да го няма това лекарство.Едва ли тези вносителите ще се откажат да го внасят , след като има голямо търсене.Та дори и от зоопарка си го доставят нелегално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sliderum ,нали ветринарният съюз е сложил тази забрана за внос .Преди 5 години е имало на пазара.Кой е приел тези закони ,нали депутатите.Това не въпрос за капитализъм или социализъм.Има някаква причина за да го няма това лекарство.Едва ли тези вносителите ще се откажат да го внасят , след като има голямо търсене.Та дори и от зоопарка си го доставят нелегално.

Ветеринарният съюз?! Забранил :D Я дай разяснение по въпроса, че ме досмеша. Не могат нищо да забраняват. Ако нещо някак си е лобирано и прието в Народното събрание, зад това стоят отново въпросните капиталистически частни интереси...Обаче искам доказателство за твърдението ти. Защото нещо ми е трудно да ти повярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как ,го е имало, а сега го няма.Значи някой го е забранил .Защото пазара го иска ,а го няма.Сигурно имат интерес търговците на човешки инсулин , друга причина не виждамЗащото , жена ми купи инсулина , по вторият начин от аптека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как ,го е имало, а сега го няма.Значи някой го е забранил .Защото пазара го иска ,а го няма.Сигурно имат интерес търговците на човешки инсулин , друга причина не виждамЗащото , жена ми купи инсулина , по вторият начин от аптека.

Пак изпадаш в предположения.Търсенето и предлагането в България, че не е съвсем добре ориентирано пазарно е факт, но това дали и какво иска пазара, съответните частници добре следят чрез даваните заявки към складовете им. От това зависят печалбите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре  ще се съглася с теб .Но ,защо всички ветеринари купуват от чужбина.Няма логика.И нали ,през ветринарният съюз минават и всички ваксинации  против антракс ,шап и други .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ветеринарният съюз?! Забранил :D Я дай разяснение по въпроса, че ме досмеша. Не могат нищо да забраняват. Ако нещо някак си е лобирано и прието в Народното събрание, зад това стоят отново въпросните капиталистически частни интереси...Обаче искам доказателство за твърдението ти. Защото нещо ми е трудно да ти повярвам.

Като не сте наясно с нещата поне не пишете глупости. За да се направите на интересен направо ставате смешен.  Инсулина се дава само срещу протокол  който се заверява в ЗК. Ако имате познат който е диабетик, със сигурост има инсулин, аз поне имам излишен инсулатар, но това ще е само времено. Принципно щом е спрял панкреаса веднъж, трудна работа ще ви трябва постоянно.... Защото ако инжекитарм, 60 единици на sliderum - ще осъзнае за какво друго може да се ползва инсулина и защо се отпуска по специален начин, въпреки,че загубата от такива като него ще се превърне в полза....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не сте наясно с нещата поне не пишете глупости. За да се направите на интересен направо ставате смешен.  Инсулина се дава само срещу протокол  който се заверява в ЗК. Ако имате познат който е диабетик, със сигурост има инсулин, аз поне имам излишен инсулатар, но това ще е само времено. Принципно щом е спрял панкреаса веднъж, трудна работа ще ви трябва постоянно.... Защото ако инжекитарм, 60 единици на sliderum - ще осъзнае за какво друго може да се ползва инсулина и защо се отпуска по специален начин, въпреки,че загубата от такива като него ще се превърне в полза....

Поредният, който не е наясно с темата. Става въпрос не за човешки инсулин. И не ми давай какъв ставам, щото ми писна от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ,темата да не се политизира.Модераторите ще я затворят , стой та гледай.Лека веер на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният, който не е наясно с темата. Става въпрос не за човешки инсулин. И не ми давай какъв ставам, щото ми писна от теб!

Напротив, много по наясно съм от теб и знаеш ли въобще колко вида инсулин сеществува? Този който се води хомогенен, да не би да си мислите,че е човешки? За разлика от вас живея с тази болест от доста години  и много по-добре съм запознат от подобни лаици като теб без никакво покритие във всяко едно отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...