Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

PhX

Какви са ми правата в градския транспорт?

Препоръчан отговор

Не знам дали написах заглавието точно, но е свързано с това което искам да ви питам. Значи искам да разбера какви права имат служителите в градския транспорт в София. Говоря за онези които те глобяват, контрольорите. Бил съм 2 пъти в София през тази година и два пъти са ме глобили (първия път приятелките ми платиха и заради тях се наложи да им дам пари после иначе щях да го оправя контрольора, а втория път бях с майка ми и щяхме да си изпуснем влака и накрая се примирихме и си хванахме такси). Като питам за техните права, имам на предвид какво точно могат да ти направят и какво не.

Могат ли да те изкарат от автобуса?

Могат ли да ти искат личните документи?

Могат ли да спрат градския транспорт докато не те изкарат?

За кого работят, общината тоест държавно или за частна фирма концесионер?

Също аз какви права имам тука?

Ако откажа да им дам документи или да платя какво може да се случи?

Ако са с полиция те какво могат да ми направят, те са служебни лица и ако ми вземат документите понеже на тях трябва да им покажа, и решат да ги предадат на външно лице тоест на контрольорите да ми запишат данните какво мога да направя? Не нарушават ли моето право като дават моята информация на чужди лица? Как да се защитя ако съм прав?

Също полицията може ли да ме изкара от автобуса, просто защото съм без билет?

Шофьорът може ли да спре и да не тръгне докато не излезна? Не е ли нарушение че не си изпълнява задълженията? Глобяват ли ги за това <- този въпрос го задавам да знам ако спре автобуса да го накарам да потегли.

Питам всичко това защото не съм запознат с правата си в София, в Белград съм добре запознат. Тука нещата стоят по друг начин, контрольорите работят за частна фирма а не за общината, всички пари отиват в частната фирма. Служителите не са служебни лица и нямат право да ти направят нищо, те са както и аз, просто обикновени граждани, не могат да ти искат лична карта, не могат да те изкарат, не могат дори да те пипнат защото нарушават правата ти. Не могат да спрат и автобуса, като го направят, просто ако си знаеш правата отиваш при шофьора казваш му че трябва да тръгне защото може да бъде глобен ако се обадиш на полицията и човека какво да прави, потегля. Не са ме глобявали тука, изкарвали са ме 2 пъти защото не си знаех правата тогава а и защото го правех заради другите граждани, но останалите пъти просто са отстъпвали понеже вече знам правата си.

В София като ме изкараха първия път с момичетата платихме за ТРИМАТА 20лв, уж ни прави компромис иначе трябва да е 3х20лв. Не си ли ги е прибрал в джоба тези пари? Даде ни едно билетче измислено, уж като отчет и как да пътуваме отново тримата с едно билетче? Пълни глупости! Вторият път ме спряха с майка ми, изкараха ни, имаше полиция, искаха ни документите, показах им сръбската лична карта, полицията каза че съм сърбиин не могат да направят нищо по  въпроса но служителката беше твърдо решена да ни глоби двамата и ни правише отново тъпи компромиси 20лв да дадем вместо по 20 на човек, и аз понеже не съм запознат с нещата не можех да си изтърва влака, беше ме страх че ако си хвана такси полицията ще ме спре да влезна в таксито и кой знае може би щеше да ме откара в управлението и тогава да отиде всичко по дяволите, затова платихме.

