Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Така... Днес съм прочела супер много теми из разни форуми и в главата ми е каша, за това реших най- после направо да си задам въпросите. Търся си компютър, който би ми служил за игри, НО да не е кой знае какво чудо на чудесата. Ако искате да ми помогнете, имайте предвид, че не съм запалена по мощни игри, а по- скоро съм насочена към онлайн игри или игри от типа на Tomb Rider ( но не и най- новите версии), Devil May Cry 4 , общо взето игри с не големи изисквания. Също така да спомена, че въпреки всички простотии, които прочетох на скоро, аз все още съм объркана и вече не знам, какво да търся. Ето това е един лаптоп, който бях гледала в Техно... не знам си какво :

Intel Pentum 2.4 GHz

8GB DDR( не съм сигурна дали беше 3 или не, явно не съм записала правилно T_T )

HDD 750 GB

NVIDIA GeForce GT 710 2GB

Общо взето искам нещо подобно, или по възможност малко по- добро, но да е настолен, а не лаптоп. И за RAM-а нямам толкова големи изисквания дори и на 2-4 съм съгласна. Моля, кажете ми дали избора си струва, или да търся нещо друго, защото наистина нямам идея какво да правя. О, и да си кажа, че гледам цената да е до 800-900 лева даже ще се супер, ако е и по- малко :D  :) Ако имате и предпочитан от вас сайт, ще съм благодарна, ако пратите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли стар компютър,който да може да се ползва?

Клавиатура,мишка,колонки има ли?

Монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 809.28 лв. с ДДС

Количка.

Мисля че това е най-добрия вариант, като съм се постарал да е в границите на една балансирана конфигурация. Щом не са тежки игрите, едва ли ще има нужда от голяма графична мощ, пък и бюджета ще набъбне доста с оглед на по-скъпи компоненти от които реално няма смисъл. Може да се направят доста вариации, но като цена-производителност смятам че така е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор?

Да, имам си всичко. Монитора е малко стар на Acer, но си работи и мисля, че няма проблем с него.

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC CM K280 W/ELITE 500W Обща стойност - 809.28 лв. с ДДС

Количка.

Мисля че това е най-добрия вариант, като съм се постарал да е в границите на една балансирана конфигурация. Щом не са тежки игрите, едва ли ще има нужда от голяма графична мощ, пък и бюджета ще набъбне доста с оглед на по-скъпи компоненти от които реално няма смисъл. Може да се направят доста вариации, но като цена-производителност смятам че така е добре.

Мерси за това, но тук идват пак моите глупави въпроси. Това сама трябва да го сглобя, така ли? Защото ако е така, или ще трябва да платя на някой, или ще трябва да направя частите на дупе. x) А и във връзка с това, повечето пъти се предлагат процесори на интел, каква е разликата, един приятел ми беше казал, че AMD иска повече време за зареждане, но аз и идея си нямам какво точно се има в предвид и как това би повлияло...

Монитор?

Забравих да спомена, че има стар комютър, даже и прекалено стар. Правен е преди 7 години, от "специалисти", които взеха 1000 лева, а на среща не оставиха нищо. За това и не се доверявам на специалисти. Честно казано съм по- навита да си купя от Техномаркет, отколкото да плащам за сгобяване. :) Сама не мога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имам си всичко. Монитора е малко стар на Acer, но си работи и мисля, че няма проблем с него.

Забравих да спомена, че има стар комютър, даже и прекалено стар. Правен е преди 7 години, от "специалисти", които взеха 1000 лева, а на среща не оставиха нищо. За това и не се доверявам на специалисти. Честно казано съм по- навита да си купя от Техномаркет, отколкото да плащам за сгобяване. :) Сама не мога!

Значи,можем поне кутията да ползваме.Ето ти едни 40-50 лв спестени,които пък могат да се дадат за нещо по-добро.Хубаво е да знаем и дали настоящият хард е достатъчен за вас,въпреки че новото си е ново.А мониторът,с какъв кабел се свързва с компютъра? Има си букси и букси,не всичките си пасват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за това, но тук идват пак моите глупави въпроси. Това сама трябва да го сглобя, така ли? Защото ако е така, или ще трябва да платя на някой, или ще трябва да направя частите на дупе. x) А и във връзка с това, повечето пъти се предлагат процесори на интел, каква е разликата, един приятел ми беше казал, че AMD иска повече време за зареждане, но аз и идея си нямам какво точно се има в предвид и как това би повлияло...

Може да поискате от Никем да ви я сглобят, като услугата мисля че е безплатна, а само ще трябва да платите разходите по транспорта. Относно глупостта която е казал приятеля Ви нямам коментар - за всеки бюджет се предлага нещо конкретно, пък и AMD са за предпочитане в по-малкия такъв. Не смятам че процесора би повлиял с каквото и да е на зареждането на машината. Ако все пак държите и искате конкретно Интелска машина:

ASROCK H81M-GL /1150

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 814.66 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя приятел явно разбира по-малко и от теб щом е казал такова нещо. Конфигурацията на колегата е хубава, но ще предложа малко промени по нея, понеже каза до 900лв:
GB 970A-DS3P/AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 868.82 лв. с ДДС

Като абсолютен минимум за бюджетна гейм система:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
2 броя 2G DDR3 1600 SILICON POWER
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
TUL AX7770 1GBD5-HE
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 693.58 лв. с ДДС

Монитора какъв модел е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер. Обаче относно частите на стария ми комп, и дума да не става. Просто са пълна скръб. Нито процесора става, нито видеото. Най - много да изкарам Рам-а, който бях си купила преди 2 години и да го продам :D .

