Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DeathSkull

Четене на хард диск от лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравейте, 

след като ми се развали стария лаптоп Lenovo T61,реших поне да си запазя хард диска,но не знам как мога да го свържа с настолния компютър за да сваля информацията.

Бях гледал някаква тема,за едни устройста,които точно това правят,но не мога да я намеря.  Та , с какво мога да разчета хард диска? Моделът е Seagate Momentus 7200.2 100GB

и входововете са му точно такива - https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDtqRhjiNr1iz7svfEBr3Hst5id2-hsm-YXnVZZoWNOHugTfEC

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го вържеш като втори диск на компютъра , има и адаптери ако не ти се разглобява  компютъра / гаранционен /

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е гаранционен,имам sata кабел,но за захранве на хард диска не знам дали има. Захранването е Chieftec 400W(само това, друго не пише :Д)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , това чифте няма начин да няма няколко извода , ако трябва сваляш от записвачката ако тя не е с такъв и действително нямаш - има преходници .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих, имам излишни. 

Сега други 2 въпроса - на снимката се виждат 3 дяла - един е Лаптоп 1, лаптоп 2 и system reserve (явно от лаптопа). Та как мога да ги обединя и трите в един дял и да го иползвам като втори хард диск на настолния компютър ?  Форматирах и трите дяла,но след формат на систем резърв пак останаха там някакви мегабайти.

Как да ги събера в един дял ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий дяловете и създай един нов за целия диск. Десен клик на Computer, Manage, Storage, Disk Managment и действаш. Внимавай само да не изтриеш някой от дяловете на основния хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Людмил и Jonov :)  Сега остана да видя как да закрепя този малък хард,но ще му намеря начин :Д Може да триете темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май се продаваха някакви приспособления :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха , гледах теми преди време как някои хора си връзват хардовете с въжета вътре - хем за да ги захванат,хем ставали по-безшумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ако е въпроса за това,те и с разни телища ги увисваха май,поне тъй си спомням ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,но аз гледам начин който да е най-удобен. На мястото на SSD дали ще стане ? :Д

Значи ей тва е кутия! Xigmatek така са го направили,че на HD bay-а да могат да се слагат и хард дискове от лаптопи (отдолу има 4 по-малки дупчици за винтовете,които съвпадат идеално с тези от лаптоп) :) Оправих и окабеляването и сега всичко е точно :) +100 гигабайта за музика :) Благодаря ви приятели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.