Моля ви се, обяснете ми всичко, отговорете на въпросите ми, или ми дайте съвети, мнения, или вашите случки разкажете да знам какво да правя. НЕ ИСКАМ да ме сметнете за някакъв си бунтовник и човек който си търси нарочно проблемите и се прави на гъзар като пътува без билетче. Ценя тази услуга, но искам да знам и правата си, тука в Белград не купувам билети защото протестирам срещу крадливата компания, която само прибира парите на гражданите а градските линии пропадат, в София съм си купувал но съм и пътувал без билетче, като използвам едно, след това си върша работите и накрая бързам да се прибирам влизам в автобусите без билет и тогава стават проблемите. Хващат ме без билет и какво да правя, да слизам от автобуса и да си купя билетче ли? Няма как да стане. И така през повечето случаи съм без билет. Обяснете ми всичко, ще съм ви благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат да те изкарат, на следващата спирка, освен ако няма специфични обстоятелства това да се случи по-рано. При извеждане от транспортното средство при специфични обстоятелства, се налага и може то да бъде спряно на пътя. Личните документи не могат да изискват, това могат само органите на реда, разбирай полицаите(забравих и жандармите..просто такива нямаше по татово време :D) и агентите на специалните служби, след като последните се представят и удостоверят принадлежността си, когато са в цивилно облекло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали написах заглавието точно, но е свързано с това което искам да ви питам. Значи искам да разбера какви права имат служителите в градския транспорт в София. Говоря за онези които те глобяват, контрольорите. Бил съм 2 пъти в София през тази година и два пъти са ме глобили (първия път приятелките ми платиха и заради тях се наложи да им дам пари после иначе щях да го оправя контрольора, а втория път бях с майка ми и щяхме да си изпуснем влака и накрая се примирихме и си хванахме такси). Като питам за техните права, имам на предвид какво точно могат да ти направят и какво не.

Могат ли да те изкарат от автобуса?

Могат ли да ти искат личните документи?

Могат ли да спрат градския транспорт докато не те изкарат?

За кого работят, общината тоест държавно или за частна фирма концесионер?

Също аз какви права имам тука?

Ако откажа да им дам документи или да платя какво може да се случи?

Ако са с полиция те какво могат да ми направят, те са служебни лица и ако ми вземат документите понеже на тях трябва да им покажа, и решат да ги предадат на външно лице тоест на контрольорите да ми запишат данните какво мога да направя? Не нарушават ли моето право като дават моята информация на чужди лица? Как да се защитя ако съм прав?

Също полицията може ли да ме изкара от автобуса, просто защото съм без билет?

Шофьорът може ли да спре и да не тръгне докато не излезна? Не е ли нарушение че не си изпълнява задълженията? Глобяват ли ги за това <- този въпрос го задавам да знам ако спре автобуса да го накарам да потегли.

Питам всичко това защото не съм запознат с правата си в София, в Белград съм добре запознат. Тука нещата стоят по друг начин, контрольорите работят за частна фирма а не за общината, всички пари отиват в частната фирма. Служителите не са служебни лица и нямат право да ти направят нищо, те са както и аз, просто обикновени граждани, не могат да ти искат лична карта, не могат да те изкарат, не могат дори да те пипнат защото нарушават правата ти. Не могат да спрат и автобуса, като го направят, просто ако си знаеш правата отиваш при шофьора казваш му че трябва да тръгне защото може да бъде глобен ако се обадиш на полицията и човека какво да прави, потегля. Не са ме глобявали тука, изкарвали са ме 2 пъти защото не си знаех правата тогава а и защото го правех заради другите граждани, но останалите пъти просто са отстъпвали понеже вече знам правата си.

В София като ме изкараха първия път с момичетата платихме за ТРИМАТА 20лв, уж ни прави компромис иначе трябва да е 3х20лв. Не си ли ги е прибрал в джоба тези пари? Даде ни едно билетче измислено, уж като отчет и как да пътуваме отново тримата с едно билетче? Пълни глупости! Вторият път ме спряха с майка ми, изкараха ни, имаше полиция, искаха ни документите, показах им сръбската лична карта, полицията каза че съм сърбиин не могат да направят нищо по  въпроса но служителката беше твърдо решена да ни глоби двамата и ни правише отново тъпи компромиси 20лв да дадем вместо по 20 на човек, и аз понеже не съм запознат с нещата не можех да си изтърва влака, беше ме страх че ако си хвана такси полицията ще ме спре да влезна в таксито и кой знае може би щеше да ме откара в управлението и тогава да отиде всичко по дяволите, затова платихме.

