Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Greeed1

Аудиото в колата - помощ

Препоръчан отговор

Привет колеги, наскоро си купих количка от провинцията, на която има модификаций по аудио-то. Предните колони са оригинални, но кората е окичена в говорители. Чудех се дали може да ми помогнете, понеже не разбирам много, да подкараме всичките задни говорители да работят нормално. В момента като усиля малко повече и всичко започва да пращи отзад. Направих елементарна схема на това което е в момента. На мястото на "?"  е моят въпрос какъв усилвател трябва да застане и дали той въобще ще спаси по някакъв начин положението, за да работят всичките говорители със своите възможности. Благодаря предварително!

post-267494-0-89014800-1380873579_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпитай за специалист в населеното място от което си, който се занимава с такъв сорт услуги и закарай колата там. Ще изгориш нещо или ще направиш беля. Не знам защо като не ти е ясно и не разбираш пипаш и ровиш и как очакваш колега от разстояние без да вижда нищо и без да знае кое как е вързано да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет колеги, наскоро си купих количка от провинцията, на която има модификаций по аудио-то. Предните колони са оригинални, но кората е окичена в говорители. Чудех се дали може да ми помогнете, понеже не разбирам много, да подкараме всичките задни говорители да работят нормално. В момента като усиля малко повече и всичко започва да пращи отзад. Направих елементарна схема на това което е в момента. На мястото на "?"  е моят въпрос какъв усилвател трябва да застане и дали той въобще ще спаси по някакъв начин положението, за да работят всичките говорители със своите възможности. Благодаря предварително!

Не ти трябват никакви усилватели, можеш да кажеш поне модела и годината на колата за да добием представа какви възможности има "радио приемника", съответно дали има нужда да купуваш друг. А за отзад тези колони... не знам... Не им е там мястото, но пък и да трябва да се сменят с елипси ще не нужно да търсиш нова кора понеже на тази няма да могат да се монтират. А за пращенето може да са няколко фактора, например касетофона им идва силен или пък да са повредени говорителите. Тях можеш да ги тестваш другаде, ако мислиш да останат отзад и да не ги сменяш. 

П.П. Споре мен е напълно излишно на кората да има 10 говорителя, едни средно-добри елипси(6х9) в магазина са от 70-80 та до... колкото имаш в джоба.  :)

Разпитай за специалист в населеното място от което си, който се занимава с такъв сорт услуги и закарай колата там. Ще изгориш нещо или ще направиш беля. Не знам защо като не ти е ясно и не разбираш пипаш и ровиш и как очакваш колега от разстояние без да вижда нищо и без да знае кое как е вързано да ти помогне.

Не искам да вдигаме скандал Емо, но хората са в форума за да питат или съответно помагат на питащия. И в други теми съм виждал постовете ти които само и единствено напътстват автора на темата към сервизи и майстори. Та нали точно половината от съфорумниците са за това - за да помагат с каквото могат. Ако ти не разбираш, аз ще ти разясня. За предна линия използва оригиналните на колата говорители, а за задна 2х3 говорителя, а именно Ниско-честотен, Средно-честотен и Високо-честотен говорител свързани през филтър. Там няма какво да объркаш то си пише - Tweeter, Midrange, Subwoofer.  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре после като обърка нещата и си изгори електрониката на колата ( защото наскоро имах такъв случай) да видим какво ще му кажеш колега. Може да го напътстваш ако има конкретно питане или се съмнява в нещо. А както виждаш постващия не е дал никаква информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват никакви усилватели, можеш да кажеш поне модела и годината на колата за да добием представа какви възможности има "радио приемника", съответно дали има нужда да купуваш друг. А за отзад тези колони... не знам... Не им е там мястото, но пък и да трябва да се сменят с елипси ще не нужно да търсиш нова кора понеже на тази няма да могат да се монтират. А за пращенето може да са няколко фактора, например касетофона им идва силен или пък да са повредени говорителите. Тях можеш да ги тестваш другаде, ако мислиш да останат отзад и да не ги сменяш. 

П.П. Споре мен е напълно излишно на кората да има 10 говорителя, едни средно-добри елипси(6х9) в магазина са от 70-80 та до... колкото имаш в джоба.  :)

Не искам да вдигаме скандал Емо, но хората са в форума за да питат или съответно помагат на питащия. И в други теми съм виждал постовете ти които само и единствено напътстват автора на темата към сервизи и майстори. Та нали точно половината от съфорумниците са за това - за да помагат с каквото могат. Ако ти не разбираш, аз ще ти разясня. За предна линия използва оригиналните на колата говорители, а за задна 2х3 говорителя, а именно Ниско-честотен, Средно-честотен и Високо-честотен говорител свързани през филтър. Там няма какво да объркаш то си пише - Tweeter, Midrange, Subwoofer.  :ph34r:

Колата е Opel Corsa B Sport от 98 година. Радиото не е оригинално и е сменяно с някакво обикновенно от тези с CD и radio функцийте. Идеята ми беше задните говорители да ги подкараме ако има начин с някакво усилвателче. Привечер ще направя снимки на всичко, за да видите какво точно е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кората имаш сбирщина от говорители, които не са в синхрон един с друг и с усилвателя на CD плеъра ти. Нормално е да има пращене и други нежелани ефекти.Вариантите да слушаш (сравнително) качествена музика са:

1) Махаш всичко от кората, и го заменяш с два говорителя, подходящи за плеъра и автомобила.

2) Отиваш при специалист да ти препоръча оптималното за условията и желанията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да използвам басите, като ги прекарам през усилвател и отстраня другите 4 говорителя (средно-честотни и високо-честотни), а на тяхно място да сложа оригиналните от колата, които са скрити в панелите, но да не ги прекарвам през "новия" усилвател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко си готов да дадеш? Музика в колата???? От музика в колата до музика в колата, то от тук до Марс разлика. Разкачаш всичко от - до и търсиш специалист който да ти направи схема, филтри, разположение, пр и пр и пр. Ако си от другата категория, то слушаш разни съвети сглабяш там нещо криво, ляво и си готов. Все пак попитай Гугъл за "музика в колата" и ще се изненадаш колко много те чака да прочетеш и схеми и съвети. Колко си готов да дадеш, ааа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф. В кола не ти трябва силна музика, няма да я правиш като стрелбище. Имай на предвид че трябва да може да чуваш какво става на вън от колата. (клаксони на останалите и подобни).

Мен ако слушаш нищо не ти трябва и недей влиза във филми с усилватели и подобни че един ден може ...

Това е кола не е дискотека. Сигурността преди всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужна силна музика, че да получиш качествен звук. Качеството не е = на силата на звука. Качество се постига и при по - малки нива на звука. Пари обаче са нужни. Аз лично се вманиачих на темата, но уви не ми достигат парички. Нужни са качествени многоканални усилватели, плеър, високоговорители, кото последните е добре специалист да определи оптималното им местоположение с цел постигане на по - добър виртуален звук. Безсмисленото струпване на всякакви високоговорители и тяхното неграмотно свързване водят до акустика средно ниво, което е много далеч от маниашки саунд, който бъде ли чут ти "изпива мозъка". Такива аудио системи са превилегии на скъпи и луксозни автомобили, но иска ли човек - постига го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.