Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Спрял съм се на тази конфигурация http://www.speedcomputers.biz/speed-home-iii/

Не разбирам много, машината ще ми трябва за стандартните неща, и някои игри разбира се, като не съм перфектционист. Искам да подкарам диабло 3, но искам пс-то да става и за игри след 2-3 години.. Моля за мнение, че не искам да се прецакам много, кажете какви са слабите места на тази машина и какви проблеми евентуално могат да възникнат.

Мерси на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабите места са,че целият компютър е с гаранция 2 години.Ако и една най-елементарна част да дифектира,ще трябва да връщате цялата кутия за ремонт.Няма да можете да отваряте кутията за профилактика и почистване от прах през тия две години.

Не става ясно и какво точно е захранването.Видеокартата е най-ниското,което може да се пожелае за игри.За цената,ще ви кажа след малко дали си струва.

Надценена е.Събрах някаква конфигурация,със захранване Silent Pro M2 na CM.

Охлаждане не съм слагал,защото не мога да го намеря,но едва ли е повече от 40-50 лв.

Крайна цена 900 лв.Хм,горе долу същото идва и от този магазин.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никакъв случай готова конфигурация! А пък точно тази си е жив пладнешки обир! За тези пари, колегите тук ще ви съберат комп за чудо и приказ.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията грубо казано не струва. Но за около 900-1000 лева може да се сглоби на части исканата от вас машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като не искате да се прецакате не вземайте готова :) тази конфигурация не е добра :) в момента нямам възможността да търся но поискайте тука да ви покажат една от никем на части а от там ще можете да ви я сглобят безплатно. поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 682.85 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/44873p1r47524p1r46717p1r46943p1r46784p1rf.html

Видео карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Обща сума - 907.39лв. ако тези 9лв. са проблем смени харда с този 
WD Caviar Blue 500 GB
и ще останат пари за доставка и бира :) 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички изказали мнение!!! Забравих да спомена най-важната част :) Пс-то ще бъде на изплащане, от никем има ли такава опция? Значи, за конфигурацията която съм избрал не си струват парите, видео картата е слаба и частите са надценени, така ли да разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички изказали мнение!!! Забравих да спомена най-важната част :) Пс-то ще бъде на изплащане, от никем има ли такава опция? Значи, за конфигурацията която съм избрал не си струват парите, видео картата е слаба и частите са надценени, така ли да разбирам?

Да така си е. С тва видео и този процесор..., за тези пари? Сам виждаш за същите пари колко по добри конфигурации са ти предложени. По добре се насочи към някоя от предложените машини. Ако трябва изчакай малко, събери пари, но не взимай онзи боклук от speed computers.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте отново! Знам че ме предопредихте за тази конфигурация, но аз вече я бях поръчъл, чудех се дали да я откажа, но си викам айде ще пробвам пс-то пък да видим... Та днеска пс-то дойде, и сега вечерта го включвам да инсталирам уиндоус и изненада... На монитора ми изписва No video signal, включвах изключвах но се едно и също, няма сигнал към монитора.... Кажете ми какво да правя...? Направо да го връщам и да не се занимавам или нещо аз не правя като хората. Съжалявам че пиша в тая тема, но реших да не отварям нова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте отново! Знам че ме предопредихте за тази конфигурация, но аз вече я бях поръчъл, чудех се дали да я откажа, но си викам айде ще пробвам пс-то пък да видим... Та днеска пс-то дойде, и сега вечерта го включвам да инсталирам уиндоус и изненада... На монитора ми изписва No video signal, включвах изключвах но се едно и също, няма сигнал към монитора.... Кажете ми какво да правя...? Направо да го връщам и да не се занимавам или нещо аз не правя като хората. Съжалявам че пиша в тая тема, но реших да не отварям нова...

Гаранцията.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП.: @No Pyro No Party: Вярно! Не съм прочел и разбрал правилно - за което се извинявам!

Към автора: Защо поръчваш и след това пускаш тема? Много глупаво...

А и тази карта 7730M ако е реална информацията "M" се отнася за мобилните компютри...

Ако не е "М" то отново е много лоша комбинация(тя се вписва при бюджет от ~ 500-550 лв.) за конфигурация от ~ 900 лв. е прецакване....

ПП.2: Всъщност ти на 99 % нямаш видео карта в машината защото 7730М е за мобилни компютри. Но може да има допусната грешка и да е 7730 и да е дефектна ако правилно си включил кабелите. Няма значение каквa е картата но на практика тази машина е пълна набутвация и ако има някаква възможност я върни обратно.

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно нещо с връзката на видеото ако пали всичко. По точно коя конфигурация поръча? 

Ако са ти лепнали лепенка "2 години обща гаранция" и си отварял кутията лоша работа...(трябваше да им кажеш че искаш отделна гаранционна карта за всяка една част). Обади им се и им кажи за проблема. Преди да поръчаш трябваше да се доуточнят като последно някои неща тук във форума. След като пратиш крайната поръчка и ти се обадят трябваше да ги уточниш с н*кем по телефона... 

Лошото е, че е поръчал тази от speedcomputers!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе колеги. А вие случайно не забелязахте ли какво е дъното, и дали въобще има някакво видео което да изкара сигнал на монитора, защото според официални сайт на Асрок, то няма никакво такова:

Graphics- n/a

Друг е въпроса, че в сайта на Спийд... са написали:

Видеокарта- модел

• AMD Radeon HD 7730M

Та откъде са я измислили тази вградена графика не знам, след като AM3+ нямат такава, а и повечето дъна също. Изключение правят само някои дъна в по-ниския клас за AM3+

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина много избързах и направих грешка. Нещата станаха малко, "след дъжд качулка" и ме е яд много, но всичко се разви много бързо... Както и да е... Лепенка на кутията, нямаше и я отворих, има си виде карта power cower и е 7730, но не видях дали е "м" На дъното няма изход за монитор, само този на видео картата. Звънях им, им го върнах обратно да го оправят. Оправданието им беше, че най-вероятно нещо при транспортирането е дефектирало и така... Според един приятел, драмата е заради захранването, било слабо за тая машина и реалната му мощност е към 300w. Аз не разбирам, но звучи логично... Ако не го оправят, ще искам да го върна, въпреки че ще е сложно... Наиграх се като кифладжия.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ако не се лъжа е "Thermalmaster" което си е "асъл" китайче... Ако някак успеете им върнете стоката и за*бете първоначалната вноска а едва ли ще ви я върнат(предполагам че с родителска намеса се купува PC?). Нямат ли опция както другите магазини " ако не ви хареса ни го върнете до 1 седмица " или нещо от сорта?

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е cooler master, което е пак китайче сигурно... В сайта им пише че има опция да се върне до 7 дни стоката. Лошото е че е на изплащане и не знам дали можем да развалим договора с тях. Приятелката ми го взе на нейно име, а от понеделник тя не може да се разправя... Както и да е, дълга и широка е, ще помисля какво да правя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.