Моля ви се, обяснете ми всичко, отговорете на въпросите ми, или ми дайте съвети, мнения, или вашите случки разкажете да знам какво да правя. НЕ ИСКАМ да ме сметнете за някакъв си бунтовник и човек който си търси нарочно проблемите и се прави на г*зар като пътува без билетче. Ценя тази услуга, но искам да знам и правата си, тука в Белград не купувам билети защото протестирам срещу крадливата компания, която само прибира парите на гражданите а градските линии пропадат, в София съм си купувал но съм и пътувал без билетче, като използвам едно, след това си върша работите и накрая бързам да се прибирам влизам в автобусите без билет и тогава стават проблемите. Хващат ме без билет и какво да правя, да слизам от автобуса и да си купя билетче ли? Няма как да стане. И така през повечето случаи съм без билет. Обяснете ми всичко, ще съм ви благодарен :)

Звучиш страшно притеснен, май не си много стабилен психически. Изненадва ме това което казваш за Белград какви права в една дивашка сърбия къде даже не са у ЕС. Нас от 6 години не могат да ни очовечат европейците че там в београд ли не можели да ти направят нищо. Аре бе!

Както и да е на въпросите, предшестващи дългата тирада:

1) Могат да те изкарат от автобуса, друг въпрос е какво може да им струва - зависи кой е насреща им. Известни са историите на Кубрат Пулев като тинейджър как пребивал контрольори. И също слиза за да избяга преди да дойде полицията но им плаща с юмруци вместо с пари. Това разбира се не е хубаво, макар че никой не обича контрольорите в крайна сметка това са хора които си вършат работата няма как иначе кой ще е луд да си плаща..?

2) Могат да ти искат всичко (и задни части -  :D  :D  :D ) но не си длъжен да им даваш.

3) Могат да спрат автобуса, щото иначе как ще те изкарат ако се опънеш - да те бият ли? 

4) Работят за общинска фирма или фирма с общинско участие. Което по същество не променя нищо. Частните биха могли да бъдат още по-страшни.

5) Ако са с полиция не можеш да откажеш да представиш документи, разбира се. Сега дали нарушават закона за защита на личните данни - какво значение има че ще ти ги запишат, ако няма да плащаш просто слизаш.

В София има една особеност (аз съм от провинцията и затова така се изразявам) че няма кондукторки в автобусите а е с перфоратор. По-точно беше, а сега всички автобуси са оборудвани с ел. устройства които да ти отчетат картата или да ти изкарат билет като им пуснеш монета. И това естествено е повод за много скандали, защото, сигурен съм, се намират доста тарикати, които сядат до машината и ако се качи контрола имат на удобно място монета или картата - вадят си билет/отчитат я с обяснението "аз се качих на предната спирка и досега си търсих картата/парите из джобовете/чантата".  Аз бих правил същото де. Само дето се хабят нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съм без билет.

Значи си плащаш глобата. Толкова. Останалите 1508 символа, които си въвел са напълно излишни. Единствените права, които търсиш са как да надхитриш системата и да спестиш 1лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си плащаш глобата. Толкова. Останалите 1508 символа, които си въвел са напълно излишни. Единствените права, които търсиш са как да надхитриш системата и да спестиш 1лв.

