Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

след като ми се развали стария лаптоп Lenovo T61,реших поне да си запазя хард диска,но не знам как мога да го свържа с настолния компютър за да сваля информацията.

Бях гледал някаква тема,за едни устройста,които точно това правят,но не мога да я намеря.  Та , с какво мога да разчета хард диска? Моделът е Seagate Momentus 7200.2 100GB

и входововете са му точно такива - https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDtqRhjiNr1iz7svfEBr3Hst5id2-hsm-YXnVZZoWNOHugTfEC

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го вържеш като втори диск на компютъра , има и адаптери ако не ти се разглобява  компютъра / гаранционен /

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е гаранционен,имам sata кабел,но за захранве на хард диска не знам дали има. Захранването е Chieftec 400W(само това, друго не пише :Д)

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , това чифте няма начин да няма няколко извода , ако трябва сваляш от записвачката ако тя не е с такъв и действително нямаш - има преходници .

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих, имам излишни. 

Сега други 2 въпроса - на снимката се виждат 3 дяла - един е Лаптоп 1, лаптоп 2 и system reserve (явно от лаптопа). Та как мога да ги обединя и трите в един дял и да го иползвам като втори хард диск на настолния компютър ?  Форматирах и трите дяла,но след формат на систем резърв пак останаха там някакви мегабайти.

Как да ги събера в един дял ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий дяловете и създай един нов за целия диск. Десен клик на Computer, Manage, Storage, Disk Managment и действаш. Внимавай само да не изтриеш някой от дяловете на основния хард.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Людмил и Jonov :)  Сега остана да видя как да закрепя този малък хард,но ще му намеря начин :Д Може да триете темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май се продаваха някакви приспособления :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха , гледах теми преди време как някои хора си връзват хардовете с въжета вътре - хем за да ги захванат,хем ставали по-безшумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ако е въпроса за това,те и с разни телища ги увисваха май,поне тъй си спомням ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,но аз гледам начин който да е най-удобен. На мястото на SSD дали ще стане ? :Д

Значи ей тва е кутия! Xigmatek така са го направили,че на HD bay-а да могат да се слагат и хард дискове от лаптопи (отдолу има 4 по-малки дупчици за винтовете,които съвпадат идеално с тези от лаптоп) :) Оправих и окабеляването и сега всичко е точно :) +100 гигабайта за музика :) Благодаря ви приятели!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.