Премини към съдържанието
ivanmar

Предложение за Новините на Калдата

Препоръчан отговор

моето предложение е :

например не съм влизал в сайта от 3 дена и в него има 10 нови новини ( които аз не съм видял )

и тези 10 новини за мене да са оцветени например в Зелено

и така да е за всеки потребител да са му оцветено новите новини в некакъв цвят

мерси за отделеното време и отг. и да се надявам на администрацията да хареса идеята и да я реализира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесна идея, ако може с всеки тип новини (софтуер, хардуер и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То идеята е хубава ама няма как да стане...т.е. има, но не може да се интегрира към съществуващите скриптове, без напълно да се пренапише известна част от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zazzko, не става ли да се вземе скрипт от форума, там има подобна функционалност.

Принципно може да се добавят няколко реда към вече съществуващите скиптове:

запис под някаква форма на ИД-то на последната новина която потребителят е видял и проверка при следващо посещение, ако ИД-то е по-голямо от това на последната в момента новина от него до последната новина да се използва друго оцветяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казах че не е възможно, а че трябват сериозни промени по скрипта на сайта и като допълнение трябва да се добавят допълнителни полета в таблиците както на скрипта на основият сайт, така и на форума.

Това както се досещате е много работа, а промяната на таблици винаги е свързана с риск от загуба на данни, който честно казано не мисля да поемаме.

По-лесният начин е да се използват cookies, но пък тогава се явява проблема това, че човек използва сайта от различни места и това няма да работи коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми поне ще стане с cookies ( по-лесно де )

независимо ,че нема да е напълно вярно

за тези ,които проверяват сайта от домашния си комп. ще е удобно ,но за тези ,които го проверяват и от работата ти ...няма да е точно .... но поне ще е нещо

но вие сте администрацията ..и вие решавате какво да направите ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, може и да греша, но по-добре да си оставите нещата както са, защото ако започне да се пише нов скрипт и тепърва да се интегрира, тва няма начин да не доведе до десетки грешки и неудобства. И ще стане така, че вместо да се изпишат веждите, ще се извадят очите. Иначе идеята като цяло е хубава, но да се приложи при тепърва създаващ се форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.