+1 към това мнение! Престанете да мислите как да НЕ платите. Да му се невиди и единият лев, ако толкова го нямаш в дадената ситуация, поискай от хората в автобуса по - голяма част от пътниците ще ти услужат. Не ми се коментира, факта, че си бил с майка ти слязли сте и после сте хванали такси, за такси има пари, а 2 лева за 2 билетчета няма... Не съм съдник разбира се, просто все гледаме на запад, на запад, ама там такива "тарикати" дето плащат само като ножа опре в кокала има, но определено не са 90% от населението...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплтен обяд няма,не мога да разбера как съзнатено го правиш,в Германия за няколкократни такива нарушения ще отнесеш 1000 евро глоба.Преди 2 г. имах полет от Букорещ , но бе отменен и исках да отида на ж.п.гарата и да пътувам с влак, но не разгадах схемата от къде и как да си купя белет за градския транспорт.Проверка на билети,а аз нямам , не ме пуснаха да сляза на ж.п.гарата и след няколко спирки бе последната на автобуса.Поискаха документи за самоличност,но аз им отказах като им казах,че само на полицаи и митничари мога да ги дам,дойдоха полицаи,аз съм с немски,а те ми говорят на английски,разбрах че няма отърване и платих 10 евро глоба и полицаите може би от състрадание ме закараха до ж.п.гарта.Та ако бях отишъл с такси нямаше да имам толкова проблеми, за същите пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личните документи не могат да изискват, това могат само органите на реда, разбирай полицаите(забравих и жандармите..просто такива нямаше по татово време :D) и агентите на специалните служби, след като последните се представят и удостоверят принадлежността си, когато са в цивилно облекло.

Глупости дрънкаш - как да не могат - като ти съставят акт въз основа на кво мислиш че го пишат а ?

Въз основа на личната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости дрънкаш - как да не могат - като ти съставят акт въз основа на кво мислиш че го пишат а ?

Въз основа на личната карта.

Че в софия контрольорите актове ли съставят? другаде просто прибират парите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си платиш, ти дават билетче за нередовен пътник - 20лв. Иначе ти пишат акт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Krasimir Trifonov - няма какво да те лъжа, ако фирмата която таксува пътниците е държавна или общинска може би нямаше да е така, но фирмата е частна и няма нищо общо с общината освен че таксува пътниците, и за това нещата стоят по този начин и си защитен отвсякъде, това е същото както и с таксиметровите компании. Могат ли да те изгонят или да викат полиция да те накажат за това че си изцапал седалката им? И такива неща. Тука от доста време се борим срещу тази фирма по всякакъв начин за да я изгоним от градът и поне като плащаме карти и билети да отиват в общината. @flare @icekiller - не е нужно да ми се правите по някакъв начин на интересни. Зададох доста въпроси като човек защото форумите са да обсъждаме неща и да си помагаме а не да съдим другите за това защо не са си платили билета. Наистина не искам да бъда груб но въобще не толерирам това което казахте "плащаш си глобата и това е" и такива подобни. Причината си е моя да не си го платя и да се опълчавам на контрольорите. Не живея в София въобще не знам кои са тези хора и за кого работят, и аз навих майка ми тогава да не си купим билети защото искам да знам първо на кой ще плащам като купя дадения билет. Достатъчно съм се нервил около тези служители в Белград и съм се мъчил и защитавал пътниците които не си знаят правата, и не знаех дали тука нещата са същите за това отказах да си закупя билет. Грешката е изцяло моя че не проучих нещата около градския транспорт преди да дойда в София. Не съм от хората които се опитват да надхитрят системата (явно не сте изчели поста ми). Просто сравнявам случая с този в Сърбия и очаквах някой да ми изясни нещата :) Сега прочетох всичко и знам че те са общински служители а не частни и горе долу знам какво ще следва ако съм без билет. Не съм много сигурен, но май разбрах че могат да ме изкарат принудително, и да спрат автобуса. Ако трябва да ми пишат глоби ще ги питам винаги да се представят и да ми покажат документ който им позволява да ми искат личните данни и тогава ще им го представя. В Белград ако хората бяха по умни и знаеха за какво става на въпрос до сега да са изгонили тази фирма която само ограбва гражданите, а хората като не си знаят правата плащат ако са без билет и контрольора ги уплаши леко те се принуждават да бъдат глобени и така тази фирма продължава да печели, но ако всички знаят за какво става дума, целия този хаос ще спре набързо и тогава със натиска на гражданите общината ще поеме контрол и ще си плащаме билети и карти но ще знаем къде отиват. За това тука няма да им дам нито един динар. За София вече знам всичко. Благодаря на хората които се отзоваха и ми отговориха и все пак можеше да минем и без критики но това е форум и тука всеки си изказва мнението така че се надявам някои да не са се засегнали от моя отговор към техните мнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мислене имаш. Където и да идеш, няма да плащаш за дадена услуга, защото не знаеш къде отиват паритети? :nono:

