Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Смятам най-късно до Коледа да си закупя нов настолен компютър и съм се спрял на тази конфигурация (снимка отдолу). Бихте ли ме посъветвали дали е добре? Максималната сума която мога да дам е 1000 лева, а компютъра ще се използва главно за игри.

post-60711-0-34277300-1380819829_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като наближи момента за покупка пусни една тема, че до тогава има доста време и каквото и да препоръчаме сега по Коледа няма да е много актуално.

п.п.

Конфигурацията която си направил е доста зле.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като наближи момента за покупка пусни една тема, че до тогава има доста време и каквото и да препоръчаме сега по Коледа няма да е много актуално.

п.п.

Конфигурацията която си направил е доста зле.

Най-късно ще е до коледа, но може и да е след 20 дни. И би ли бил малко по-обективен?  Какво не и е наред на конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-късно ще е до коледа, но може и да е след 20 дни. И би ли бил малко по-обективен?  Какво не и е наред на конфигурацията?

Старо поколение процесор, твърде оскъпена видеокарта, неоправдаващо мощно захранване, и т.н.

Само за сравнение ето колко е реалната цена на видеокартата:

ASUS-HD7770-2GD5

А ето и за сравнение почти същата конфигурация от Никем (разликата е само процеосра защото не намерих 6100 наличен).

ASUS M5A78L-M LX3

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

8GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS HD7770-2GD5

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

CM ELITE 330U BLACK / NO PSU

PSU CM B600W

Обща стойност - 935.07 лв. с ДДС

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а бихте ли ми препоръчали нещо по-добро? Ако може общата цена да е около 950 лева до 1000 макс. Мерси предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3P/AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5 CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 970.35 лв. с ДДС

Забележи, че модела на видеокартата е 650Ti BOOST, понеже GTX650 има няколко разновидности(GTX650, GTX650Ti и GTX650Ti Boost) и именно BOOST модела е най-бърз и с най-добро съотношение цена/производителност.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.