Твоя приятел явно разбира по-малко и от теб щом е казал такова нещо. Конфигурацията на колегата е хубава, но ще предложа малко промени по нея, понеже каза до 900лв: GB 970A-DS3P/AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 2X4G DDR3 1600 A-DATA 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 868.82 лв. с ДДС

Като абсолютен минимум за бюджетна гейм система:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+ Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 2 броя 2G DDR3 1600 SILICON POWER 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 TUL AX7770 1GBD5-HE CM K280 W/ELITE 500W Обща стойност - 693.58 лв. с ДДС

Монитора какъв модел е?

Ами аз всъщност си нямам идея. :D Знам само, че е acer, подробности не знам нито за него, нито за кабела, което вероятно осложнява ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да кажеш с каква резолюция е и колко инча? Питам заради видеокартата, че ако е с ниска резолюция и нямаш намерение да го сменяш скоро не ти трябва и много скъпа видеокарта и може да минеш с HD7770 за 170лв. вместо с 7790 за 220лв.

п.п.

Частите ще ти ги сглобят във фирмата ако ги помолиш. За nikem не знам, но в sky.bg и iskampc.com е безплатно сглобяването.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е на 7 години, не значи че не може да се ползуват някои чаркове. Най-малкото на времето вече имаше прилично присъствие на твърди дискове със SATA порт. Ако нямате нищо портив да опишете чарковете на машината, или ако нямате съответнаат информация, изтеглете тази програма, инсталирайте я и я запуснете. В менюто Компютър - Обща информация, ще си прочетете чарковете и дори може да поставите екранни снимки да видим дали и какво би могло да се използува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е на 7 години, не значи че не може да се ползуват някои чаркове. Най-малкото на времето вече имаше прилично присъствие на твърди дискове със SATA порт. Ако нямате нищо портив да опишете чарковете на машината, или ако нямате съответнаат информация, изтеглете тази програма, инсталирайте я и я запуснете. В менюто Компютър - Обща информация, ще си прочетете чарковете и дори може да поставите екранни снимки да видим дали и какво би могло да се използува.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може :( Освен твърдият диск, с преходник. Но предполагам, че няма смисъл да разглобявате машинката. Ще си я ползувате за браузване и дребни домашни потреби.

П.П. Ако конфигурацията е наистина от преди 7 години, а не по-стара. Просто недоумявам, как така са успели да ви набутат толкова. Сглобили са Ви машина от части, които още тогава са били залежали с от 3-4 години в складовете...И за това са измъкнали хилядарка?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може :( Освен твърдият диск, с преходник. Но предполагам, че няма смисъл да разглобявате машинката. Ще си я ползувате за браузване и дребни домашни потреби.

П.П. Ако конфигурацията е наистина от преди 7 години, а не по-стара. Просто недоумявам, как така са успели да ви набутат толкова. Сглобили са Ви машина от части, които още тогава са били залежали с от 3-4 години в складовете...И за това са измъкнали хилядарка?

Съмнявам се да е на 7. Мен за това ме е яд, защото в действителност платиха толкова родителите ми, а той сгъна на 2рата година още и се нуждаеше от нова дънна платка. От там нататък стана още по- зле. Аз тогава бях по- малка и ептен пък не разбирах. Вярно е, че и аз доста го измъчих, понеже теглих какви ли не игри, няколко пъти беше с троянски, пък и си е много стар. Всички се чудят как още мога да играя нещо по- различно от пасианс на него. За това не искам да ходя при специалисти. Просто лоши впечатления, въпреки, че не всички са такива шанаджии, но едно 70% са измамници. :) Благодаря за помощта, ще помисля още малко и ще избера, каква ще е следващата ми жертва. :) Благодаря за вниманието! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Моето предложение е малко нестандартно, но си заслужава! Сложил съм най-ново поколение процесор Intel I5, който ще е актуален доста време, а и е по-добър от предложените по-горе I3 ки и би се справял доста по-добре при всякакви приложения и игри! Рамта също е предостатъчна! Видеокартата е ''Low to middle range'', но напълно достатъчна за изискванията ви! Ако след време вече не ви задоволява, в което се съмнявам, може да се смени с доста по-мощна и конфигурацията тогава ще може да се нарече геймърска! Дефакто тя е единствения елемент, който би подлежал на ъпгрейд, тъй като другите елементи са на високо ниво! За асемблирането няма да имате проблем(трябва предварително да упоменете това на търговеца)!

Крайна цена 896,54 лв.

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 877.41 лв. с ДДС

Не виждам защо да не се дадат 50 лв. повече за по - качествени компоненти.

Ето и нещо полезно по темата:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4G DDR3 1333 GEIL VALUE

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

CM K280 W/ELITE 500W

526лв.

+

395лв.

MSI ATI Radeon R7790 ОС, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

LED BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255

Общо 921лв.

Имаш конфигурация с опция за бъдещ упгрейд , напълно достатъчна за вашите цели , с включен приличен като качество монитор - понеже си мисля ,че вече вашия е марално остарял и ще е добре да се порадвате на ФулХд резолюция след като и бюджета го позволява!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Абе това оцапаното юначе,твое ли е? Много е сладичко обаче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Абе това оцапаното юначе,твое ли е? Много е сладичко обаче.

Моя синковец разбира се!

Извинявам се за спама!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна конфигурация - с 2 дъна, но за сметка на това без рам! :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

объркал съм като съм давал линковете.В количката е цялата,редактирах .Мерси все пак,нещо съм се заплеснал.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, разгледах всичко и ще си избера. А за сглобяването, ще попитам тях. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, разгледах всичко и ще си избера. А за сглобяването, ще попитам тях. :)

Ами кажете все пак какво ще си изберете.Да не стане някоя конфузия.Пък и някоя снимка ако има по-нататък,да видим всичко,ще е чудесно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.