Следващият път използвай такси, но да е в малките часове на ноща. Откажи да платиш!  Шофьора няма да ти иска глоба или личните ти документи. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@flare @icekiller - не е нужно да ми се правите по някакъв начин на интересни. Зададох доста въпроси като човек защото форумите са да обсъждаме неща и да си помагаме а не да съдим другите за това защо не са си платили билета. Наистина не искам да бъда груб но въобще не толерирам това което казахте "плащаш си глобата и това е" и такива подобни.

Забавното в случая е, кой се прави на интересен. Хората имат права, PhX, но имат и задължения. Странно как мнозина започват да си търсят правата, за да избегнат последствията от това, че не са си изпълнили задълженията.  

Причината си е моя да не си го платя и да се опълчавам на контрольорите. Не живея в София въобще не знам кои са тези хора и за кого работят, и аз навих майка ми тогава да не си купим билети защото искам да знам първо на кой ще плащам като купя дадения билет. Достатъчно съм се нервил около тези служители в Белград и съм се мъчил и защитавал пътниците които не си знаят правата, и не знаех дали тука нещата са същите за това отказах да си закупя билет. Грешката е изцяло моя че не проучих нещата около градския транспорт преди да дойда в София. Не съм от хората които се опитват да надхитрят системата (явно не сте изчели поста ми). Просто сравнявам случая с този в Сърбия и очаквах някой да ми изясни нещата :) Сега прочетох всичко и знам че те са общински служители а не частни и горе долу знам какво ще следва ако съм без билет. Не съм много сигурен, но май разбрах че могат да ме изкарат принудително, и да спрат автобуса. Ако трябва да ми пишат глоби ще ги питам винаги да се представят и да ми покажат документ който им позволява да ми искат личните данни и тогава ще им го представя.

О, напротив, прочетох го. Че даже и преброих излишните буквички. Просто не исках да нажежавам обстановката, като си кажа мнението за оправданията ти и сръбските контроли. Искам да те видя как отказваш да платиш в Siegen, Германия. Там идва човекът и си те пита културно за билетче. Ако нямаш, те моли пак културно да покажеш (не дадеш) документ за самоличност за да ти напише акт. И ако не се съгласиш... няма подканвания и разправии. Просто на следващата спирка си те чака патрулката и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм ви създал лошо впечатление и явно не сте ме разбрали правилно за което се извинявам. Не съм искал изобщо да се стига до тука. Както казах не съм някакъв човек който иска да лобира системата и да се прави на интересен. Просто гледам на един начин да върша добро и да знам че наистина върша. Например на алкохолици не давам пари ако поискат от мене или на наркомани, когато видя например циганка с дете да проси или да ме моли за пари и предлагам да и купя нещо да яде защото е възможно друг да и обира парите и винаги преценям къде ще отидат парите ми и как ще се използват защото не искам да си създавам илюзии че върша добро а всъщност съм давал парите си на грешното място. И понеже тука се занимавам с тези от половин година автоматично сметнах че и в София положението е най вероятно същото защото все още има доста лоши автобуси и разбити пътища и си казах - явно общината и там е корумпирана и тази система за билетчета е същата като в Белград и парите кой знае не отиват там където трябва за това няма да се занимавам като съм в София да си купувам билет докато не разбера истината -. Нещата не са били същите явно, така че глобите ми са били напълно оправдани и не съжалявам че са ме глобили. В интерес на истината често и забравям да си взема билет защото постоянно бързам и това ми стои на заден план, но вината си е изцяло моя. С коментара си не оправдавам вашите нападки в първите коментари, но както казах явно съм ви създал грешно впечатление. п.с. но и контрольорите създадоха много гадно впечатление. Първия отказа да се представи и да покаже документи че има право да ни глоби просто ни викаше Сега нямам документи но мога дори акт да ви напиша и така нататък. Също ни даде едно билетче за трима души, ако влезне друг контрольор как ще му докажем че точно тримата сме глобени със само 20лв той може да си каже, добре ти имаш билетче ти минаваш вие нямате сега ще ви глобя. Втория път полицията каза "Те са сърби не можем нищо да направим оставете ги да си ходят" а контрольорката отговаряше ядосано "не ме интересува аз ще ги глобя на всяка цена", и веднага ми подсказваше че работи явно на процент или нещо такова. Как да си помисли човек че те са общински служители? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти как искаш да ти отговори? Качваш се в автобуса, отиваш до шофьора и си купуваш билетче. Този отговор, който е нормален и естествен, харесва ли ти?  Не ми отговаряй, защото ще е безсмислено? Защо ли? Ами защото друг начин на действие няма, понеже просто такива са правилата, а който не ги спазва, просто се превръща в престъпник или пък в социопат. И не, не казвам, че ти си такъв, но просто един съвет - не пускай просто повече такива теми, понеже хората си мислят, че или си с нездрав разум или просто селски тарикат и почват да се бъзикат с теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука пишат акт като нямаш пари да платиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мислене имаш. Където и да идеш, няма да плащаш за дадена услуга, защото не знаеш къде отиват паритети? :nono:

Следващият път използвай такси, но да е в малките часове на ноща. Откажи да платиш!  Шофьора няма да ти иска глоба или личните ти документи. ;)

Да, животът е борба. На характери и не само  :)  някой път става като с оня таксиджия в пловдив с различните хора различно става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не съм сигурен дали съм нацелил точния раздел за темата, ако не съм, моля модераторите да я преместят.

Идеята за темата ми дойде след като ме глобиха днес в автобуса...

Въпросните контрольори бяха с черни якета и скрити под тях баджове (по нищо не приличаха на контроли). Аз обикновено съм с карта, но в случая тя ми беше заредена от утре. Бях се качил за една спира (не се оправдавам, признавам, че съм в нарушение). Те ме свалиха на следващата спирка, но не ме оставиха да си ходя и когато се опитах, ме задържаха. Дори тъгнаха да викат "кола"...  Като им казах, че ще платя глобата ми изискаха лична карта да ми запишат името... Като отказах, казаха, че само съм си влошавал положението, щели да ми пишат акт и пр. В крайна сметка си дадох личната карта, тъй като нямах намерение да бягам, а и нямах възможност (преди около седмица ми оперираха крака, иначе нямаше толкова покорно да се съглася да си платя глобата. Само заради тяхното отношение).

Въпросът ми е следния: какви точно са правата на тези контрольори... Имат ли право да ме задържат (на спирката или в автобуса), какви документи имат право да ми изискват и какво още, освен баджа им, имам право аз да изискам от тях...  И още нещо, ако съм на спирката, имам ли право да повикам полиция и да поискам да арестуват контрольорите за неправомерно задържане? 

Мисля, че тези въпроси ще са в помощ на всеки, който по една или друга причина случайно се е оказал без билет или пък контрольорите решат да се заядат ако билета ти е намачкан или неправилно перфориран (което много често се случва с оглед на това какви боклуци са повечето машинки за перфориране)... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен отличителните знаци(служебна карта, бадж и значка, които мога да изискам), друго, което ме интересуваше не намерих в линк-а, който си постнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Въпросът ми е следния: какви точно са правата на тези контрольори" За какво са ти правата на контрольора, след като ти не спазваш своето задължение? Нямаш билет за да пътуваш! Кой е в нарушение? Ти или ТЕ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Въпросът ми е следния: какви точно са правата на тези контрольори" За какво са ти правата на контрольора, след като ти не спазваш своето задължение? Нямаш билет за да пътуваш! Кой е в нарушение? Ти или ТЕ?

Мисля, че на всеки му се е случвало поне веднъв да е без билет, особено когато се качва за една спирка (а и въпросът ми не се отнася само за случаите, когато си без билет, а също и когато просто реши да ти се заяде, за не добре продупчен билет и пр. което не зависи от теб...)

Мисля, че всеки да знае  как точно има право контрольора да се отнася с теб. Защото айде, в моя случай имах пари в себе си, но в случай че кажеш, че нямаш (когато наистина нямаш) повечето контрольори налитат на саморазправа... или най-малкото започват да те дърпат и гонят (това се отнася по-скоро за жените "нарушителки" или по-малки ученици) по улиците все едно си убил човек. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мисля, че на всеки му се е случвало поне веднъв да е без билет, особено когато се качва за една спирка (а и въпросът ми не се отнася само за случаите, когато си без билет, а също и когато просто реши да ти се заяде, за не добре продупчен билет и пр. което не зависи от теб...)

Мисля, че всеки да знае  как точно има право контрольора да се отнася с теб. Защото айде, в моя случай имах пари в себе си, но в случай че кажеш, че нямаш (когато наистина нямаш) повечето контрольори налитат на саморазправа... или най-малкото започват да те дърпат и гонят (това се отнася по-скоро за жените "нарушителки" или по-малки ученици) по улиците все едно си убил човек. 

Прочети си хубаво първият пост. Коментарите са излишни в твоя случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си хубаво първият пост. Коментарите са излишни в твоя случай!

Ами никъде не прочетох, че имат право да те задържат или глобят на спирката... Понеже каза "в моя случай" ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Nikaset
      Препоръчайте вокален педагог в София. На 23 години съм и досега не съм се занимавал с музика. Благодаря за отделеното време предварително. :)
    • от loranst looa
      Здравейте искам да стартирам собствен бизнес с фирма ЕООД  по прочетох из Интернет доста неща но искам да попитам за следното нещо  ? Аз живея  в София , но тъй като имам лични ангажименти доста често се  налага да пътувам до Пловдив и бих искал да дам адрес седалище на фирмата  в Пловдив както и адрес на управлението на фирмата да бъде в Пловдив . Дружеството ще се занимава с дребна търговска дейност, та въпроса ми е мога ли да го регистрирам както си е реда с всички необходими документи в агенцията по вписванията в София  или трябва да задължително в Пловдив да го регистрирам .  
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от Албена Асенова
      Езикова школа АБИЛИТИ организира Индивидуална и полу – индивидуална подготовка по Английски език за изпити  IELTS , TOEFL ,FCE в удобно за Вас време.
       Продължителност - 30 занятия.
       Цена – 20 лева за занятие .
        Таксата за курса включва учебните материали .

Обучението се осъществява по утвърдени учебни системи като се използват и допълнителни материали, съобразени с нуждите на обучаващите се.
        Подготовката включва интерактивни задачи, свързани с изискванията за успешно представяне на изпита за сертифициране на познанията и уменията :
      -       Четене, слушане и устен отговор на въпрос.
      -       Слушане и устен отговор на въпрос.
      -       Четене, слушане и писмен отговор на въпрос.
      Във всички раздели се  тестват  уменията , като се правят и анализират текущи практически тестове .
        Курсистите се обучават в раздела Разговор, като се запознават с типовете въпроси, критериите и изисквания за оценяване, структурата и времетраенето на отговора .
      Те се упражняват върху теста – разговор ,  като записват гласовете си и така анализират индивидуалното си ниво по отношение изискванията на задачата и нейното времетраене.

За повече информация: 
      тел. (02)953 08 87
       0878 467 429 
      Адрес: кв. Иван Вазов, ул. Михаил Буботинов 32, блок 5, вход В, ет. 1, ап.1
      e-mail: abilityschool@gmail.com

http://www.abilityschool.eu  Facebook: Ability language school
    • от to6ka_7
      Обучението ще се проведе в Русе на 15.02.2018 г. и в Пловдив на 15.06.2018 г. Теми: Корупционни казуси. Превантивни мерки. Спестявания и тенденции в склада. Административна и бизнес етика и комуникация. Водене на преговори. Управление на конфликти.Срок за записване - до 5 р. дни преди датата на обучението. Цена - без ДДС
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.